اهدای بخشی از حقوق ماهانه کارکنان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به زلزله زدگان غرب کشور

کارکنان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اهدای بخشی از حقوق ماهانه خود و همچنین اقلام مورد نیاز زمین لرزه استان کرمانشاه، با آسیب دیدگان این سانحه غمبار ابراز همدردی کردند.

پژوهش تقاضا محور رویکردی ویژه در تحقیقات امروز کشور

رئیس دانشگاه پیام نور البرز گفت: پژوهش تقاضا محور از رویکردهای مهمی است که در تحقیقات امروز کشور به دنبال دستیابی به این هدف مهم هستیم.

رد شایعات تاثیر «هارپ» بر زلزله کرمانشاه!

فناوری «هارپ» قادر به ایجاد زلزله بزرگ نیست

برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا (High Frequency Active Auroral Research Program) معروف به هارپ HAARP یک پروژه پژوهشی است که در سال 1993 برای بررسی و پژوهش درباره لایه یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی تاسیس شده‌ است.

تجاری سازی 10 مجموعه تور پرورش ماهی در قفس توسط جهاددانشگاهی واحد دانشگاه صنعتی امیرکبیر

تعداد 10 مجموعه تور پرورش ماهی در قفس توسط جهاددانشگاهی واحد دانشگاه صنعتی امیرکبیر تجاری سازی شد.

رونمایی از ترانسفورماتور درهفدهمین نمایشگاه صنعت برق

شرکت "کیان ترانسفو" از شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان از دو محصول جدید و منحصر به فرد خود در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران رونمایی کرد.

در گزارش وزارت علوم عنوان شد:

مهندسی عمران و دانشگاه تهران دارای بیشترین متقاضی جذب هستند

گزارش وضعیت جذب متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در 4 سال گذشته، توسط مرکز جذب اعضای هیات علمی این وزارتخانه ارائه شد.

توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛

تولید پلاستیک های تجزیه پذیر توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند پلاستیک های تجزیه پذیری در حد نیمه صنعتی تولید کنند که درمدت زمان کوتاهی تجزیه می شوند.

فن آوری دریایی؛

شناور جت اسکی

شناور جت اسکی (PWC) یک وسیله نقلیه کوچک دریایی محسوب می‌شود که از یک پیش برنده جت داخلی به‌عنوان سیستم رانش استفاده می‌کند و کنترل آن به وسیله فرد و یا افرادی در حالت نشسته، ایستاده و یا نیم خیز بر روی شناور است.

آزادسازی مستقیم داروهای سرطان در تومورها با استفاده از پالس لیزر

محققان فشنگ‌های نانویی ساخته‌اند که زمانی که یک پالس لیزر به آن‌ها برخورد می‌کند، داروی سرطان را مستقیم در سلول‌های تومور آزاد می‌سازد.

جنگ‌افزارهای نسل بعد ؛ پهپادهای هیبریدی

کارشناسان پیش بینی می‌کنند که در 10 سال آینده می‌توان در جبهه های نبرد از هواپیماهای بدون سرنشین هیبریدی استفاده کرد که مانند بالگرد از زمین بلند می‌شوند و مثل هواپیما به پرواز ادامه می‌دهند.

جهاد سازندگی و تلاش برای محرومیت‌زدایی ریشه در دانشجویان انقلابی دارد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم توجه به علوم انسانی گفت: در این زمینه باید نوآوری‌ها و حرکت‌های بدیع مورد حمایت قرار گیرند.

طبق نظر معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی :

توسعه فرهنگ کتابخوانی مساوی است با کاهش خشونتهای اجتماعی

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی گفت: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی از جمله وظایف دانشگاه ها است و سبب افزایش اعتماد به نفس عمومی و کاهش خشنونت های اجتماعی می شود.

راهکارهای برخی از کشورهای جهان در برابر زلزله

باز هم زلزله! این پدیده وحشت آور و این بار در غربی‌ترین نقطه کشورمان ایران. شب گذشته زمین زمین لرزه ای با قدرت 7.3 ریشتر حلبچه عراق و استان کرمانشاه را به لرزه درآورد و براساس آخرین آمار تا به این لحظه 207 کشته و 1683 مجروح برجای گذاشته است.

پیام تسلیت جهاد دانشگاهی در پی زلزله در غرب کشور

در پی وقوع زلزله در استانهای غرب کشور، جهاد دانشگاهی پیام تسلیتی منتشر کرد.

برگزاری نهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای در استان یزد

نهمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای، در استان یزد با حضور پارک فناوری پردیس معاونت علمی و نمایندگانی از مرکز فن‌بازار ملی ایران، با هدف ایجاد و توسعه هرچه بیشتر ظرفیت‌های شبکه فن بازار کشور برگزار شد.

کودک مبتلا به بیماری پروانه‌ای با موفقیت ژن درمانی شد

یک کودک متولد سوریه در آلمان در چندین عمل جراحی که باعث نجات جانش شده است، پوست تغییر یافته ژنتیکی دریافت کرده که ۸۰ درصد بدنش را می‌پوشاند.

استارتاپی برای تجاری‌سازی نانوحسگر پایش آب آشامیدنی

پژوهشگران اقدام به تاسیس شرکتی به نام نانوافیکس ساینس (NanoAffix Science) کردند تا فناوری جدید شناسایی آلودگی آب را تجاری‌سازی کنند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران خبرداد؛

حمایت جهاد دانشگاهی از تولید نمایش‌های دانشجویی

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران گفت: یکی از اصلی‌ترین اهداف مرکز آفرینش‌های هنری دانشجویان، حمایت از تولید نمایش‌های دانشجویی است.

در نمایشگاه رسانه های دیجیتال اجرا می‌شود؛

زیارت مجازی ائمه اطهار(ع)

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان امسال برای نخستین بار در نمایشگاه رسانه های دیجیتال حضور یافت و پیش ثبت نام عتبات دانشگاهیان و زیارت مجازی سه بعدی بخشی از برنامه های آن است.

دبیر پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی:

تحول در کشور از طریق حمایت طرح‌های فناورانه ممکن است

دبیر پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی گفت: رابطه مستقیمی بین فناوران و ایجاد ارزش افزوده وجود دارد و می توان با حمایت از این طرح ها کشور را متحول کرد.


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو