رتبه اول تخلفات در رانندگی مربوط به سرعت غیر مجاز است

یکشنبه 7 آبان 1396 - 17:59
کد مطلب: 863183
راهنمایی و رانندگی

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا، گفت: از بین ۱۲۷ مورد تخلف حادثه ساز که شامل نمره منفی هستند رتبه اول همچنان به سرعت غیرمجاز اختصاص دارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، سرهنگ احمد کرمی اسد افزود: رتبه دوم تخلفات حادثه ساز درون شهری، به عبور از محل ممنوع، رتبه سوم به عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی و رتبه چهارم به دور زدن درمحل ممنوع اختصاص دارد.

وی ادامه داد: همانطور که هموطنان می دانند، این نوع تخلفات حادثه سازعلاوه برجریمه ریالی، به صورت سیستمی هم در جدول نمرات منفی آنها لحاظ می شود.

کرمی اسد افزود: نمره منفی این تخلفات، متناسب با نوع وسیله نقلیه، اعمال می شود به این معنا که نمره منفی چنین تخلفاتی برای خودروهای حمل و نقل عمومی بیشتر از خودروهای شخصی است.

وی گفت: تجاوز ازسرعت مجاز، رتبه اول را در فراوانی تخلفات حادثه ساز جاده ها دارد. همچنین رتبه دوم مربوط به سبقت غیرمجاز( ویژه معابر برون شهری) ، رتبه سوم، تجاوز به چپ از محور راست و رتبه چهارم عبور از محل ممنوعه است.

کرمی اسد افزود: عمده تخلفاتی که در معابر برون شهری اتفاق افتاده، توام با تصادف خواهد بود. طبق تحلیل های کارشناسان پلیس؛ سرعت غیرمجاز، سبقت غیر مجاز و تجاوز به چپ از محور راست، بیشترین و مهم ترین عامل تصادفات خطرناک بوده که تعدادی از هم وطنان همچنان نسبت به آن بی توجه بوده اند.
706

176 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار