مردم از رئیس‌جمهوری آینده چه می‌خواهند؟

مردم از رئیس‌جمهوری آینده چه می‌خواهند؟ یکشنبه 10 اردیبهشت 1396 - 11:29

- ماهی 250 هزارتومان یارانه کم نبودها! ما 4 نفریم که می‌شه ماهی یک میلیون تومن. بخدا کم نیست. انگار یک پایه حقوق هر ماه می‌ریزن توی حسابت. حالا چرا رد صلاحیتش کردن خدا می‌دونه! - ساده‌ای‌ها! اگر حرفش حرف بود و اعتباری داشت که صلاحیتش تأیید می‌شد. مگه مملکت مغازه‌اس که مزایده و مناقصه برگزار کنن و چوب حراج بزنن. از اینا رئیس جمهوری درنمیاد. آدمی باید رئیس جمهوری بشه که به فکر مردم باشه. کسی باید رأس کار باشه که زندگی و وضعیت اقتصادی‌ مردم فلک‌زده رو درک کنه. یادتون نرفته دوره قبلی صبح که پنیر می‌خریدین یک قیمت بود ظهر یک قیمت و شب هم یک قیمت. تحریم بودیم و کل دنیا می‌خواستن با ما بجنگن ولی حالا وضعیت عوض شده. فعلاً گوش شیطون کر چند سالی هست که قیمت‌ها مثل قبل بالا نمی‌ره. کم کم کشورهای دیگه دارن به ما اعتماد می‌کنن.

سکوت بره‌ها/چرا آدم‌ها وقتی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، آن را پنهان می‌کنند؟

سکوت بره‌ها/چرا آدم‌ها وقتی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، آن را پنهان می‌کنند؟

 آرام است، اما چشم‌هاش بی‌قرار... صورتش را از لنز دوربین فیلم‌بردار ...

لطفا عادی زندگی نکنید!

لطفا عادی زندگی نکنید!

زندگی عادی امروزی، یعنی محرومیت از خواب کافی، بدغذایی و تغذیه ...

معاون وزیر رفاه: دولت در شفاف‌سازی آماری آسیب‌های اجتماعی موفق بوده است

معاون وزیر رفاه: دولت در شفاف‌سازی آماری آسیب‌های اجتماعی موفق بوده است

معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر ...

سایر عناوین مهم

کامپیوترهایی برای تعویق در مرگ به کمک انسان می آیند‎

اگر نگوییم همه ما بدون تردید اغلب انسان ها از زمان مرگ و پایان زندگی خود آگاهی ندارند؛ و شاید به همین خاطر است که برای ترک عادت های نادرست زندگی تلاشی نمی کنیم. حال فکر می کنید اگر امکانی برای تخمین زمان مرگ ایجاد شود، در کیفیت زندگی ما حاصل می شود؟

پرس و جوهای سرنوشت سازِ قبل از ازدواج

هندوانه در بسته ای است که تا آن را نشکافی از درونش باخبر نمی شوی! هر جوانی که تصمیم به ازدواج گرفته است با این جمله آشناست و آن را از زبان بزرگ ترها شنیده است که نشان دهنده ریسک پذیری رخدادی مهم، یعنی ازدواج در زندگی هر شخص است به همین دلیل ضروری است تا قبل از ازدواج همه جوانب برای یک انتخاب مناسب سنجیده شود.

پدیده کودکان کار نتیجه نبود عدالت اجتماعی است

مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار با بیان اینکه پدیده کودکان کار نتیجه نبود عدالت اجتماعی است، گفت: مقابله با کار کودک نیازمند اصلاح ساختارهای دولتی است.

تبی که به جان حاشیه‌نشینان می‌نشیند

محمودآقا از سال‌ها پیش قصابی می‌کرده. آن موقع‌ها یک مغازه قصابی داشته توی مرکز شهر با بروبیایی که کفاف خرج خانواده‌اش را می‌داده. سه سال پیش اما به قول همسرش، چرخ روزگار به کامش نچرخیده و مجبور شده خانه و مغازه را بفروشد و برود توی یک آلونک در حاشیه شهر. «کار دیگه‌ای بلد نبود، نسل‌اندرنسل قصاب بودن» محمودآقا هم یک مغازه کرایه می‌کند توی همان حاشیه شهر و شغل پدری‌اش را از سر می‌گیرد.

اختصاصی ایسکانیوز

نقش مهم زنان در خانواده و جامعه غیرقابل انکار است/پیامدهای خشونت علیه زنان

یک روان شناسی بالینی معتقد است:نقش مهم زنان در خانواده و جامعه غیرقابل انکار است و بی توجهی به آن تبعات فردی، خانوادگی و اجتماعی زیادی را در پی دارد. عوامل زیادی چون خشونت، تبعیض جنسیتی بی توجهی و نادیده گرفتن بر این قشر مهم تاثیر مخرب فراوانی گذاشته است.

رییس هیأت عالی دوره جنگ و امنیت ملی دانشگاه دفاع ملی پاکستان:

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازنمایی رشادت مردم ایران است

رییس هیأت عالی دوره جنگ و امنیت ملی دانشگاه دفاع ملی پاکستان که در رأس هیأتی از که به ایران سفر کرده است پس از بازدید از تالار های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به اینکه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازنمایی جانفشانی و رشادت مردم ایران برای دفاع از کشورشان است گفت: امروز برای من یک تجربه عالی بود و در برابر رشادت ها و ایثار مردم ایران برای دفاع از وطن خود سر تعظیم فرود آوردم.

دکتر محمد رضا انواری در گفتگو با ایسکانیوز :

زیر ساخت های اجتماعی و فرهنگی متناسب با افزایش جمعیت کرج رشد نکرده است/ ضرورت شناسایی نیازها

به اعتقاد یک جامعه شناس در سالیان اخیر شاهد گسترش مناطق مختلف شهری در استان البرز بخصوص در شهر کرج بوده ایم ام زیر ساخت های متناسب همگام با افزایش جمعیت آن رخ نداده است.

مونس های خریدنی /وقتی حیوانات فرزند خوانده خانواده ها می شوند/کمبودهای عاطفی موجب همزیستی افراد با حیوانات

روان شناس و آسیب شناس اجتماعی گفت:کمبود های عاطفی، غرب زدگی و تهاجم فرهنگی ، موجب همزیستی افراد با حیوانات شده است و نقش فرزند خواندگی را به حیوانات نسبت داده است.

هشدار!با یک بار مصرف مخدر گل، برای همیشه معتاد می شوید

چندی قبل بود که پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد‌مخدر از به هشدار رسیدن وضعیت مصرف گل و ماری‌جوانا در کشور خبر داد و گفت: در ۵سال بیش از ۴۵۰ نوع مواد‌مخدر در دنیا شناسایی شده است، اما در ایران همچنان استفاده از مواد‌مخدر سنتی و آمفتامین‌ها مورد توجه بوده است و کمتر به دیگر انواع مواد‌مخدر روی آورده‌اند.

معلم‌ها از دغدغه‌های معلمی‌شان می‌گویند

می‌خواهید در آینده چه‌کاره شوید؟ «می‌خواهم معلم شوم؛ زیرا...»؛ این موضوع انشا خاطره مشترک کودکی بسیاری از ماست. بهترین خاطره‌های دانش‌آموزی‌مان در لحظه‌هایی سپری شد که نقشه‌هایی برای برهم‌زدن نظم کلاس می‌کشیدیم و معلم‌هایی که صبورانه یا ناصبورانه برایمان خاطره‌ها ساختند و این‌روزها برایشان خاطره شدیم؛ خاطره‌ای دور از دوران تدریس‌شان.

افزایش مستمری افراد تحت پوشش وزارت رفاه در دولت یازدهم اتفاق افتاد

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه گفت: افزایش مستمری افراد تحت پوشش در دولت تدبیر اتفاق افتاد.

88 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه در سراسر کشورشناسایی شدند/ اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای رفع سوء تغذیه

مدیر کل بهداشت و درمان و بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) از شناسایی 88 هزار کودک مبتلا به بیماری سوء تغذیه در سراسر کشور خبرداد.

مهمترین عناوین خبرهای اجتماعی در هفته ای که گذشت

گزارشی از "میزان تلف شدن عمر تهرانی ها در ترافیک" تا "بیمه زنان خانه‌دار و ممنوعیت ازدواج با «فرزندخوانده»"

هفته اول اردیبهشت ماه هفته پرخبری بود، هفته سلامت،هفته ایمن سازی روز جهانی زمین پاک، روز جهانی مالاریا از جمله مناسبت های مهم در این حوزه محسوب می شد و اخبار زیادی مرتبط با این مناسبت ها روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت.

چرا فوق‌لیسانس از رونق افتاد؟/ نگاهی به کاهش میزان ثبت‌نام کنندگان آزمون‌کارشناسی‌ارشد

تعداد داوطلبان کنکور هر سال رو به کاهش است. دیگر این روزها اگر کسی ارشد قبول شود و مدرکش را بگیرد، شاید خیلی کار مهمی نکرده باشد. سال‌هایی که یک لیسانس، حکم مدرک دکترا را داشت، قبول شدن در آزمون ارشد آرزویی بود که هر کسی به آن نمی‌رسید. همه این ماجراها در کنکور کارشناسی بود و قبولی در کنکور ارشد و دکترا فقط آرزویی برای دانشجوها بود اما به مرور زمان وضعیت تغییر کرد.

سونامی بیکاران به دولت ما ارث رسید

روز دوشنبه علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در صحن غیرعلنی مجلس حاضر شد تا به نگرانی‌های نمایندگان در رابطه با بیکاری و معضلات مربوط به آن پاسخ دهد. این معضل در روزهای گذشته بیشتر مستمسک دعوای کاندیداها برای جلب آرای عمومی شده و از یک مساله اقتصادی- اجتماعی به یک موضوع کاملا سیاسی تبدیل شده است. وعده‌هایی از جنس ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال، وعده‌هایی کوچک نیستند، به شرط آنکه عملی هم باشند.

شهیندخت مولاوردی:

بیش از 200 زن در سراسر ایران به دلیل جرایم غیرعمد در زندان هستند

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری گفت: در حال حاضر بیش از 200 زن در سراسر ایران به دلیل جرایمی در زندان هستند که عمدی نبوده و 90 درصد از آنها هیچ سابقه کیفری قبلی نداشته‌اند.

دلجویی رییس سازمان مدیریت بحران کشور از خانواده تنها مفقودی سیل آذربایجان غربی

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران به همراه مدیرکل مدیریت بحران و مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی ضمن بازدید از مناطق سیل زده، از خانواده تنها مفقودی سیل این استان دلجویی کردند.

در خانواده چگونه، عاقلانه و عاشقانه رفتار کنیم؟

عاطفه مادری که اساس شکل دهی شخصیت کودک را تشکیل می‌دهد از دریافت محبت زن از مرد نشات می‌گیرد. به بیان دیگر، اگر زنی از مهر شوهرش برخوردار نباشد، نمی‌تواند فرزندان خود را از مهرمادری سیراب کند. پدری که دوست دارد فرزندانش از سلامت روان برخوردار باشند باید به محبت کردن به همسر خود اهتمام ورزد.

آیا عملکرد دولت یازدهم در حوزه زنان موفق بود؟

زمان زیادی تا روز رای گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نمانده .چند ماه دیگر پرونده دولت یازدهم بسته می شود؛ پرونده ای که دولت می گوید زنان و مطالباتشان همواره در برنامه های محوری آن مد نظر بوده اند. «حسن روحانی» پیش از تشکیل دولت و در جریان وعده های خود در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نیز نگاه ویژه به جایگاه زنان و استفاده از توانمندی های آنان در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشت، وعده هایی که در به دست آوردن رای نیمه جامعه موثر بود.

زن بدسرپرست تنهاتر است

مهناز افشار سخنگو و هانیه توسلی و منصور ضابطیان و دیگر حامیان پویش «حمایت از کودکان بدسرپرست» از این پویش و چشم‌انداز آن می‌گویند.

تنفس در هوای مرگ/ ترس من از مردگان نیست/ زندگی در میان گورها

گورستان قدیمی ارامنه در شرق تهران سالهاست که متروکه مانده و کسی در آنجا دفن نمی‌شود اما سرایدار پیر این گورستان همچنان در میان قبرها و کنار مردگان زندگی مشقت‌باری را سپری می‌کند.

اختصاصی ایسکانیوز:

نقش مادران را در خانواده ها پررنگ کنیم/ برای داشتن جامعه سالم باید خانواده ای سالم داشت

اگر خانواده را سه ضلع یک مثلث بدانیم بدون شک مادر خانواده ضلع اصلی است و نقش مهمی در ایجاد همبستگی بین اعضا و ساماندهی خانه دارد شاید این واقعیت را اعضای خانواده در زمان حضور مادر کمتر حس کنند اما زمانی که برای همیشه یا برای مدتی مادر در خانه حضور نداشته باشد متوجه خلاء بزرگی می شوند که هیچ عاملی نمی تواند آنرا پرکند. بر هیم اساس است که کارشناسان مسائل اجتماعی نقش مادر را به عنوان رکن اصلی خانواده عنوان می کنند.

اختصاصی ایسکانیوز:

دکتر امیر محمود حریرچی: ایران کشور شادی نیست اما می توان نشاط اجتماعی را به وجود آورد

یک جامعه شناس در رابطه با تاثیر نشاط بر جامعه و نقش شهروندان گفت: در یک کلام جامعه ما، جامعه شادی نیست . شادی یک احساس درونی است و قابل اندازه گیری نیست و دلایل خاص خودش دارد اما شادی ها می تواند مطابق ارزش های جامعه باشد و همه گیر شود .

استفاده بیش از حد والدین از موبایل به خانواده لطمه می‌زند

مشغولیت بیش از حد پدر و مادرها با تلفن‌های همراهشان مختل‌کننده زندگی خانوادگی است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

سازمان تامین اجتماعی در سال جاری ٥٢ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت می کند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه سال گذشته این سازمان ٤٢ هزار میلیارد تومان در بخش مستمری ها هزینه کرد، گفت: سازمان تامین اجتماعی در سال جاری ٥٢ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت می کند.

غیرحضوری شدن اعلام حادثه حین کار در دستورکار تامین اجتماعی

مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از برنامه این سازمان برای غیرحضوری کردن فرآیندهای اعلام حادثه حین کار خبر داد.

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو

نظرسنجی

در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم به چه کسی رای می دهید؟