گفتگوی اختصاصی ایسکانیوز

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران: شرکت مسئولانه در انتخابات بهترین ابزار برای دفاع حقوق شهروندی است

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران: شرکت مسئولانه در انتخابات بهترین ابزار برای دفاع حقوق شهروندی است یکشنبه 10 اردیبهشت 1396 - 13:12

به اعتقاد مجتبی بدیعی عضوهیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی شورای شهر بنگاه اقتصادی نیست شورای شهرمدیریت مشارکتی مردم است یعنی مهمترین اصلی که یک عضو شورای شهر باید به خوبی درک کند  این است که او نماینده مردم برای مدیریت شهری است وکسانی شایستگی ورود به شورای شهر را دارند که نگرش جامع و همه جانبه  به شهر خود داشته باشند.

افزایش 28 درصدی صدور پروانه های نوسازی بافت فرسوده در محله های مرکزی پایتخت

افزایش 28 درصدی صدور پروانه های نوسازی بافت فرسوده در محله های مرکزی پایتخت

قائم مقام شهرداری منطقه 11 تهران از افزایش 28 درصدی صدور ...

آیا مقابل در منزل حریم شخصی محسوب می‌شود؟/قانون چه می گوید؟

آیا مقابل در منزل حریم شخصی محسوب می‌شود؟/قانون چه می گوید؟

استفاده از فضاهای عمومی مانند پیاده رو ها و خیابان ها ...

تاکسی‌های گمشده پیدا می‌شوند!

تاکسی‌های گمشده پیدا می‌شوند!

در حالی قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری ...

سایر عناوین مهم

گزارش پلیس راه؛

بارندگی در محورهای ۵ استان/آخرین وضعیت جاده های کشور

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور، گفت: با تداوم بارش باران در محورهای ۵ استان هم اکنون ترافیک در باند جنوبی آزاد راه کرج - قزوین نیمه سنگین گزارش شده است.

صدور پروانه های ساخت و ساز در اطراف پادگان دوشان تپه در منطقه 13  آغاز شد

شهردار منطقه 13 از تعیین نقشه حریم امنیتی پادگان دوشان تپه خبر داد و گفت : در راستای رسیدگی به درخواست های مردمی ، شهروندان می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک نسبت به درخواست صدور پروانه با رعایت  حریم تعیین شده اقدام کنند.

تهران در دسترس معلولان نیست

وقتی بحث دسترس‌پذیری معلولان به فضای شهر مطرح می‌شود، باید شاخص تعیین شود. در واقع ما بدون شاخص نمی‌‌توانیم صحبت کنیم. این در حالی است که سال‌‌ها نهادهایی برای امر مناسب‌ سازی شهری تشکیل شده‌ اند و امر دسترس‌پذیری معلولان مدت ‌هاست که در ادبیات مدیران شهری در بخش عمران جا افتاده است، به گونه‌ای که همه این مفاهیم را می‌شناسند و با این حقوق آشنا هستند.

حضور 80هزار گردشگر خارجی در اصفهان/ رکورد 40ساله شکست

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان از ثبت رکورد حضور بیش از 85هزار گردشگر خارجی در محل بناهای تاریخی استان اصفهان در فروردین‌ماه 1396 خبر داد.

دولت مابه التفاوت نرخ کرایه‌های حمل و نقل را تأمین کند/ کمیسیون حل اختلاف به موضوع افزایش کرایه‌ها رسیدگی کند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: دولت معتقد است که کرایه‌های حمل و نقل عمومی نباید افزایش پیدا کند، به همین دلیل باید مابه التفاوت هزینه توسط دولت تأمین شود.

تهران ٣ برابر گرانتر اداره شد/ غیرمتخصص‌ها از دوره احمدی‌ن‍ژاد و قالیباف به شهرداری آمدند

پیروز حناچی، دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی و معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی در مورد مشکلات متعدد تهران توضیحاتی داد.

مسافر گیری و تردد  تاکسی ها ی میدان انقلاب آسان شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 تهران ازتعریض ورودی خیابان کارگرجنوبی از سمت میدان انقلاب اسلامی با هدف تسهیل مسافر گیری و تردد تاکسی ها در این میدان خبر داد.

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی کشور/8 محور مسدود هستند

سایت پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی کشوررا در 5 اردیبهشت امسال تشریح کرد.

توسعه دوچرخه سواری در پایتخت به بن بست خورد

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آن که در روز 19 آوریل (روز جهانی دوچرخه سواری)، شاهد اجرای اقدامات و برنامه های متعدد و متنوعی در جهت توسعه و ترویج استفاده از دوچرخه در شهرهای مختلف جهان بودیم، گفت: با وجود اقدامات تبلیغی فراوانی که در چند سال اخیر در تهران انجام شده، پروژه توسعه دوچرخه سواری و استفاده از دوچرخه در پایتخت با شکست کامل رو به رو شده است.

تهران، چهارصدوچهاردهمین شهر آلوده جهان/زابل آلوده‌ترین شهر دنیا

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، تهران در میان آلوده‌ترین شهرهای جهان از نظر ذرات معلق رتبه ۴۱۴ را دارد.

تصویب رویداد فراملی تبریز ۲۰۱۸ توسط هیئت دولت

رویداد فراملی «تبریز ۲۰۱۸» با پیگیری‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در هیئت دولت تصویب شد.

آغاز اصلاحات ترافیکی در خیابان کارگر جنوبی تقاطع چهارراه لشگر

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 تهران از اعمال اصلاحات ترافیکی با هدف کاهش تاخیر عبور و مرور خبر داد.

ایستگاه‌های مترو تهران میزبان برنامه‌های جشن مبعث می‌شوند

معاون اجتماعی و فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید مبعث برنامه های مختلفی در ایستگاه های مختلف مترو تهران برگزار می شود.

روستایی که پای گردشگران خارجی را به کردستان باز کرد

این روستای کوچک و خاص با جذابیت‌های طبیعی فرهنگی- تاریخی خود، در جذب گردشگر از داخل و خارج ایران چنان موفق بوده که بسیاری از گردشگران بیشتر از همه برای دیدن آن راهی استان کردستان می‌شوند و در ادامه به دیگر نقاط این استان هم سر می‌زنند. پالنگان را می‌شود یک نمونه موفق از رونق گردشگری بومی و روستایی در کشور به حساب آورد؛ روستایی که با حفظ داشته‌های خود و معرفی آن، حالا به قطبی در گردشگری مناطق غربی ایران تبدیل شده است.

نتیجه گزارش «هیات ویژه گزارش ملّی بررسی حادثه پلاسکو» به چه کار تهران خواهد آمد؟

بیش از 3 ماه از حادثه آتش سوزی و آوار ساختمان پلاسکو گذشته، حالا دو هفته است که «هیات ویژه گزارش ملّی بررسی حادثه پلاسکو» علت حادثه و نحوه مدیریت پس از آن را هم به رئیس جمهور ارائه و هم برای مردم تشریح کرده اند. چند روز پیش نیز اعضای کمیته فنی و حقوقی این هیات در صحن شورای شهر حاضر شدند و نتیجه بیش از دوماه بررسی خود را برای اعضای این شورا ارائه کردند، هر چند اعضای شورا از این گزارش راضی نشدند و معتقدند ابهامات این حادثه در برخی موارد همچنان باقی مانده است.

غرفه‌های بازیافت و تفکیک زباله در منطقه7 افزایش یافت

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 از جانمایی 6 غرفه بازیافت جدید در محلات این منطقه خبر داد و گفت: فعالیتهای پسماند و تفکیک زباله از مبداء با افزایش غرفه‌ها و خودروهای مکانیزه در این منطقه در اولویت قرار گرفت.

تصویب 4 طرح گردشگری و تفریحی در شهرستان دماوند

فرماندار دماوند از تصویب چهار طرح گردشگری و تفریحی با هدف تقویت حوزه اشتغال و تولید شهرستان دماوند خبر داد و افزود: سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تحقق پیام مقام معظم رهبری در سال 1396 شناسایی می‌شوند تا در حوزه اشتغال و تولید شاهد تحول باشیم.

درآمد 32 میلیارد دلاری ایران از 20 میلیون گردشگر خارجی

روستاهای پلکانی کردستان و کرمانشاه مقصد جدید گردشگران خارجی شده‌اند. شیوه زندگی و معیشت آنها که درصف جهانی شدن قرار دارند برای گردشگران خارجی واجد جذابیت‌های بسیاری است. هر چند بافت تاریخی خیلی از آنها درست زمانی که توجه گردشگر داخلی و خارجی را به خود جلب کرده‌اند در حال تغییر است.

بلندمرتبه‌سازی در پهنه‌های گسل اصلی شهر تهران ممنوع

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با طرح سوال ‌متعددی از منظر مدیریتی به حادثه پلاسکو، گفت: شهردار تهران باید از منظر مدیریتی پاسخگوی حادثه پلاسکو به افکار عمومی باشد.

سفر تابستانی به سیبری با ۶۰۰۰ دلار!/ نرخ تورهای طبیعت‌گردی خارجی

همه‌ ما تصاویر زیبایی از جاذبه‌ های گردشگری و طبیعی کشورهای دنیا را مشاهده کرده‌ ایم و با دیدن آن‌ها شوق سفر در ما زنده شده است.

تبدیل دومین بوستان قدیمی پایتخت  به بوستان دوستدار معلول

شهردار منطقه 13  با اشاره به اقدامات مناسبت سازی در بوستان قدیمی خیام از تبدیل این بوستان قدیمی شهر تهران  به "بوستان دوستدار معلول" خبر داد.

تندیس "شیر سنگی" در میدان حسن آباد تهران نصب شد

تندیس شیر سنگی " برد شیر" اهدایی قوم بختیاری به شهدای آتش نشان مقابل نخستین ایستگاه آتش نشانی شهر تهران در میدان حسن آباد نصب شد.

اولویت های جدید حج تمتع 96 اعلام شد

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تا پایان شهریورماه سال 1385 از روز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه می توانند جهت ثبت نام اولیه تشرف به حج امسال، به بانک ها مراجعه کنند.

غبار فراموشی بر طرح انتقال پایتخت

سال‌هاست که انتقال پایتخت از تهران به بحث داغ و پرحاشیه در دولت و مجلس تبدیل شده است. اما تاکنون نه دولت و نه مجلس، نتوانسته‌اند به یک سیاست واحد برای حل این مشکل برسند. در این میان، برخی معتقدند که انتقال پایتخت ممکن نیست و باید برای حل مشکلات کلان‌شهر تهران و شهرهای همجوارش تلاش کرد. از سوی دیگر برخی از کارشناسان شهری، یکی از راه‌کارهای انتقال را بیرون بردن سازمان‌های دولتی و حکومتی از این کلان‌شهر می‌دانند.

شهر پنجره‌های آبی در انتظار ثبت جهانی

بین کوه‌های کردستان، در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج و در نقطه صفر مرزی با عراق، منطقه «اورامانات» و شهر «اورامان‌تخت» با معماری منحصر‌به‌فرد و منظر طبیعی کم‌نظیرش در حال آماده‌شدن برای ورود به آثار ثبت‌شده ایران در فهرست میراث جهانی است؛ اما در این راه موانع و مشکلات پرشماری پیشِ‌رو است؛

تار و پودهای جذاب آذربایجان

تبریز در ارائه خدمات صنایع دستی شهرت جهانی دارد؛ شهری که برگزیده‌شدن به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 شهرت جهانی آن را بیش‌ازپیش افزایش خواهد داد. شهریور سال 94 بود که شورای جهانی صنایع دستی، پس از بررسی‌های تخصصی و حضور کارشناسان بین‌المللی در ایران، شهرهای تبریز و اصفهان را به‌عنوان شهرهای جهانی صنایع دستی و فرش به ثبت جهانی رساند.

همه عناوین شهری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو

نظرسنجی

در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم به چه کسی رای می دهید؟