حق شناس: مشارکت حداکثری و انسجام ملی در دستور کاراصلاح طلبان است

چهارشنبه 18 اسفند 1395 - 09:22
کد مطلب: 739417
حق شناس

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تاکید بر این که اصلاح طلبان با یک نامزد وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری 96 می شوند، گفت: اصلاح طلبان اقناع افکار عمومی، دعوت به مشارکت حداکثری و حفظ و انسجام براساس منافع ملی را در دستور کار خود دارند.

به گزارش ایسکانیوز، محمد جواد حق شناس روز چهارشنبه درباره برنامه های حزب اعتمادملی برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها افزود: این تشکل سیاسی شورایی را برای تعامل و هماهنگی های لازم با احزاب اصلاح طلب، شورای عالی سیاستگذاری و شورای هماهنگی اصلاحات تشکیل داده است.

حق شناس ادامه داد: دفتر سیاسی این حزب در حال تدوین شاخص های مورد نظر برای حضور در انتخابات است. دفاتر حزبی در استان ها نیز با توجه به موقعیت منطقه ای فعال هستند و ارتباطات حداکثری خود را دنبال می کنند و آماده حضور تمام عیار در فضای انتخاباتی هستند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و این که اصولگراها هنوز نامزد خاصی را معرفی نکرده اند، گفت: جریان اصولگرا به عنوان جریان رقیب دولت و اصلاح طلبان، انتظار می رود زودتر نامزدهای خود را معرفی کنند.
حق شناس ادامه داد: جریان اصلاحات که در سال 1392 از روحانی حمایت کرد در واقع در این حوزه حداقل نیازی به طرح مجددی ندارد و این جریان در پایان با یک نامزد وارد فضای انتخابات ریاست جمهوری می شود، بنابراین نامزدش شناخته شده است.
وی همچنین گفت: وظیفه اصلی بیشتر به عهده آقای روحانی و همکارانشان است که در این دوره به جای ارائه برنامه از کارنامه فعالیتشان دفاع کنند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه به ایده و رویکرد جریان اصلاح طلبان اشاره کرد و افزود: ایده ای که اصلاح طلبان از روز اول و حتی از سال 76 بر آن تاکید داشتند و هیچ گاه تا امروز از آن عدول نکردند حرکت در چارچوب دفاع از حقوق اساسی مردم و توجه به پارامترهایی مثل انسجام ملی و یکپارچکی، تمامیت ارضی و همینطور حفظ پرستیز ایران در جامعه جهانی و دفاع از منافع ملی و حفظ حرمت ایرانی و ایرانیان در تمام حوزه ها است.
حق شناس ادامه داد: وقتی ما با خطر دشمن خارجی روبرو می شویم این شاخص ها بیشتر باید مورد تاکید گیرد چرا که وجود هر نوع شکاف و تفرقه به نظام و انقلاب ضربه می زند. اصلاح طلبان همیشه این برنامه را در دستور کار داشتند و مسوولان عالی رتبه و شاخص اصلاحات نیز بر این امر تاکید داشتند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی یادآور شد: ما ممکن است در داخل نقدهایی به اداره کشور داشته باشیم اما هیچ گاه اجازه نمی دهیم دشمن بخواهد دخالت کند. امروز بزرگ ترین پیام برای نشان دادن قدرت که بخشی از آن قدرت نرم است، حفظ انسجام و جلوگیری از تفرقه و ترمیم شکاف هایی است که در جامعه وجود دارد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: اسم آن را گفت و گو، بازنگری در رفتار یا حرکت قانونمداران بگذارند اما روح پیامی که بزرگان جریان اصلاحات پیگیر هستند براساس حرکت در چارچوب قانون، منافع ملی و دفاع حقوق اساسی مردم است و اگر اختلاف نظری هم وجود دارد در قالب رقابت های سیاسی شناخته شده است که باید پیگیری شود.
وی تاکید کرد: بنابراین احزاب اصلاح طلب ائتلاف درون حزبی، اقناع افکار عمومی و دعوت مردم را برای مشارکت حداکثری و حفظ و انسجام براساس منافع ملی در دستور کار خود دارند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره فقدان آیت الله هاشمی و تاثیر آن بر انتخابات به خصوص ریاست جمهوری 96 گفت: به رغم فقدان رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام جایگاه ایشان در فضای سیاسی و انتخابات کاملا حفظ است.
به گزارش ایرنا، حق شناس با یادآوری حضور گسترده مردم در مراسم تشیع آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آقای هاشمی که در قید حیات بود به لحاظ تاثیرگذاری در سطح جامعه با هاشمی که در قید حیات نیست خیلی تفاوت ندارد.

300/302

86 / 29
کد خبر: 739417 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار