مدیر کل پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی:

مرحله سوم طرح تعاون تجهیزات دانشگاه آزاد آغاز شد

سه‌شنبه 24 دی 1398 - 13:19
کد مطلب: 1058291
محمدی

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای مرحله سوم طرح تعاون تجهیزات این دانشگاه خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، عبدالله محمدی مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بخشنامه جابجایی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی (طرح تعاون تجهیزات) با هدف شناسایی تجهیزات مازاد و بلااستفاده در واحدهای دانشگاهی و فعال سازی آن، افزایش بهرهوری از تجهیزات، بسترسازی برای تأسیس آزمایشگاه های پیشرفته و همچنین جلوگیری از خرید تجهیزات تکراری به مراکز استان و واحدهای دانشگاهی ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه این طرح شامل تجهیزاتی است که به دلایلی از جمله حذف رشته، عدم راه اندازی تجهیزات، هزینه تعمیر و کالیبراسیون بالاتر از توان مالی یا تعداد مازاد بر نیاز واحدهای دانشگاهی بدون استفاده مانده اند، گفت: مقرر شده که این تجهیزات طی سه مرحله؛ اول خود اظهاری واحد، دوم اعلام استان ها و در نهایت توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی در قالب طرح تعاون تجهیزات جابجا شوند.

محمدی افزود: از ابلاغ این بخشنامه تاکنون تعداد محدودی تجهیزات در داخل استان ها و با محوریت واحدها و استان جابجا شده که از آن جمله انتقال تجهیزات واحد شهر مجلسی به سایر واحدهای استان اصفهان و جابجایی دستگاه XRD از واحد دانشگاهی میبد به واحد یزد است.

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: ضروری است که این مهم به صورت جدی پیگیری شود و با توجه به اطلاعات واصله از طریق بازرسی های صورت گرفته و اطلاعات مندرج در پورتال ساها، وظیفه پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی برای مرحله سوم به زودی شروع می شود تا شرایط تحقق طرح تعاون تجهیزات میسر شود.

وی تأکید کرد: لازم است مسئولان استان ها و واحدها در انجام این وظیفه مهم اقدامات لازم را انجام دهند تا با استفاده حداکثری از ظرفیت و پتانسیل تجهیزات آزمایشگاهی موجود در واحدهای دانشگاهی گام بلندی در راستای تحقق عدالت آموزشی و کسب درآمد از تجهیرات موجود برداشته شود.

محمدی تصریح کرد: اجرایی کردن طرح تعاون تجهیزات در قالب مرحله اول و دوم به عنوان اقدامات مثبت استان ها و واحدهای دانشگاهی ثبت خواهد شد، اما اگر پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی در مرحله سوم در فرایند ارزیابی، تجهیزاتی را بلااستفاده تشخیص دهد طبق این بخشنامه اقدام به جابجایی خواهد کرد. بدیهی است این موضوع به عنوان عملکرد منفی استان ثبت خواهد شد.

انتهای پیام/

341 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

همشهری سه‌شنبه 24 دی 1398 - 14:21
  • 0
  • 0
بد نیست مال باد آورده ای که واحدها سالیان سال است زحمت کشیدند تا بدست آوردند به یک شبه مفت ومجانی بره توی حلقوم گردن کلفت هایی که همیشه داشته اند حالا هم از واحدهای کوچکتر بخورند !!!!!؟؟؟؟ بجای اینکه ضعیفها را تقویت کنید قویها را قویتر میکنید وضعیفها را زیر پا له میکنید این طرزتفکر که توی دانشگاه آزاد رخنه کرده همان تفکر لیبرالی است که همیشه طرفدار طیف سرمایه دار وزرمداران وزورمداران است بروید آدم شید .

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار