گفت‌و‌گوهای استراتژیک با بغداد؛ حربه واشنگتن برای تداوم حضور نظامی در عراق

گفت‌و‌گوهای استراتژیک با بغداد؛ حربه واشنگتن برای تداوم حضور نظامی در عراق

مقامات آمریکایی اعلام کردند که طرح «گفت‌و‌گوهای استراتژیک» با بغداد را مد‌نظر قرار داده‌اند تا بدین‌ ترتیب، همکاری‌های دوجانبه به ویژه در عرصه نظامی همچنان تداوم یابد.

چالش هویتی انسانِ معتاد به فضای مجازی در جهان پساکرونا

چالش هویتی انسانِ معتاد به فضای مجازی در جهان پساکرونا

هویت انسان پساکرونا، هویت شخصی بسط یافته‌ای است که طبیعت ثانویه ...

 بازنگاهی به اصل و مبنای دستگاه‌های روابط‌عمومی در عصر جدید

بازنگاهی به اصل و مبنای دستگاه‌های روابط‌عمومی در عصر جدید

روابط‌عمومی‌ها باید کوششی هوشمندانه و ماهرانه برای بهره‌گیری از روش‌‌های تبلیغ ...

کرونا جنگ بیولوژیکی تمام‌ عیار است!

کرونا جنگ بیولوژیکی تمام‌ عیار است!

ویروس کرونا جنگ بیولوژیکی تمام‌ عیار بوده که هدف آن بیوتروریسم برنامه‌ریزی‌شده  ...

سایر عناوین مهم

فرشته نورعلیزاده*

آیا استغفار در دفع بلایا تاثیر‌گذار است؟

در نگاه دینی علاوه بر تبیین‌های مادی از تبیین دینی در توجیه پدیده‌ها  استفاده شده است و توجه به علت‌های غیر‌مادی به خصوص علت ایجادی و هستی‌بخش تبیین کامل‌تری از پدیده‌ها به دست می‌دهد.

 قصه مشترک استقلال، پرسپولیس و فدراسیون فوتبال

بی پولی، بی پولی ، بی پولی

قصه این روزهای فوتبال ایران مشترک است اگرچه آدم هایی که روایتگرش هستند، متفاوت باشند. حدیث امروز فوتبال ایران بی پولی است.

مرضیه حمیدی‌پور*

آقای وزیر نیمی از دانش‌آموزان سیستانی از آموزش مجازی محروم هستند

روش‌های معیوب آموزشی باعث محرومیت نیمی از دانش‌آموزان سیستان و بلوچستانی به‌دلیل عدم اینترنت و زیرساخت‌های کافی از آموزش مجازی شده است.

محمدرضا نیک‌نژاد*

رئیس سازمان برنامه و بودجه در جریان اخبار جعلی افزایش حقوق معلمان قرار گیرد

نمایندگان تشکل‌های معلمی با استناد به شواهد و سندهایی مانند حکم‌های کارگزینی همکاران و درصد‌ها و اعداد و رقم‌های غیر واقعی که در خبرهای افزایش حقوق فرهنگیان مطرح و به‌شدت تکرار می شود را به رئیس سازمان برنامه و بودجه نشان دهند تا در جریان حجم خبرها جعلی و غیر واقعی درباره حقوق معلمان قرار گیرد.

نوشتاری برای بچه‌های انجمن؛

مأموریتِ تولید علم، برچسبی نامیزان بر پیشانی تشکل‌های علمی_دانشجویی است

برچسب نامیزان «تولید علم» بر پیشانی انجمن‌های علمی، زاویه دید نادرست و کج‌فهمی روشنی است که در این سال‌ها موجب ناکارآمدی تشکل‌ها و گعده‌های علمی دانشجویی شده است.

فاطمه موحد*

مسئولان از فروش معلمان دست بردارند!

مسئولان وزارت آموزش و پرورش دست از واگذاری دانشجو معلمان بردارند و به جای فروش معلم باید به فکر فراهم کردن بهترین امکانات برای آنها باشند.

*سینا تفنگ چی

دولت، هوش مصنوعی و پایان ویروس کرونا

تصویب هوش مصنوعی توسط دولت ها برای پیش بینی و جلوگیری از بیماری های همه گیر، می تواند جان های بی شماری را نجات دهد. سیستم‌های پیشگیری از هوش مصنوعی به درک الگوهایی که می توانند در آینده به تشخیص ویروس ها کمک کنند. 

غزل فلاحی*

دانشگاه فرهنگیان بنگاه اقتصادی دولت نیست

دولت با عینک سرمایه‌ای و اقتصادی به دانشگاه فرهنگیان می‌نگرید و در نتیجه هزینه کردن در این دانشگاه را زیان بار قلمداد می‌کند.

*مجتبی نسب

آزمون کرونا

شیوع ویروس کرونا در ماه‌های اخیر در کشور، مسأله و آزمون امروز همه ماست. آزمونی که همه مردم را به خود مشغول کرده است و هر کسی در هر جایگاه و سطحی که باشد، ملزم کرده، قوانین، شرایط و استانداردهای خاصی را رعایت کند و اقدامات ویژه‌ای انجام دهد.

*دکتر محمد مهدی طهرانچی

پیام کرونا برای انسان مدرن

حالا چه شده که این طبیب قرن بیست و یکمی تنها به او می گوید در خانه بنشین. بحث بر ناکارآمدی مطلق علم، این فضیلت اعطایی خداوند به بشر نیست؛ بحث بر سر شکست باور کمال‌انگاری علم قرن مدرن و حاکم دانستن آن بر همه چیز است.

آرمین سعیدی سوق*

کرونا فرصتی برای دیدن سربازان گمنام بهداشت

اکنون که در حال عبور از تنگنایی هستیم که سلامتی بشر را نشانه گرفته است، بی انصافی است اگر کادر بهداشت را نادیده بگیریم و قدردان زحمت های آنها نباشیم.

علی پزشکی*

چرا برخی‌ از مردم هنوز به مسافرت می‌روند؟!

بسیاری از مردم می‌گویند اگر عملکرد مسئولان در مدیریت بیماری بهتر بود، حالا نیاز نبود که مرتب به ما بگویند مسافرت نروید! ما سفر خود را می‌رویم، چون این مربوط به بی‌تدبیری خودشان است و ربطی به ما ندارد!

وزیر علوم در یادداشتی مطرح کرد؛

نظام آموزش عالی؛ درنگ در سالی که گذشت و تدبیر برای سال پیش رو

وزیر علوم با اشاره به چالش‌های سال ۹۸ و لزوم درنگ در عملکرد گذشته، به ارایه مهم‌ترین سیاست و برنامه‌های سال ۱۳۹۹ پرداخت.

روزنگار یک نویسنده مُقَرَنطین!-2؛

اسلحه ای برای جنگ با خفاش زاده!

برای مبارزه با این خفاش‌زاده باید اسلحه داشته باشیم و داریم ولی اگر از این سلاح به درستی استفاده نکنیم وضعیت خوب نخواهد شد.

پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا جان خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند

پزشکان و پرستاران و کادرهای درمانی همچون رزمندگان دفاع مقدس در خط مقدم مبارزه با کرونا ویروس این بلای جهانی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته اند.

*محمد طهماسب زاده

سهم ایران در تولید انرژی‌ از منابع تجدیدپذیر در جهان

تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران روند رو به رشدی را نشان می‌دهد؛ ولی سهم تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر با توجه به افزایش تقاضای برق در کشور، روند نزولی دارد و این نشان از عدم توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر بر حسب نیاز کشور بوده است.

احد رضایان قیه‌باشی*

قم در خط مقدم مبارزه با کرونا

قمی‌ها در خط مقدم نبرد با شیوع ویروس کرونا، نیاز به تزریق روحیه و امید دارند. آنها با وجود تمام هجمه‌ها همچنان مبارزه می‌کنند و امیدوارند به‌زودی در این نبرد پیروز شوند.

حمزه دستیار*

مدیریت دوگانه یا دوگانگی مدیریتی!

این که دیپلماسی خارجی ایران شکل منظم و منسجمی ندارد، اقتصاد ایران اقتصاد شکننده و قابل مچاله شدن است یا فرهنگ و مدیریت فرهنگی کشور این گونه در حال استحاله شدن است، چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟

جهادگران درمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا

امروز ایثارگران علم پزشکی؛ روپوش سفیدان و پرسنل پزشکی هستند که از تمام آرزوها و رویاهای خود برای خدمت به مردم گذشته‌اند.

به بهانه روز «مهندس»؛

نظام آموزش عالی مسئولیت سرگردانی دانش‌آموختگان مهندسی را بپذیرد/ چه بر سر شأن و منزلت حرفه مهندسی آمد؟

دعا می‌کنیم روزی وزرا و مدیران آموزش عالی کشور به‌عنوان اثرگذارترین حلقه تربیت نیروهای مهندسی، پاسخی درخور برای نسلی که اولین انتخاب زندگی خود را تحصیل در رشته مهندسی خلاصه کردند، داشته باشند.

انتخابی که فاجعه آمیز شد

آقای وزیر ورزش! یا برو یا اصلاح شو!

ظاهرا اوضاع در وزارت ورزش، وخیم تر از چیزی است که به نظر می آید. متاسفانه باید گفت که وزارت ورزش در چنان چنبره ای از بی کفایتی و ندانم کاری وزیر و مشاورانش فرو رفته که دیگر نمی توان امیدی به بهبودش داشت. خنده دار است اما در این وزارتخانه حتی نمی توان امیدی به اصلاح و بهبود داشت.

*شایان دنیادیده

تجلی نخبه پروری سیاسی دانشگاه‌ها در بزنگاه انتخابات

نخبه پرورسی سیاسی از سوی دانشگاه‌ها در بزنگاه‌های مهم کشور از جمله انتخابات، موضوعی مهم است که آینده سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور، تاثیر گذار خواهد بود.

شب یلدا کنار معتادان بهبودی کمپ ترک اعتیاد زندگی دوباره؛

کاش خانواده‌ها باور کنند که نمی‌زنیم+تصاویر

انگار که مردم را روی دور تند گذشته‌اند. تند ‌تند راه می‌روند و گاه لبخند می‌زنند. جعبه‌های شیرینی و کیسه‌های پر از میوه دستانشان نشان از جشن و شادی دارد. شهر شلوغ است و در قنادی‌ها و میوه‌فروشی‌ها جای سوزن‌انداختن نیست؛ اما در گوشه‌ای از شهر در کوچه و خیابان‌های پیچ‌در‌پیچ محله «کن» عده‌ای کنار خانواده‌هایشان نیستند و اینجا در «کمپ زندگی دوباره» سعی می‌کنند پشت غول اعتیاد را به زمین بمالند.

موسوی در گفت‌و‌گو با ایسکانیوز:

وصله حمایت مالی از تروریسم و پولشویی به ایران نمی‌چسبد/ پیام رزمایش مشترک دریایی

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه وصله‌هایی چون پولشویی و حمایت از تروریسم هیچ‌گاه به ایران نمی چسبد، گفت: کشورهای حامی تروریسم که بانک مرکزی آنها قلمداد می‌شوند، در سازو‌کار بین‌المللی FATF عضو هستند و متاسفانه کار خودشان را هم پیش می‌برند.

همه عناوین دیدگاه

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار