تحول در علوم انسانی به مطالبه ی حاکمیت و دستگاه های دولتی نیاز دارد/ پژوهشکده های علوم انسانی به دارالترجمه تبدیل شده و نوآوری ندارند

تحول در علوم انسانی به مطالبه ی حاکمیت و دستگاه های دولتی نیاز دارد/ پژوهشکده های علوم انسانی به دارالترجمه تبدیل شده و نوآوری ندارند

استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: در علوم فنی و حوزه های پزشکیT برای تولید علم در عرصه های مختلف مطالبه ای صورت گرفت و دانشگاهیان به این خواسته ها پاسخ دادند اما در عرصه ی علوم انسانی هیچگونه مطالبه ای صورت نگرفته است.

چگونه محتوای متنی تلگرام را ذخیره کنیم؟

چگونه محتوای متنی تلگرام را ذخیره کنیم؟

در این گزارش به ساده ترین و کاربردی ترین راه برای ...

غیرقابل فیلتر شدن تلگرام به لحاظ عملی ممکن است

غیرقابل فیلتر شدن تلگرام به لحاظ عملی ممکن است

عضو کمیته راهبری مرکز نوآوری ICT دانشگاه صنعتی شریف با اشاره ...

سایر عناوین مهم

اختلال امروز تلگرام ارتباطی با فیلترینگ نداشت

مدیرکل ارتباطات و روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی با تأکید بر اختلالات سراسری امروز تلگرام گفت: تاکنون هیچ اقدامی از سوی ایران در ارتباط با این پیام‌رسان انجام نشده است.

بسته خبری هفته:

مهم ترین اخبار علم و فناوری در هفته ای که گذشت

گزیده اخبار علم و فناوری در هفته ای که گذشت بیشتر به مسأله ی فیلترینگ تلگرام و ضرورت توقف بخشنامه ی وزارت علوم پرداخته شد.

سود یک میلیارد دلاری تلگرام از جیب مردم ایران

یک کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه تلگرام ۳۰ درصد ترافیک پهنای‌باند بین‌الملل کشور را اشغال می‌کند، گفت: سالانه رقمی حدود ۹۸۵ میلیون دلار صرف انتقال پیام در تلگرام می‌شود.

حضور کالای "ایران ساخت" در عرصه بین‌المللی نیازمند فرهنگ سازی و بازارسازی است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: رقابت پذیری و حضور کالای "ایران ساخت" در عرصه بین‌المللی نیازمند فرهنگ سازی و بازارسازی است و تحقق این امر با اراده و حمایت جدی مردم و مسئولان به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

انتصاب بانوی دهه شصتی به عنوان مشاور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت

با حکم صادق عباسی شاهکوه، خانم زینب قاضی به عنوان دستیار و مشاور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در امور بانوان منصوب شد.

امشب آخرین مهلت رجیستری گوشی‌های همراه

تمام برند‌های تلفن همراه تا پایان ساعت ۲۴ سی و یکم فروردین زیر چتر رجیستری قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منصوب شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه با صدور حکمی، دکتر علیرضا عشوری را به سمت «رئیس سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران» منصوب کرد.

حرکت برنامه محور، عامل موفقیت شبکه پستی در صحنه رقابت

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران در نخستین همایش مدیران این شرکت در سال جدید یکی از مهمترین برنامه های سال جاری را جذب سهم بازار در حوزه تجارت الکترونیک عنو ان کرد .

خدمات پستی باید با رویکرد و نیاز بازار طراحی و تدوین شود

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع مدیران پستی تاکید کرد: خدمات پستی باید با رویکرد و نیاز بازار طراحی و تدوین شود .

انتخاب شهر محل خدمت، افزایش حقوق و مرخصی سربازان در ازای ارتقاء مهارت های ICT

رییس دانشکده پست و مخابرات گفت: هر سربازی که موفق به گذراندن این دوره ها شود، می تواند از مشوقات مصوب ستاد کل نیروهای مسلح شامل امکان انتخاب شهر و محل خدمت، تاخیر یا تعجیل در شروع خدمت، افزایش مدت مرخصی و حقوق دریافتی بهره مند شود.

کسب رتبه دوم ایران در حوزه علوم اکتشافات فضایی در منطقه

رییس مرکز ملی فضایی ایران گفت: ایران در حوزه علوم اکتشافات فضایی در منطقه رتبه دوم را کسب کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجلس مطرح کرد:

3.5 برابر شدن شبکه زیرساخت در کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه شبکه زیرساخت کشور به عنوان بستر شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک از 31 به 110 نقطه (3.5 برابر) گسترش پیدا کرده است از کاهش بیش از 100 میلیون یورویی قرارداد موسوم به قرارداد آلکاتل خبر داد.

اختلال در تلگرام

از دقایقی پیش برخی کاربران برای ورود به پیام رسان تلگرام دچار مشکل شده اند.

سقوط بالگرد فلات قاره در آبهای خلیج فارس / هلیکوپتر نجات نه تنها مصدومان را نجات نداد بلکه خود نیز سقوط کرد! 

دقایقی قبل هلی‌کوپتر شرکت نفت فلات قاره در جزیره لاوان با ۵ سرنشین پس از برخاستن از روی سکوی R1 به سمت جزیره کیش دچار سانحه شد.

تولید مثل انسان در فضا ممکن است؟

ناسا اسپرم گاو وحشی و انسان را به منظور مطالعه تولید مثل در فضا، به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد.

چتر حمایت از طرح‌های پژوهشی حوزه علوم شناختی گسترده‌تر می‌شود

درهشتمین مرحله از فراخوان طرح‌های پژوهشی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی حمایت از محققان برجسته علاقه‌مند به مهاجرت به حوزه علوم و فناوری‌‌های شناختی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمرکزی نداشته‌اند، مورد توجه است.

ضرورت راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی با محوریت شیلات

در نشست کارگروه بررسی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان هرمزگان، بر تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی با محوریت شیلات تأکید شد، تا همکاری مجموعه‌های دولتی در این زمینه شکل گیرد.

کاوشگر اپتیکی چیست؟

کاوشگر اپتیکی یافته جدید محققان علم لیزر و اپتیک است، که به دنبال راه‌حلی برای بهبود حال آدمی در دنیای امروز کندوکاو می‌کند.

ریسک‌پذیری یکی از مهم‌ترین الزامات بازار امروزی است

استارتاپ‌ها هرروز روی مرز سقوط و موفقیت پیش می‌روند. به همین دلیل تنها کارمندانی با ویژگی‌های خاص می‌توانند در این محیط به موفقیت دست پیدا کنند؛ کارمندانی که از ریسک کردن نمی‌ترسند و از اشتباهات خود درس می‌گیرند و با شرایط سازگار می‌شوند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد:

تقویت روحیه خودباوری با ترویج موفقیت‌های علمی و فناوری

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بازدید از ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به فعالیت‌های این ستاد گفت: این ستاد، پیشگام تبدیل علم به فناوری و تجاری سازی علم نانو در کشور است و اگر دانشمندان این علم دریافت درستی از چالش‌های پیشرو داشته باشند، می‌توانند مبنای تحول کلیت علم و فناوری در کشور شوند.

مخبر دزفولی؛

راه اندازی سامانه ملی حفظ قرآن کریم یک کار بزرگ و مایه امید جامعه قرآنی است

آیین رونمایی از سامانه ملی حفظ قرآن کریم، روز چهارشنبه 22 فروردین ماه 1397 با حضور دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی و جمعی از اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی و فعالان قرآنی کشور در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

ایسکانیوز گزارش می دهد؛

ایران جزو چهار کشور برتر جهان در پیوند مغز استخوان

ایران در زمینه تعداد پیوند مغز استخوان دومین کشوردر جهان است. به گونه ای که سالانه به طور میانگین۷۰۰ پیوند در ایران انجام می شود.

سهم ناچیز ایران از سبد مهاجرت نخبگان در دنیا

بر اساس آمارهای بین المللی، این که ایران به عنوان اولین کشور فرا مغزها در جهان بدل شده، بیشتربه یک افسانه می ماند. برابر آمارهای سازمان ملل، تاسال2015 حدود 244 میلیون مهاجر در جهان ترک وطن کرده اند که حدود یک میلیون و 123 هزار نفر از آنها ایرانی بوده اند و از این نظر کشور ایران در رتبه 54 کشورهای «مهاجرفرست» جهان محسوب می شود که رتبه ای کاملا معمولی به حساب می آید.

شرکت های دانش بنیان بیمه درمان تکمیلی می شوند

خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های دانش‌بنیان در کل کشور ارائه می‌شود .

ناسا اعلام کرد؛

عامل طوفان‌های خورشیدی حفره‌های عظیم خورشیدی است

ناسا اعلام کرد که وجود "چاله‌های خورشیدی" نگران کننده نیست و طوفان‌های خورشیدی از این مناطق ساطع می‌شوند.

نقش کلیدی استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در توجه به کالای ایران‌ساخت

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: توسعه کسب وکارهای دانش‌بنیان که مهم‌ترین لازمه حمایت از کالای ایرانی است با رونق و توسعه کسب و کارهای استارتاپی و دانش‌بنیان حوزه خدمات و فناوری اطلاعات و ارتباطات اتفاق می‌افتد.

همه عناوین علم و فناوری

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو