چرا ترامپ نگران تیک‌تاک است؟/آمریکا در سراشیبی علم و تکنولوژی

چرا ترامپ نگران تیک‌تاک است؟/آمریکا در سراشیبی علم و تکنولوژی

بحث پیشرفت علمی کشورهای دنیا رقابت بین آن ها به وجود آورده است؛ که در این بین آمریکایی ها همواره تلاش کرده اند به هر نحوی با نوعی اقدامات سلبی جلوی پیشروی دیگران را بگیرند؛ در این راستا آخرین درگیری ها با چین، اشاره رهبر کاخ سفید جهت ممنوعیت فعالیت تیک تاک در آمریکا بود که در ادامه به چرایی این اقدام می‌پردازیم.

«آقازاده» خوب هم داریم/ گونه‌ای که در سینما و تلویزیون خاک می‌خورد

«آقازاده» خوب هم داریم/ گونه‌ای که در سینما و تلویزیون خاک می‌خورد

ژانر پلیسی_ جنایی جز آن دسته از موضوعات داغی است که ...

85 سال مقاومت برای حفظ حجاب به روایت تصویر

85 سال مقاومت برای حفظ حجاب به روایت تصویر

21تیرماه مصادف با حمله نیروهای رضاشاه به حرم رضوی در مسجد ...

کرونا 49 برابر کشنده‌تر از آنفلوآنزا است

کرونا 49 برابر کشنده‌تر از آنفلوآنزا است

آمارهای ارائه شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نشان ...

سایر عناوین مهم

تیر خلاص وزیر بهداشت به خودش؛

«نمکی» روی زخم واعظی!

به نظر می‌رسد فشار رئیس‌دفتر قدرتمند رئیس‌جمهوری به وزیر بهداشت درپی نامه‌های اعتراضی او به حسن روحانی و برخی وزیران افزایش یافته است.

مدیرانی که امتناع کنند، حذف می شوند

شفاف سازی در بهزیستی با تعارض منافع

این دومین باری است که خبر خداحافظی تعدادی از مدیران بهزیستی با اجرای بخشنامه «تعارض منافع» در خروجی خبرگزاری ها قرار می گیرد در نوبت اول بهمن ماه سال 98 بود که ۱۰۰ مدیر سازمان بهزیستی را مجبور به خداحافظی شدند و امروز رئیس سازمان بهزیستی خبر از خداحافظی ۲۷۲ مدیر از سازمان د اد.

حیف از 12 سال عمر دانش‌آموزان!

وصف 12 سال دوره تحصیل در مدرسه را فقط یک بیت از شعر حزین لاهیجی به خوبی بیان می‌کند: ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد؛ در دام مانده باشد صیاد رفته باشد.

انتخابات الکترونیکی نشریات دانشجویی بوی تقلب می‌دهد؟

انتخابات نشریات دانشجویی وزارت علوم در چند سال گذشته با حواشی بسیاری همراه بوده که مطرح کردن الکترونیکی انتخابات، موج جدیدی از تقلب میان دانشجویان ایجاد کرده است.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

جنگ جهانی بازی‌ها علیه ایران

بازی‌هایی در سال‌های اخیر علیه ایران به بازار وارد شده‌اند که هر کدام در نهایت ذهن مخاطبان را برای حمله به ایران آماده می‌کنند.

مرور ایسکانیوز بر چند فیلم سینمایی ضدنژادپرستی؛

رنگین‌پوستان روی پرده نقره‌ای

سینما در نمایش چهره رنگین‌پوستان بعد از ادبیات یکی از هنرهای مهم محسوب می‌شود. به بهانه اتفاقات اخیر در آمریکا چند فیلم سینمایی مرتبط با تبعیض‌نژادی را مرور کرده‌ایم.

وزارت علوم به دستور رئیس جمهور تن نداد/ وعده بی‌نتیجه روحانی درباره بازگشایی دانشگاه‌ها

بنا بر صحبت‌های رئیس جمهور، مراکز آموزش عالی باید از 17 خرداد به حالت عادی برمی‌گشتند؛ اما این بار هم حرف حسن روحانی، فاصله زیادی تا واقعیت داشت.

گزارش ایسکانیوز از یک برنامه تلویزیونی؛

شوخی با مرغ هورمونی مردم و گذراندن تعطیلات در سواحل مدیترانه/ «دورهمی» سلبریتی‌ها به میزبانی «دانشگاه عمومی»

وعده مهران مدیری برای تغییرات در فصل جدید برنامه «دورهمی» بهانه‌ای شد تا مروری بر این برنامه و اتفاقاتی که رقم زده داشته باشیم.

ایسکانیوز مرور کرده است؛

از تغییر نام روزنامه هواداری پرسپولیس تا تغییر مناسبتی در نام‌نوشت گوگل

تغییراتی که در نام‌نوشت (لوگو) هر شرکت و نشان تجاری ایجاد می‌شود، شاید منجر به اتفاقات بد یا خوبی شود که اثرات زیادی بر جای خواهد گذاشت، در این گزارش مروری بر چند نمونه مشهور تغییر در نام‌نوشت یا نشان‌های تجاری کرده‌ایم.

سوم خرداد ازحافطه مردم پاک نمی شود؛

خونین شهر، شهرخون آزاد شد/ عراقی ها آمده بودند که بمانند

هنوزهم پس از گذشت 38 سال کمتر کسی می داند صدای خش دارمردی که از رادیو پخش شد صدای "محمود کریمی علویجه" بود که از طریق بلندگوهای مساجد در خیابان ها مردم را در جریان آزاد سازی خرمشهر قرار می داد.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

هوش مصنوعی؛ امنیت سایبری و مخاطرات سازمان‌های دولتی

مهم‌ترین عامل افزایش مخاطرات سایبری در کشور ما عدم درک درست از فناوری و عدم پذیرش کامل فناوری است. متأسفانه از ابتدای ورود فناوری‌های نوین به کشور تاکنون هیچ رویه مثبتی نسبت به فناوری توسط متولیان کشور صورت نپذیرفته و هرکدام نسبت به جبر فناورانه مجبور به پذیرش ناقصی از آن فناوری شده‌اند.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

حضور دانشگاه آزاد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیگران زیست‌بوم فناوری کشور

حوزه مخاطبان زیست بوم فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در تأسیس و راه‌اندازی «سرای نوآوری و شتاب‌دهی توسعه صنایع منطقه‌ای» نه فقط دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه بلکه همه دانشجویان منطقه و دانشگاه‌ها است.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

آن روی سکه شاد/ از درآمدزایی آموزش و پرورش تا بازدیدهای غیرواقعی

نصب نشدن شاد و دسترسی نداشتن به تلفن همراه و اینترنت تنها یک روی شبکه اجتماعی دانش‌آموزان است.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

درس‌­های فلسفی کرونا برای زندگی انسان

«کرونا را شکست  می­‌دهیم»، جمله‌­ای است از نوع «ما می‌­توانیم». برای یک مبارزه سخت، امید را باید در دل‌­ها نگه داشت اما ما می‌توانیم و شکست کرونا، صرفا با امید محقق نمی‌­شود، تلاش هم لازم است و در کنار تلاش باید اندیشید. مثلا بیاندیشیم؛ اگر این ویروس مدرن اهل مقاومت باشد و به این زودی شکست نخورد، چه باید کرد؟

ایسکانیوز گزارش می دهد؛

وضعیت دانشگاه های جهان در بحران کرونا

همه گیری بیماری کووید-19 جهان را دست خوش تغییرات زیادی کرده است که دانشگاه ها و سطوح آموزشی نیز از این امر مستثنی نیستند. در این بین با آماده بودن دانشگاه ها غلبه بر چالش ها آسانتر خواهند بود. در این گزارش بناداریم تا وضعیت آموزشی دانشگاه‌های جهان را بررسی کنیم.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

ویروس‌های مرموز ۱۰۰۰ساله چگونه یک شبه از بین رفتند؟

چگونه بیماری‌هایی با قدمت هزاران سال و بدون هیچ درمان قطعی تا امروز، از بین رفته‌اند؟

پژوهشگر پسادکتری آینده‌پژوهی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ایسکانیوز:

تا کجا می‌توانیم با کرونا پیش برویم؟/ نیاز به آمادگی برای رویارویی با بدترین سناریو

پژوهشگر پسادکتری آینده‌پژوهی دانشگاه تهران گفت: پیشگیری، استراتژی پابرجایی برای تمام سناریوهاست؛ اما استراتژی «رهایی‌بخش» نیست. این استراتژی فقط سرعت انتشار را پایین نگه می‌دارد و در صورتی که ویروس غیرفعال نشود، منجر به حذف ویروس نمی‌شود.

از انتقادهای فرهنگیان تا آسیب‌پذیری شبکه اجتماعی دانش‌آموزان؛

شاد هم مثل سینا فراموش می‌شود؟

با وجود انتقادها و آسیب‌پذیری که پیرامون شبکه شاد آموزش‌و‌‌پرورش مطرح می‌شود، باید منتظر ماند تا مشخص شود آموزش‌و‌پرورش مشکل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان را رفع می‌کند یا این طرح نیز به سرنوشت طرح‌های فراموش شده آموزش‌و‌پرورش دچار خواهد شد؟

ایسکانیوز بررسی می کند؛

مقاومت عراق آماده مقابله با «تحرکات مشکوک آمریکا» است/نگرانی از کودتای احتمالی  

اقدام مشکوک آمریکا در کاهش نیروهای سیاسی نظامی خود از عراق، می تواند سرآغازی بر اجرای یک طرح توطئه آمیز علیه نیروهای مقاومت عراق و تاثیرگذاری بر دولت جدید آن کشور به حساب آید. 

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

مدارس عالی مهارتی، عقب‌ماندگی‌های نظام آموزش محور را جبران می‌کند

دانشگاه‌های کشور فقط دانش تخصصی ارائه می کنند اما در مدارس عالی مهارتی، برنامه نظام‌مندی برای انتقال دانش مهارتی به دانشجویان و ایجاد فرصت‌های کارآفرینی و اشتغال پیش‌بینی شده است.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

مسئولیت اجتماعی دانشگاه فراتر از کلاس‌های درس است/ ترویج فرهنگ جهادی در «دانشگاهی از مردم برای مردم»

دانشگاه آزاد اسلامی با ورود جهادی و کمک‌رسانی بی‌وقفه در اوایل سال جاری به چندین استان سیل‌زده کشور، اثبات کرد که «دانشگاهی از مردم و برای مردم» است.

ایسکانیوز از آلودگی پایتخت انرژی کشور گزارش می دهد؛

داغ فلرهای عسلویه بر تن مردم

مردم عسلویه سال‌هاست در انحصار دود و مواد آلاینده سمی روزگارشان سیاه است و با اینکه سال گذشته معاون رئیس جمهور گفت «مردم عسلویه یا بمیرند یا بروند» اما همچنان در این شهر سکونت دارند و روزانه حدود 200 تن گوگرد استشمام می کنند البته در صورت تصویب و اجرایی شدن «سند ملی کاهش آلودگی زیست‌محیطی عسلویه» می‌توان به کاهش آلودگی‌های زیست محیطی در این منطقه پولساز برای کشور امیدوار بود.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

تبیین ادبیات مقاومت با بهره‌گیری از دیپلماسی علمی/ چگونه زمینه خروج آمریکا از منطقه فراهم خواهد شد؟

تبادلات علمی و نخبگانی میان دانشگاه‌های کشورهای محور مقاومت، گام مهمی در راستای تبیین مبانی فکری این حوزه در منطقه محسوب می‌شود.

علمدار نیامد؛

همه آمدند/ کاش بودی و می‌دیدی

امروز میلیون‌ها نفر برای بدرقه پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آمدند تا به رئیس جمهوری آمریکا نشان دهند شناخت درستی از مردم ایران نداشته است.

پروژه غیرمعمول ناسا برای ماه و مریخ!

ناسا در حال کار بر روی خانه های ساخته شده از قارچ برای کلونی های ماه و مریخ است.

نگاهی به نقل و انتقالات لیگ برتر/ ۲

نیمه دوم جدول در سراشیبی سقوط/ جدالِ ورشکستگان بر سر بازیکنان بی‌پول

بررسی عملکرد تیم های حاضر در لیگ ایران در بازار نقل و انتقالات زمستانی تنها به 6 تیم بالای جدول خلاصه نمی شود. نگاهی داریم به دیگر تیم های لیگ برتری و آنچه در ایام نقل و انتقالات زمستانی اتفاق افتاد.

همه عناوین گزارش

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار