معاون امور استان های صدا و سیما: نام شهید حججی جهانی شد

معاون امور استان های صدا و سیما: نام شهید حججی جهانی شد چهارشنبه 25 مرداد 1396 - 12:21

معاون امور استان های صدا و سیما درباره شهید حججی، نوشت: شهید حججی عزیز از جوانان برومند نسل چهارم انقلاب است که در دفاع از حریم حرم و مرزهای عقیدتی جانش را در طبق اخلاص گذاشت و در نهایت به دست داعشیان و یزیدیان زمان به مولایش حسین (ع) پیوست و نام و مرامش جهانی شد.

جنبش صدر و انتخابات آینده عراق

جنبش صدر و انتخابات آینده عراق

انتخابات سال 2014 عراق، سیطره داعش بر شهر موصل و مخالفت ...

«محمد بن سلمان» به‌دنبال سلطه بر کشورهای عربی و مقابله با ایران است

«محمد بن سلمان» به‌دنبال سلطه بر کشورهای عربی و مقابله با ایران است

هفته نامه انگلیسی آبزرور نوشت که انگیزه اصلی محمد بن سلمان ...

سایر عناوین مهم

جایگاه صدر در معادلات منطقه کجاست

سعودی ها طراح پازل جدید عراق ؟

هادی محمدی کارشناس مسائل خاورمیانه درگفت وگویی با خبرگزاری ایسکانیوز به بررسی دلایل رفتار اخیر مقتدی صدر و سفرش به ریاض پرداخته است. وی معتقد است اخباری که اخیرا از زبان مقتدی صدر گزارش شده از جمله، ادغام نیروهای الحشد الشعبی در ارتش یا موضوع پاک سازی شعارهای ضد سعودی، به طور مستقیم از زبان او شنیده نشده است. اکثر این گزارش ها از طریق نزدیکان مقتدی صدر و یا در فضای مجازی مطرح شده اند.

سید محمد حسینی

در فراق مدیری شایسته و بی‌نشان

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی یادداشتی در فراق مرحوم احمد خالدی با عنوان «در فراق مدیری شایسته و بی‌نشان» نوشت.

دولت عراق از تاریخ کشورش درس بگیرد

کشور عراق در طول تاریخ 97 ساله خود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرده است. مشکلاتی که در عقب ماندگی و مشکلات داخلی و خارجی این کشور نقشی بی بدیل داشته اند.

تحقیق و توسعه ؛ زیر ساخت تولید ثروت در دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه مانند هر نهاد دیگری برای پیشبرد ماموریت‌های خود به منابع مالی نیاز دارد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد رتبه جهانی دانشگاه‌ها با دو شاخص سرمایه و بودجه تحقیق و توسعه آنها رابطه مستقیم دارد در حالی که میانگین بودجه تحقیق و توسعه سالانه 10 دانشگاه برتر جهان حدود سه‌میلیارد دلار است، میانگین بودجه دانشگاه‌های صدویکم تا صدودهم حدود 130 میلیون دلار یعنی حدود یک‌بیستم میانگین بودجه تحقیق و توسعه 10 دانشگاه برتر است.

«رگ خواب» عاشقانه ای با ریتم آرام - وحید خانه ساز*

فیلم سینمایی «رگ خواب» آخرین اثر سینمایی حمید نعمت الله که این روزها بر پرده سینماهاست اثری است که با وجود آنکه از فروپاشی زندگی یک زن می گوید اما اثری تلخ نیست زیرا از عشق می گوید.

نگاهی به تنش در روابط دیپلماتیک ایران و کویت

کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص تنش هایی که اخیرا میان ایران و کویت رخ داده در تحلیلی به مسایل جاری در کویت و سوگیری های این کشور علیه ایران اشاره کرده و عنوان کرده است که خط دهی کویت از سوی کشور آل سعود است.

ترکیب بند مدح امام جعفر صادق(ع): ای بقیعت ملجأ و مأوای أهل اشک و آه

محمد جواد حاجی بنده شاعر جوان اهل بیت ترکیب بند مدح امام جعفر صادق (ع) با این بیت: ای بقیعت ملجأ و مأوای أهل اشک و آه / می کشد در ماتم تو از درونش آه، ماه... را منتشر کرد.

نگرانی جمهوری‌خواهان آمریکا؛

آن ها نمی خواهند پست ریاست جمهوری را از دست بدهند

امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل آمریکا در یادداشتی که در اختیار ایسکانیوز قرار داد به تحلیل وضعیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پرداخته است.

ورژن جدید جریانات تروریستی در دوران پساداعش

علی اصغر زارعی کارشناس مسائل بین الملل در یادداشتی که در اختیار ایسکانیوز قرار داد به تحلیل دوران پس از آزادسازی موصل پرداخته است.

بررسی جریانهای پولی و بانکی کشور با نگاه ویژه به موسسات اعتباری

علی اکبر نیکواقبال - اقتصاددان و  دانشیار دانشگاه تهران 

مهدی مطهرنیا*

ایالات متحده و باز آفرینی نظم نوین جهانی

یک کارشناس مسائل بین الملل در یادداشتی در خصوص وضعیت فعلی ایالات متحده آمریکا و روابط با ایران نوشت: ایالات متحده در حال بازآفرینی نظم نوین جهانی براساس طراحی اندیشکده‌های گوناگون این کشور برای قرن 21 میلادی است. سناریوهای مطلوبی که  رو در روی آمریکایی‌ها  قرار دارد، بر اساس دو نظریه هژمونی بسیط و مرکب شکل می گیرد.

بهترین زمان برای فروش سهام، چه زمانی است؟

محمود احترامی - کارشناس شرکت الپری

همه عناوین بخش یادداشت


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو