ما چقدر در مشکلات اقتصادی کشور مقصریم

ما چقدر در مشکلات اقتصادی کشور مقصریم

قائم مقام مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان نوشت:در برهه‌هایی کشور دست مدیران گوناگون در عرصه اقتصادی بوده است که بعضا بدون سواد آکادمیک و با مدرک دیپلم بودند که بعدها به سمت گرفتن مدرک دکتری در حوزه اقتصاد رفتند و فکر می‌کردند می‌توانند مشکلات اقتصادی را از طریق مطالعات تئوریک برطرف کنند و اتفاقا رفتند دکتری گرفتند، ولی مشکلات اقتصادی همچنان پابرجاست.

تسریع نابودی رژیم صهیونیستی با حمله به سوریه

تسریع نابودی رژیم صهیونیستی با حمله به سوریه

آمریکا با هم دستی کشورهای غربی از حمله نا بخردانه ای ...

حضور دانشگاه آزاد در سوریه یک نماد است

حضور دانشگاه آزاد در سوریه یک نماد است

سردبیر خبرگزاری ایسکانیوز طی یادداشتی در روزنامه فرهیختگان نوشت: حضور دانشگاه ...

رمز ناکارآمدی چهار راهبرد آمریکا در غرب آسیا

رمز ناکارآمدی چهار راهبرد آمریکا در غرب آسیا

راهبرد اعلامی ایالات متحده آمریکا درغرب آسیا مبتنی بر چهار محور ...

سایر عناوین مهم

نویسنده : حمیده سعید محمدی

تحریم ها و غنی سازی 20درصد

امتناع کنونی دولت از واکنش درخور و متقابل با عهدشکنی‌های آمریکا به آنها فرصت داده تا شبکه تحریم‌ها را گسترده‌تر کرده و مطالبات گستاخانه‌تری در قبال حقوق طبیعی و صریح مردم ایران داشته و در عین حال از عدم مقابله مطمئن باشند

شهاب اسفندیاری

معنای دفاع از آزادی تلگرام

شهاب اسفندیاری - رییس دانشگاه صداوسیما

**محمد مهدی سلامی، کارشناس ارشد تاریخ اسلام

روی کالا می‌نویسند: خارجی، بخوانید، داخلی!

این روزها کالای داخلی مانند گذشته چندان وجهه و ابهتی در برابر کالای خارجی ندارد و برخلاف گذشته چندان تعصبی برای استقبال از کالای تولید داخل در میان ایرانیان نیست.

**دکتر مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی؛

تحقق عقلانیت تولیدی در گروی حمایت از کالای ایرانی

بی‌تردید مطاللبۀ این مهم از سوی ولی فقیه جامعۀ اسلامی؛ راهکار بنیادین در حمایت از کار و سرمایۀ ایرانی، رفع بیکاری و مقابله با فاصلۀ طبقاتی و تحقق پیشرفت اقتصادی است.

داود گودرزی _رییس سابق سازمان بسیج دانشجویی

چند نکته در خصوص حمایت از کالای ایرانی

تشکل‌های دانشجویی با ایجاد تریبون‌هایی در دانشگاه‌های سراسر کشور، تک تک مسئولین شهرستانی، استانی و ملی را مورد سوال قرار داده و گزارش عملکرد آن‌ها را در خصوص تولید ملی، اشتغال و حمایت از کالای ایرانی را مطالبه نمایند.

چرا این روزها هجمه به علم دینی و طرفداران آن شدت گرفته است؟

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تاکید کرد : امروز بیش از هر زمانی روشنتر است که چرا ایده علم دینی به کندی پیش می رود؟ در واقع گلوگاههای اصلی علم در ایران در بیشتر ایام در اختیار مدافعان این دیدگاه نبوده و نیست. از این رو است که مخالفان حتی در حد یک موسسه کم بودجه فلسفی هم حاضر نیستند که طرفداران علم دینی حضور داشته باشند

**محمد جوان اخوان

مختصات نفوذ علمی

با روشن شدن ابعادی از پرونده جاسوسی در پوشش فعالیت زیست محیطی بار دیگر موضوع « نفوذ» و ضرورت توجه به آن آشکار می‌شود.

*دکتر رضا واعظی

همگرایی  در برابر تفرقه

سفر دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری  ، همزمان با سفر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه، رویکردی است که می توان آن را رویکرد همگرایی در برابر تفرقه آمریکایی نامید.

شبیر دائمی رییس اداره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان

نامه ای به خوش نام ‌ترین شهید / به بهانه تدفین پیکر مطهر شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان

سلام؛ سلام برادر سفر کرده، سلام ای روح پاک و آسمانی، سلام ای اسوه‌ی رشادت و دلاوری، سلام بر تو و نجابتت، سلام بر تو ای شهید خوش نام...

نقش مردم در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی 

 انقلاب اسلامی با اهداف والای خود توانسته بود همه اقشار جامعه را به صحنه مبارزه با رژیم کشانده و پیر و جوان، شهری و روستایی، باسواد و بی سواد، و همه و همه را همراه نماید. بهمین خاطر انقلاب اسلامی را بی‌شک می توان بزرگترین انقلاب مردمی عصر حاضر نماید.

*آرش محمدی

برای جادوگری که پول جادویش را گرفته است/ جواب کدام احترامت را متقابل بدهیم؟!

خیلی وقت است که دل نوشته های علی کریمی را در کانال شخصی اش می خوانیم، سعی می کنیم خوب هایش را از بدهایش جدا کنیم و در حد عدالت آن ها را به دست مخاطبان مان برسانیم.

بازنشر؛

روابط استراتژیک با فرانسه؛ از سیاست دولت تا آرزوی « کارگزاران»

ارگان رسمی حزب کارگزاران چندی پیش مدعی شد روابط ایران و فرانسه در آستانه‌ی استراتژیک شدن است.

**محمد حسین فرهادیان-سردبیر

دانشگاه آزاد فرصتی برای انقلاب

ردپای دانشگاه آزاد در سیاست فراتر از فعالیت چند عنصر ضدانقلاب در رسانه‌های آن است که گذشت زمان و انتشار اسناد، آن‌ها را عیان‌تر خواهد کرد؛ اما آنچه که مشخصاً از الزامات دوره جدید است، حذف حاشیه از مدار دانشگاه و احیای نمانام(برند) علمی دانشگاه است.

حبیب میرزایی

گفتگوی ملی یا برجام داخلی؛ انحراف از اصل مطالبات مردم

معاون اول رئیس جمهور در روزهای اخیر از گفتگوی ملی سخن به میان آورده است حال آنکه طرح این موضوع بی سابقه نیست اما به نظر این موضوع با مطالبات اصلی مردم فاصله دارد و هیچگاه به یک خواست عمومی تبدیل نشده است.

شمارش معکوس برای خروج از برجام

با توجه به مشروط سازی امریکایی و مقید بودن ایران به خطوط قرمز خود، از هم اکنون  باید تایمر شمارش معکوس برای پایان برجام  را از سوی امریکایی ها  روشن کردو منتظر  پایان برجام در همه سطوح آن بود.

فریاد معیشت مردم؛ قربانی رادیکالیسم سیاسی

مردمی که معترض وضعیت معیشتی خود هستند و از دولتمردان درخواست رسیدگی دارند باز هم خواسته ی خود را قربانی رادیکال ها می بینند که از هر فرصتی برای عقده گشایی سیاسی استفاده می کنند.

سعید ساسانیان

تاملی در لایه‌‌‌های تجمعات اخیر و چند نکته برای مواجهه

ناآرامی ها و تجمعات چهار لایه دارد که هر کدام در برهه های مختلف وجود دارد. تجمع معیشتی مشهد با حمله به مراکز نظامی در برخی از شهرها تفاوت ماهیتی دارد. باید با هسته ی اصلی انحرافی که حرکت های اعتراضی را به یک حرکت کور مخرب تبدیل کرده است برخورد قاطع امنیتی صورت بگیرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

لایه های پنهان اعتراضات اقتصادی اخیر؛ چه باید کرد؟

سید کاظم یکانی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در یادداشتی به ابعاد پنهان اعتراضات روزهای اخیر شهرهای مختلف کشور پرداخته است.

**دکتر علی دارابی عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما

منشاء اعتراضات و اغتشاشات کجاست؟!

حساب اعتراض از اغتشاش و مطالبه گری جدا است، اعتراض حق مسلم مردم است و مسئولان موظف به پاسخگویی هستند و در این موضوع اختلافی نیست.

شبکه کانون‌های تفکر ایران با انتشار یادداشت تحلیلی پیشنهاد داد: 

افزایش قیمت بنزین صرفاً برای پرمصرف‌ها و توسعه‌ CNG به‌جای بنزین 1500 تومانی

شبکه کانون‌های تفکر ایران با انتشار یادداشت تحلیلی، پیشنهاد داد که قیمت بنزین برای کم‌مصرف‌ها همان 1000 تومان باقی بماند و صرفاً برای پرمصرف‌ها به 2000 تومان افزایش یابد و بخشی از منابع این اقدام هم به توسعه حمل‌ونقل عمومی و سوخت‌های جایگزین به‌ویژه CNG اختصاص یابد.

قیمت تمام شده بنزین، نفت سفید و گازوئیل لیتری ٢٧٠٠ تومان است 

محمد حسن قدیری ابیانه - تحلیلگر مسائل اقتصادی

همه عناوین بخش یادداشت

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو