هر دقیقه ۲۵۰ نوزاد در دنیا به دنیا می آید؛ در سال 130 میلیون

هر دقیقه ۲۵۰ نوزاد در دنیا به دنیا می آید؛ در سال 130 میلیون

در بررسی‌های سازمان ملل آمده است از دهه ۱۹۶۰ میلادی در سال تعداد بیشتری نوزاد پسر نسبت به دختر متولد شده است. گفته شده حدود ۱۱۷ میلیون دختر در آسیا و شرق اروپا به دلیل تمایلات تبعیض‌آمیز به داشتن فرزند پسر و تعیین جنسیت نوزاد حذف شده‌اند.

پزشکانی که خود به  سراغ بیماران نیازمند می روند

پزشکانی که خود به سراغ بیماران نیازمند می روند

بنیانگذار نظام شبکه بهداشت و درمان کشور گفت : با وجود ...

کاهش روزهای پاک در تهران

کاهش روزهای پاک در تهران

در سال جاری 3روز هوای پاک و 26روز سالم بوده که ...

ورود سامانه بارشی به کشور  روز جمعه 7 اردیبهشت

ورود سامانه بارشی به کشور روز جمعه 7 اردیبهشت

از جمعه 7 اردیبهشت سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد ...

سایر عناوین مهم

کدام عوامل منجر به تبدیل خال به سرطان می شوند؟/مراقب خال های سیاه و مودار باشید

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: احتمال تبدیل شدن خال‌های بزرگ سیاه و مودار به سرطان ملانوم بیشتر است.

رئیس انجمن پزشکی خواب ایران:

۱۰ درصد ایرانی ها دچار اختلال قطع تنفس هستند

رئیس انجمن پزشکی خواب ایران گفت:۱۰ درصد ایرانی ها دچار اختلال قطع تنفس هستند که همه این افراد نیاز به درمان دارند.                                                  

گزارش ثبت سرطان مبتنی بر جمعیت کل ایران پایه علمی ندارد/تکذیب سونامی سرطان در ایران

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس نتایج نخستین گزارش ثبت سرطان مبتنی بر جمعیت کل ایران، وقوع سونامی سرطان در ایران واقعیت نداشته و گزارش ها در این باره پایه علمی ندارند.

معاون تحقیقات و فناوری:

سهم کشورهای اسلامی در تولید علم چقدر است؟

معاون تحقیقات و فناوری به بررسی میزان سهم کشورهای اسلامی برتر تولید کننده علم پرداخت و گفت: بررسی ها نشان می دهد ایران در سال 2017 با 22.4درصد، ترکیه 20.5 درصد، مالزی 10.6 درصد، عربستان صعودی 8.8 و کشور مصر 7.9 درصد تولیدات علمی را دارا هستند و این در حالی است که در سال 2013 میزان سهم کشورهای ترکیه 23.6 درصد، ایران 19.8 درصد، مالزی 11.01 درصد، عربستان 7.6 و مصر 6.7 درصد بوده است.

مزایا و معایب استفاده از لیزر در درمان زخم

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مزایا و معایب استفاده از لیزر در درمان زخم را تشریح کرد و گفت: بد ترمیم شدن زخم سبب نازیبایی پوست، اختلال در عملکرد اندام و کاهش کارایی عضو می‌شود بنابراین ترمیم دقیق و درست زخم به ویژه نوع مزمن بسیار اهمیت دارد.

کدام افراد باید مکمل های غذایی دریافت کنند؟

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه به لحاظ کمبود برخی ریزمغذی ها در گروه های سنی در معرض خطر، این افراد باید مکمل هایی را دریافت کنند، گفت: به منظور ایجاد دسترسی عادلانه در خدمات سلامت برنامه مکمل یاری ریزمغذی ها برای گروه های آسیب پذیر در اقصی نقاط کشور به صورت رایگان انجام می شود.

اولتیماتوم وزارت بهداشت به بیمارستان‌های خصوصی/ممنوعیت دریافت هرگونه وجه مازاد

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: در صورت تخلف بیمارستان‌های خصوصی در دریافت وجه مازاد، پرونده آنان به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع خواهد شد.

۹۰ درصد  موارد هپاتیت C در میان مصرف کنندگان مواد مخدر تزریقی 

دبیر علمی هفته سلامت گوارش با اشاره به اینکه ایران برنامه حذف هپاتیت های B و C را مدنظر دارد گفت: ۹۰ درصد هپاتیت C در میان معتادان تزریقی دیده می شود.

بارش باران بهاری در کشور

تا بعدازظهر امروز دوشنبه 3 اردیبهشت عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور خواهد بود و روز سه‌شنبه گستره بارش شمال‌شرق را دربرمی‌گیرد.

نحوه مواجهه با اختلالات رفتاری کودکان 

کارگاه آموزشی نحوه مواجهه با اختلالات رفتار کودکان با هدف آگاه سازی والدین و مهارت افزایی آنان در حوزه فرزندپروری برگزار می شود.

اهمیت تشخیص بیماری‌های ریه و عفونت تنفسی در کودکان

دبیر سی و چهارمین کنگره رادیولوژی گفت:تومور قفسه صدری ریه در برخی از این موارد بدخیم بوده و اگر تشخیص به موقع آن انجام نگیرد عوارض زیادی برای کودک از جمله مرگ به همراه دارد.

کوه بیست‌متری زغال باطله در حوالی سوادکوه همچنان پابرجاست

دپوی ۸۲ ساله زغال باطله‌در حوالی سوادکوه تبدیل به یک کوه بیست‌وچند متری شده‌ و معضلات متعدد زیست محیطی را به وجود آورده است اما آنچنان که مدیرکل محیط زیست مازندران می گوید: هنوز هیچ راه حلی برای حل این معضل ارائه نشده است.

۱۲۸ هزار نفر در سال بر اثر بلایای طبیعی جان باخته اند

عضو بورد سلامت در بلایای وزارت بهداشت گفت: بررسی داده‌های مربوط به بلایای دهه گذشته نشان می‌دهد در این مدت هر ساله حدود ۱۲۸۰۰۰ نفر در اثر بلایای طبیعی جان خود را از دست داده‌اند و حداقل ۳.۵ میلیون نفر مجروح و معلول شده‌اند.

برگزاری بیستمین کنگره دامپزشکی ایران با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی

بیستمین کنگره دامپزشکی ایران و اولین نمایشگاه تخصصی ایران وت یکم تا سوم مرداد در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

وزیر بهداشت : فعالیت یک میلیون و 700 هزارسفیر سلامت در کشور/سلامت روح و روان، مقدمه سلامت جسم است

وزیر بهداشت با تاکید بر این که سلامت روح و روان، مقدمه سلامت جسم است، افزود: به دانش آموزانی که سفیر سلامت هستند افتخار می کنیم، چرا که هم مراقب سلامت جسم و روان خود و هم مراقب سلامت دیگران هستند.

ارتباط آلودگی هوا و سکته مغزی/سردردها را جدی بگیرید

دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران گفت: ارتباط بین آلودگی هوا و سکته مغزی به اثبات رسیده است.

تاثیر اجرای طرح تحول سلامت در ارائه خدمات آزمایشگاهی

رئیس آزمایشگاه مرجع منطقه‌ای سل و بهداشت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت با چالش‌های جدی بخصوص در تامین منابع پایدار و همچنین ارائه بیش از حد خدمات غیرضروری (تقاضای القایی)  مواجه شد، گفت: این مسأله ارائه خدمات آزمایشگاهی را نیز بخصوص در بخش درمان و بیماران بستری را تحت تاثیر قرار داد.

سخنگوی وزارت بهداشت: سازمان های بیمه گر به تعهداتشان عمل نمی کنند

دکتر ایرج حریرچی گفت: بودجه حوزه سلامت نسبت به سال قبل با رشد 9 درصدی مواجه بوده، اما مشکل اصلی ما تخصیص به موقع و کامل آن منابع است.

هوا در مناطق شمال شرقی کشور سرد می شود

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی  از بارش برف و کاهش دما در برخی از مناطق کشور خبر داد.

نارضایتی برخی از شهروندان از نداشتن آب شرب سالم/مدعی العموم از وضعیت آب شرب شهروندان بازدید کرد

دادستان صومعه سرا با توجه به بازدید میدانی و اظهار نارضایتی برخی از شهروندان از نداشتن آب شرب سالم در ابلاغیه‌ای از رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان صومعه سرا در خواست اقدامات عاجل برای شناسایی عوامل مخاطره آمیز برای کنترل سلامت آب شرب از خروجی تصفیه خانه‌ها کرد.

اولین همایش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برگزار می‌شود

دبیر علمی اولین همایش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: اولین همایش سلامت دهان با رویکردى نوین و کاملاً متفاوت در تیر ماه سال ١٣٩٧برگزار می شود.

 دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، حداقل کاری است که مسئولان می توانند انجام دهند

وزیر بهداشت گفت: مردم ایران خودشان را مدیون خانواده شهدا و ایثارگران می دانند و دیدار با آنها، حداقل کاری است که مسئولان می توانند انجام دهند و ما هم به حکم وظیفه به دیدار خانواده شهدا و ایثارگران می رویم.

قرار سبز هفته آخر فروردین ماه

در سال های اخیر، فعالیت ها برای نگهداری بیشتر محیط زیست و رعایت حقوق عمومی در میان فعالان محیط زیستی و حتی قشر عمومی مردم روند روبه رشدی را داشته است.

پسماندهای صنعتی و کشاورزی مهمترین معضل زمین/زنگ خطر برای زمین نواخته شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: طی سالیان گذشته بشر آسیب های جبران ناپذیری به زمین وارد کرده و برای بسیاری روز زمین پاک شاید بتواند سرآغاز تغییر نگرش نسبت به مسائل زیست محیطی باشد.

دبیر اجرایی کنگره قاره‌ای درماتولوژی:

راهکارهای درمانی اگزمای پوست/۲۰ درصد اگزماهای تماسی از نوع آلرژیک هستند

دبیر اجرایی کنگره قاره‌ای درماتولوژی با اشاره به اینکه 20 درصد اگزماهای تماسی از نوع آلرژیک و ۸۰ درصد از نوع تحریکی است،‌ گفت: درمان این بیماری علاوه بر پیشگیری بستگی به وسعت و انتشار آن دارد که پزشک داروی تزریقی، خوراکی یا مالیدنی تجویز می‌کند.

همه عناوین سلامت، محیط زیست

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو