غرضی در گفت‌وگو با ایسکانیوز؛

وجود دانشگاه آزاد بی بدیل و ارزشمند است/ وابستگی دانشگاه به شهریه دانشجو مناسب نیست/ آموزش، مستلزم علمی است که در آن اشتغال وجود داشته باشد

وجود دانشگاه آزاد بی بدیل و ارزشمند است/ وابستگی دانشگاه به شهریه دانشجو مناسب نیست/ آموزش، مستلزم علمی است که در آن اشتغال وجود داشته باشد دوشنبه 25 دی 1396 - 11:37

وزیر اسبق پست و تلگراف گفت: وجود دانشگاه آزاد اسلامی بی بدیل و بسیار ارزشمند است و می تواند خدمت بزرگی به نظام آموزشی و جامعه انجام دهد.

جایگاه اول ایران در منطقه از نظر رتبه علمی فضایی

جایگاه اول ایران در منطقه از نظر رتبه علمی فضایی

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ایران از نظر رتبه علمی فضا ...

حمایت ویژه دانشگاه آزاد اراک از شرکت های دانش بنیان و صنعتی استان مرکزی

حمایت ویژه دانشگاه آزاد اراک از شرکت های دانش بنیان و صنعتی استان مرکزی

دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی ظرفیت های مناسبی برای تعامل بادستگاه ...

سایر عناوین مهم

تحقیقاتی که کاربردی نشدند / دانشگاهی که آموزش محور شد

یکی از مشکلات ساختاری در کشورهای جهان سوم که می توان گفت از دلایل اصلی عقب ماندگی یا حداقل کندبودن روند پیشرفت آنهاست ایراد ساختاری در انتقال دانش به تولید است.

در گفت‌وگو با ایسکانیوز؛

بودجه ی دولتی دانشگاه ها برکت ندارد/ لزوم سرمایه گذاری راهبردی دانشگاه آزاد در ارتباط با صنعت

رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای چرخیدن چرخ اقتصادی دانشگاه با تزریق بودجه دولتی رونق خاصی اتفاق نمی افتد و برای دانشگاه های علوم پایه که کمتر در حوزه ی ارتباط با صنعت هستند سخت است که خدمات ارائه دهند.

در سه ماهه ی اول سال 2018؛

کشورهای خاورمیانه از اینترنت ماهواره ای رایگان بهره مند می شوند

یک شرکت اینترنتی قصد دارد اینترنت ماهواره ای پرسرعت را در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ برای خاورمیانه و آفریقا به طور رایگان فراهم کند.

آینده پزشکی در اختیار ژنتیک است

معاون علمی فناوری رئیس جمهور گفت: آینده پزشکی در اختیار ژنتیک است و هدفش این است که با ثروت آفرینی و ایجاد شرکت های دانش بنیان بتواند ایده های جدید را در این حوزه اجرا کند.

تبیین ابعاد مختلف نظریه اسلامی رشد

رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:باید به جای نگاه ماشینی به جهان که جهان را یک ماشین بزرگ (ماشین واره) در نظر می گیرد؛ جهان را بر اساس منابع دینی به عنوان انسان کبیر (انسان واره) در نظر بگیریم.

تعرفه های جدید اینترنت اصلاح شد/ اینترنت پرسرعت خانگی ارزان شد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود، جدول تعرفه های جدید اینترنت را اصلاح کرد؛ برمبنای این اصلاحات صورت گرفته، کف تعرفه ماهانه اینترنت ارزان تر از قبل شد.

کنترل و پایش آلودگی هوا به کمک فناوری نانو

محققان دانشگاه تربیت مدرس از ضایعات درخت انجیلی برای سنتز ارزان‌قیمت یک نانوجاذب گاز دی‌اکسید کربن در راستای از بین بردن آلودگی هوا استفاده کردند.

پروژه ملی و منطقه ای " ایرانوم " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افتتاح می شود

پروژه ملی و منطقه ای " ایرانوم " امروز(سه شنبه ) با حضور معاون علمی – فناوری ریاست جمهوری ، وزیر بهداشت ، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ، معاون تحقیقات وزارت بهداشت ، رئیس بنیاد علم ایران ، رئیس انستیتو پاستور ایران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی ، در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افتتاح می شود.

مخترع دستگاه مکانیزه غذا دهی آبزیان جواب می دهد

چگونه یک ایده در بستر دانشگاه آزاد اسلامی رشد کرد؟

دوران دانشجویی برای هر فرد می‌تواند جزء دورانی باشد که یا همراه با موفقیت باشد یا عقب‌گرد. گرچه این روزها شاید خیلی از دانشجویان به دلایلی نگاه چندان مثبتی به آینده درس و دانشگاه نداشته باشند، اما هستند افرادی که بدون این فضای «واهی» به دنبال طی کردن مرزهای «پژوهشی» باشند. ناصر آریایی، متولد 1368 شهرستان دزفول است.

۳ اصل مهم برای ایجاد یک کسب‌وکار پررونق

امروزه روحیه کارآفرینی روزبه‌روز در بین جوانان رشد می‌کند و این امر باعث تشویق بیشتر جوانان می‌شود. اما آغاز یک کسب‌وکار، تنها مختص جوانان نیست و هر کسی در هر سنی می‌تواند کسب‌وکاری پررونق داشته باشد.

پژوهشگر و فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی:

ایجاد شغل نیازمند فکر جدید و مدرن است

اشتغالزایی امری است که همه دولت‌‌ها در سراسر جهان برای انجام آن دغدغه دارند. در این بین اما در سال‌های اخیر افزایش تعداد استارتاپ‌ها نشان می‌دهد شاید دیگر دولت هم لزومی ندارد در جهت ایجاد اشتغال هزینه‌ کند.

اداره ی کشور با تکیه بر منابع طبیعی دیگرکارساز نیست

معاون اول رئیس جمهور گفت: اداره کشور با منابع طبیعی به آخر خط رسیده است و باید به روش های دیگری روی بیاوریم.

نقطه کوانتومی در لیزر چیست؟

نقاط کوانتومی، نانو کریستال‌های نیم‌رسانا با اندازه بین 2 تا 10 نانومتر هستند و از عنصرهای گروه‌های دوم و چهارم، یا سوم پنجم تشکیل‌شده‌اند. نقاط کوانتومی نسبت به رنگینه های فلورسانس آلی رایج دارای برتری‌های بسیاری همچون شدت فلورسانس بال‌تر، طول عمر طولانی‌تر و داشتن مقاومت بهتر در برابر رنگ‌بری نوری دارند.

ضرورت توسعه زیست بوم استارتاپی در کشور چیست؟

در حوزه شرکت های کوچک و متوسط، حمایت از نوآوری فناورانه و ارتقای فعالیت های دانش بنیان بنگاه ها مورد توجه قرار گرفته است.

نقش موثر اضطراب در ابتلا به آلزایمر

دانشمندان می گویند با بررسی های انجام شده در مورد میزان اضطراب در افراد مبتلا به زوال عقل می توان چنین نتیجه گرفت که این پدیده نقش مهمی در ابتلا به آلزایمر ایفا می کند.

تولید کالاهای بهداشتی و آرایشی با فناوری نانو

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تولید نانولوله‌های پپتیدی روشی را برای تولید کالاهای بهداشتی ارائه کرد.

جلسه حضوری رسیدگی به شکایات موسسات دانش بنیان برگزار شد

نخستین جلسه حضوری رسیدگی به شکایات موسسات دانش بنیان در دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری برگزارشد.

فرصت ارائه ایده به دانش‌آموزان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

سومین جشنواره دانش‌آموزی ایده‌ها و فرصت‌ها با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود.

تشکر وزیر بهداشت از محققان کشور برای ارتقای علمی با همه کمبودهای اعتباری

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتقاد از میزان اختصاص اعتبارات پژوهشی در کشور، گفت: براساس آمارهای اعلام شده از همه محققانی که برای اعتلای کشور تلاش کرده‌اند، تشکر می‌کنم.

تلگرام رفع فیلتر شد

تلگرام در شبکه های ADSL خانگی رفع فیلتر شد.

دکتر موسی خانی در گفت و گو با ایسکانیوز مطرح کرد؛

یکی از اقدامات ارزنده ی مدیریت جدید دانشگاه آزاد، حمایت از نخبگان است/دانشگاه آزاد با تدابیر دکتر ولایتی، چشم انداز روشنی دارد

سرپرست پارک علم فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از اقدامات ارزنده ی مدیریت جدید دانشگاه آزاد حمایت از نخبگان و استعدادهای درخشان دانشگاه است که با توسعه ی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی هم چنین شرکت در نمایشگاه های مختلف برای تجاری سازی دستاوردهای دانش بنیان، به نخبه پروری در دانشگاه آزاد کمک خواهند کرد.

نبود امنیت در سرمایه‌گذاری، چالش پیش روی پیام‌رسان‌های بومی

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات، نبود امنیت در سرمایه‌گذاری را چالش پیش روی پیام‌رسان‌های بومی عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذار بخش خصوصی به ابعاد مختلف سرمایه‌گذاری اعتماد ندارد.

نخبگان بازگشته از خارج، موفق ترین استارتاپ ها را تأسیس می کنند

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری گفت: بسیاری از کسانی که استارتاپ های موفق داشته اند جزء افرادی هستند که از خارج از کشور بازگشته اند.

سیدمجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران شد

پس از امضای احکام اعضای هیات مدیره‌ شرکت مخابرات ایران و انتخاب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت، در نهایت تیم مدیریتی چهارمین شرکت بزرگ حاضر در تالار بورس انتخاب شدند.

تولید ٩٠٠ محصول توسط شرکتهای دانش‌بنیان/ بازار 2 هزار میلیارد تومانی محصولات فناورانه

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به تولید ٩٠٠ محصول توسط شرکتهای دانش‌بنیان بخش سلامت، گفت: به دولت متعهد شده‌ایم که تا پایان سال ٩٦ بتوانیم بازار ٢ هزار میلیارد تومانی در اختیار داشته باشیم که تاکنون ١٦٠٠ میلیارد تومان آن تحقق پیدا کرده است.

توسط محققان کشور صورت گرفت؛

توسعه دستگاه واسطه ای که مغز را به کامپیوترمتصل می کند

طراحی و توسعه یک دستگاه واسط مغز و کامپیوتر کاربردی مبتنی بر سیگنال الکتریکی مغز بصورت قابل پوشیدن برای استفاده روزمره توسط محققان دانشگاه اصفهان انجام شد.

همه عناوین علم و فناوری


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو