جزئیات برگزاری دومین دوره مسابقات سراسری قرآنی دانشجویان شاهد و ایثارگر

بخشنامه دستورالعمل برگزاری دومین دوره از مسابقات سراسری قرآنی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

استاد بزرگ شطرنج ایران در گفت و گو با ایسکانیوز:

قائم‌مقامی: معیار پیشرفت در جوامع متمدن، فرهنگ کتابخوانى است

استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: نگاه صحیح به مقوله کتاب خوانى، مى تواند فرهنگ آگاهى محورى و جست‌و‌جو گرى را براى داشتن زندگى بهتر به نفع مخلوقات دایره هستى، ایجاد کند.

در گفت و گو با ایسکانیوز؛

حسینی: تبعیض های آموزشی، موجب افزایش نرخ بیکاری در کشور شده است

مدیرعامل باغ کتاب تهران و استادیار دانشگاه تهران گفت: در واقع مسئولان باید به جای ایجاد مدارس غیرانتفاعی متعدد در کشور اقدام به ساخت مدارس با امکانات رفاهی و آموزشی مناسب در مناطق محروم و دور افتاده کنند تا از این طریق، تبعیض آموزشی که در کشور ایجاد شده است نیز کاهش یابد. 

در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی؛

مطهری: فرق کشورهای پیشرفته با کشورهای عقب افتاده، نیروی انسانی است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در کشورهای پیشرفته نیروی انسانی ساخته و استعداد ها شکوفا می شود اما در کشورهای عقب مانده، انسان ها خام می مانند.

کمالی: سامانه سرباز ماهر یک گام جلوتر از خدمت سربازی است

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این نشست با تشریح ویژگی‌های این سامانه گفت: سامانه سرباز ماهر یک گام جلوتر از خدمت سربازی است زیرا ضعف ما در شناخت توانمندی‌های جوانان را برطرف می‌سازد.

عدم توجه به پژوهش های کاربردی و مقالات ISI، معضل جامعه علمی است

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: متاسفانه مقالات ما در مجلات IsI چاپ می شود و کشورهای خارجی از آن استفاده می کنند؛ اما خودمان از آن بی بهره می مانیم، باید همراه با قافله علمی دنیا حرکت کنیم و از آن عقب نمانیم.

داوری اردکانی: نقد کتاب، مهم ترین خدمت من به حوزه مطالعه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر من خدمتی به کتاب کرده باشم، نقد کتب است. کتاب خواندن وظیفه دانشجویان است و من در دوران دانشجویی این اقدام را انجام داده ام.

50 درصد آثار ارسالی به جشنواره کتاب دانشجویی از حوزه علوم انسانی است

دبیر بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی گفت: بیشترین فراوانی آثار در حوزه علوم انسانی بود که 50 درصد آثار را به خود اختصاص داد، البته باید آثار بسیاری در حوزه علوم انسانی تولید شود.

کتاب خوانی، آفت شبکه های مجازی است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در بستر علم کتاب خوانی آفت شبکه های مجازی باید مورد توجه قرار گیرد. احساس خودبسندگی در اطلاعات یکی از آفت های فضای مجازی است و راه حل آن ترویج فرهنگ کتاب خوانی است.

در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی؛

ترجمه در حوزه علوم انسانی اهمیت ویژه ای دارد

آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی صبح امروز (دوشنبه) در تالار فردوسی جهاد دانشگاهی برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد؛

تأمین اعتبار بیمه تکمیلی فرهنگیان ایثارگر

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی از تأمین اعتبار بیمه تکمیلی فرهنگیان ایثارگر خبر داد.

رئیس واحد زاهدان به ایسکانیوز خبر داد؛

دانشگاه آزاد زاهدان با دانشگاه های پاکستان و افغانستان تفاهم نامه همکاری علمی امضا می کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از امضای تفاهنامه همکاری میان واحد زاهدان و دانشگاه های پاکستان و افغانستان تا 20 روز آینده خبر داد.

در راستای ضرورت توجه به حوزه علوم انسانی؛

تقوی: بخش ویژه علوم انسانی-اسلامی در جشنواره کتاب سال دانشجویی پیش بینی شده است

دبیر جشنواره کتاب سال دانشجویی گفت: با در نظر گرفتن ضرورت توجه به حوزه علوم انسانی، بخش ویژه ای را در قالب علوم انسانی- اسلامی در جشنواره پیش بینی کرده ایم که براساس آن، آثاری که در این زمینه به جشنواره ارسال می شود، به صورت ویژه مورد بررسی قرار می گیرد، این بخش با همکاری دانشگاه امام صادق(ع) فعالیت می کند.

دانشجوی ایرانی دانشگاه بوستون در گفت‌وگو با ایسکانیوز؛

بچه‌های دانشگاه شریف در بوستون معروفند/ اگر به ایران برگردم استاد دانشگاه می شوم

دانشجوی ایرانی دانشگاه بوستون گفت: وقتی در ایران بودم برنامه داشتم استاد دانشگاه شوم؛ ولی کارهایی که انجام می دادم اهمیتی نداشت.

در گفت و گو با ایسکانیوز؛

کنکور از لحاظ روانشناسی ، آسیب های جدی برای دانش آموزان به همراه دارد

روانشناس و رفتار شناس اجتماعی گفت: در واقع حذف کنکور و پذیرش و گزینش دانشجویان از طریق معدل سال های تحصیلی آن ها و همچنین مصاحبه های علمی و روانشناختی می تواند توزیع عادلانه علم و دانش در بین داوطلبان ورود به دانشگاه را فراهم آورد و اجازه ندهد تا علم، فدایی ثروت گردد.

به منظورگسترش تبادلات علمی و صنعتی صورت گرفت؛

بازدید مسئولین صنعت ومعدن نظرآباد از دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد

مدیران صنایع و شهرک‌های صنعتی نظرآباد با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد راه‌های برقراری تعاملات بیشتر فی مابین را بررسی کردند.

با حضور رئیس تیم حقوقی ایران در دادگاه لاهه:

نشست علمی «بررسی شکایات ایران و آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری» برگزار شد

نشست علمی « بررسی شکایات ایران و آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری علیه یکدیگر و مسئولیت بین المللی این دو کشور» با سخنرانی محسن محبی، رئیس تیم حقوقی ایران در دادگاه لاهه، برگزار شد.

براساس تفاهم نامه سازمان ملی استاندارد و وزارت آموزش و پرورش؛

پیروزبخت: در زمینه فضای فیزیکی و استانداردسازی محیط با وزارت آموزش پرورش همکاری می کنیم

رییس سازمان ملی استاندارد گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان ملی استاندارد و وزارت آموزش پرورش، قرار شده ما به وزارت آموزش و پرورش در راستای استاندارسازی محیط ها و مفاهیم آموزشی کمک کنیم،‌حتی می توانیم در زمینه فضای فیزیکی مدرسه ها نیز فعالیت داشته باشیم.

حمیدگودرزی افشار، سرپرست دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی شد

دکتر منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر حمید گودرزی افشار را به سمت سرپرست دانشگاه « سیدجمال الدین اسدآبادی » منصوب کرد.

به مناسبت یکصدمین سالگرد پایان جنگ‌جهانی اول؛

نقد و بررسی کتاب «راه بی سرانجام؛ سرگذشت آسوریان در جنگ جهانی اول» در دانشگاه تهران

به مناسبت یکصدمین سالگرد پایان جنگ‌جهانی اول، نشست نقد و بررسی کتاب «راه بی سرانجام؛ سرگذشت آسوریان در جنگ جهانی اول»، سه شنبه 29 آبان، ساعت 15 توسط کانون مطالعات بینا رشته ای فرهنگی باشگاه دانشجویان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو