پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری در راستای توسعه  پژوهش وفناوری

پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری در راستای توسعه پژوهش وفناوری

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق ایران، با اشاره به اینکه تمرکز ما بیشتر سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر و نهادینه کردن این نوع سرمایه‌گذاری در پژوهش و فناوری است، گفت: اگر  از نظر سرمایه‌گذاری و صدور ضمانتنامه ما را یاری کنند، می توانیم خدمات را توسعه دهیم.

معرفی زیر ساخت فناوری ابر

معرفی زیر ساخت فناوری ابر

پیش از این طی دو گزارش جداگانه در مورد چیستی فناوری ...

دورترین جسم منظومه شمسی کشف شد

دورترین جسم منظومه شمسی کشف شد

دانشمندان توانستند دورترین جسم موجود در منظومه شمسی را که در ...

 گَُل‌ها از چه زمانی روی زمین به وجود آمدند

گَُل‌ها از چه زمانی روی زمین به وجود آمدند

دانشمندان با استفاده از فسیل‌های تازه کشف شده اعلام کردند که ...

سایر عناوین مهم

کشف ابر غلیظ دوران بیگ بنگ در فضا

دانشمندان اعلام کرده اند که با استفاده از تلسکوپی قدرتمند ابر غلیظی از جنس ذرات آهن را در فضا کشف کردند.

برش مینا و عاج دندان از چه زمانی آسان شد؟

پس از اخذ گواهی FDA به لیزرهای دی اکسید کربن به منظور استفاده در جراحی دهان و دندان، راه برای تحقیق و بررسی دیگر کاربردهای لیزر؛ در دندان‌پزشکی مثل برش مینا و عاج دندان و استخوان فراهم شد.

شناسایی اسیدآمینه‌ موجود در خون به کمک نانوحسگر پوست موزی!

پژوهشگران دانشگاه مازندران موفق به سنتز ارزان‌قیمت نانوحسگری شدند که قادر است یکی از انواع اسیدهای آمینه‌ی موجود در خون انسان را با دقت و سرعت قابل قبولی شناسایی و اندازه‌گیری کند. استفاده از ترکیبات موجود در پوست موز در ساختار نانوحسگر موجب کاهش قابل‌ توجه هزینه‌ی سنتز آن شده‌است.

شرکتی خلاق با مخاطب 10 میلیونی در بازی‌های ویدئویی

یک شرکت خلاق فعال در حوزه طراحی بازی‌های ویدئویی تا امروز توانسته با ارائه 14 بازی ویدئویی 10 میلیون مخاطب ایرانی و بیش از 400 هزار کاربر از سراسر جهان کسب کند.

عرضه‌ نانوافزودنی برای کاهش آلودگی سوخت‌های دیزلی

شرکت دانش‌بنیان توسعه دانش و فناوری ایلیا نوعی نانوافزودنی به بازار عرضه کرده که می‌تواند آلایندگی خودروهای دیزلی را به شدت کاهش دهد. با توجه به سهم بالای آلودگی هوا توسط موتورهای دیزلی، این محصول می‌تواند گامی بلند در مسیر بهبود هوا باشد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران مطرح کرد؛

پاک سرشت: پژوهش‌های اخیر کشور را از وابستگی به خارج بی‌نیاز کرده است

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران، با تاکید بر این‌که باید از پژوهش، فناوری و دانش بومی برای توسعه صنعت استفاده کرد، گفت: برای تامین نیازهای فناوری صنعت گاز چهار انستیتوی تحقیقاتی مرتبط با این صنعت در سال گذشته با مراکز علمی و دانشگاهی ایجاد شده است.

خدمات پژوهشی و آزمایشگاهی پژوهشگاه صنعت نفت به دانشجویان ارشد و دکتری

رئیس تحصیلات تکمیلی و امور هیات علمی پژوهشگاه صنعت نفت، با تاکید بر اینکه دانشجویان صرفا با ارئه معرفی نامه از دانشگاه می‌توانند از خدمات پژوهشگاه نفت بهره‌مند شوند، گفت: هم اکنون این پژوهشگاه تعاملات گسترده‌ای با دانشگاه‌های مختلف کشور به ویژه دانشگاه واحد علوم تحقیقات و دانشگاه آزاد اسلامی دارد.

پژوهشگران نفتی در جمع منتخبان کشوری

مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت گفت: نام یک پژوهشگر برتر و دو پروژه پژوهشی وزارت نفت در میان منتخبان نوزدهمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.

خوانساری: تحریم فرصت مناسبی برای توسعه فناوری در کشور است

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری نهمین سمپوزیوم مخابرات در ایران، هدف از برگزاری این سمپوزیوم را تبادل آخرین یافته های علمی و پژوهشی و دستاوردهای فناورانه و حرکت به سمت تبدیل تولیدات علمی به فناوری اعلام کرد.

جنگ سردی جدید میان آمریکا و چین

بحران اخیر ایجاد شده میان آمریکا و کانادا از سویی و چین از سوی دیگر در خصوص بازداشت مدیر مالی شرکت هوآوی و ایجاد مشکلات برای شرکت های چینی در آمریکا تنها بخشی از درگیری گسترده واشنگتن و پکن برای تسلط بر بازارهای جهانی به ویژه عرصه فناوری است.

آیا می توان دوچرخه را جایگزین ماشین کرد؟

دانشمندان با بررسی سفرهای روزانه افراد در اسپانیا اعلام کردند، می توان حدود 40 درصد از این سفرها را با استفاده از دوچرخه و یا حتی به صورت پیاده انجام داد.

آذری جهرمی در سمپوزیوم مخابرات:

95 درصد دستگاه های کشور آمادگی ورود به تحول دیجیتال را ندارند

​وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم زودتر از آن چیزی که فکر می کنیم رخ می دهد، گفت: گزارش ها از وضعیت دستگاه ها و سازمان های کشور برای ورود به حوزه تحول دیجیتال حاکیست که 95 درصد آنها آمادگی لازم را ندارند.

حمایت از 87 پروژه علمی و تحقیقاتی

کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود حمایت از 87 طرح پژوهشی از حوزه‌های مختلف علمی را تصویب کرد.

عملیات اجرایی ساخت مرکز مغز کشور آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت مرکز مغز در محل باغ کتاب با حضور کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در حوزه علوم شناختی آغاز شد.

کشف ردپای دایناسورهای چندصد میلیون ساله

محققان دانشگاه کمبریج ردپاهایی متعلق به دایناسورهای چند صد میلیون ساله کشف کردند که به آن ها در کشف جوامع این حیوانات کمک خواهد کرد.

افزایش توانمندی علمی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، گفت: دستورالعمل ارزیابی این شبکه با هدف ایجاد رقابتی سالم و سازنده، به منظور بهبود کیفیت خدمات آزمایشگاهی و افزایش توانمندی علمی مراکز عضو، تدوین شده‌ است.

چین در تولید مقاله از آمریکا پیشی گرفت

گزارشات جدید مبنی بر این است که در آینده‌ای نزدیک، چین، آمریکا را در تولید مقالات علمی پشت سر خواهد گذاشت.

ستاری: حل مسائل جامعه کانون توجه شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفته است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: باید پژوهش‌ها به سمت تولید فناوری‌هایی با رویکرد حل مسایل جامعه حرکت کند. این جهت‌گیری در تولید فناوری از پژوهش با رونق شرکت‌های دانش‌بنیان محقق شده و حل مسایل جامعه، کانون توجه این شرکت‌ها و پژوهشگران در تولید فناوری قرار گرفته است.

ارائه راهکار جدید کاهش دیابت نوزادان

محققین با استفاده از روش کریسپر راهکار جدیدی را برای کاهش دیابت نوزادان ارائه کردند.

طراحی سیستم‌های بومی ارتباطات امن و سریع توسط یک شرکت دانش‌‌بنیان

یک شرکت دانش بنیان داخلی فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت سیستم های ارتباطات امن و سریع از سال ۷۶ در کشور آغاز کرده است و در این چند سال به کمک نیروهای توانمند، توانسته پروژه های مختلفی را به اتمام برساند.

همزمان با هفته پژوهش؛

باید از پژوهش‌ها با توجه به توانمندی‌ها بهره‌برداری کرد

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با اشاره به اینکه در عرصه جنگ نرم ایران توانمندی‌های غنی داشته است، گفت: باید از پژوهش‌ها با توجه به توانمندی‌ها بهره‌برداری کرد.

تهیه آنتی بیوتیک از زهر زنبور سرخ

محققان دانشگاه «MIT» توانستند از زهر زنبور سرخ آنتی بیوتیک تهیه کنند.

جلوگیری از خروج 800 میلیون دلار ارز از کشور با تولید مواد اولیه دارویی

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: با تولید مواد اولیه دارویی در داخل کشور، از خروج 800 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کردیم که می توان آن را یک دستاورد بزرگ به حساب آورد.

«اُونی اسیست» دروازه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان

«اونی‌اسیست» برای علاقمندان به تحصیل در آلمان نام آشنایی است. مرکزی که با ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان خارجی، به آنها کمک می‌کند تا برای پذیرش در دانشگاه‌های مختلف آلمان اقدام کنند. این مرکز در سال ۲۰۰۳ با حمایت ۴۱ مرکز آموزش عالی و همچنین موسسه تبادلات آکادمیک آلمان تاسیس شد.

مدیریت مخزن، کلید ارتباط موثر صنعت و دانشگاه در بخش بالادستی است

رئیس پژوهشکده ازدیاد برداشت نفت و گاز با اشاره به مزیت‎های تحکیم پیوند صنعت نفت و دانشگاه، گفت: فعالیت نماینده دانشگاه‎ها و مراکز پژوهشی به‎عنوان عضو گروه مدیریت مخزن، می‎تواند نقش موثری در ارتقای همکاری این دو نهاد داشته باشد.

بهره‌مندی شرکت‌های خلاق حوزه معماری و دکوراسیون داخلی از تخفیف 50 درصدی

دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به منظور توسعه و ترویج فعالیت شرکت‌های خلاق، از حضور آنها در نهمین نمایشگاه بین‌المللی معماری و دکوراسیون داخلی در قالب اجاره کانتر یا غرفه با تأمین 50 درصد از هزینه‌ها تا سقف بیست میلیون ریال حمایت به عمل می‌آورد.

همه عناوین علم و فناوری

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو