برپایی ۶۵ پایگاه از سوی شهرداری برای جمع آوری کمک‌های مردمی

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برپایی ۶۵ پایگاه توسط شهردری تهران برای جمع آوری کمک‌های مردمی به مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: پس از دریافت کمک‌‌ها و بسته بندی آنها، اقلام به مناطق مورد نظر ارسال می شود.

هوای تهران برای گروه های حساس جامعه ناسالم است

هوای پایتخت در بیست و هشتمین روز از آبان ماه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.

وقف بایددرخدمت تسکین آلام مردم باشد/حسینعلی البرز موسس بنیاد البرز و اولین مبتکر جایزه نوبل ایرانی

حسینعلی البرز مبتکر جایزه نوبل ایرانی ،مبتکر وام اشتغال به کار دانشجویی و مبتکر وام شرافتی است.وام شرافتی وامی است که در آن از اخذ سفته،چک و یا ضامن خبری نیست و تنها وام گیرنده از نظر اخلاقی متعهد می شود که به شرط مشغولیت به کار آن را پرداخت کند.

از چاووش خوانی تا پیاده روی زائران عاشق حرم یار

قدیم ها حال و هوای دیگری داشت. آن روزها کسی که می خواست به زیارت مشهد برود از روزها بلکه هفته ها قبل آماده می شد و روز عزیمت به سفر تمام اهالی روستا یا شهرک جمع می شدند و چاووش خوانی می کردند و زائر سعادتمند با اسپند و صلوات و تکبیر راهی می شد. خیلی ها کنار جاده به حال کسانی که به این سفر معنوی و عاشقانه می رفتند غبطه می خوردند، ولی امروز همه چیز تغییر کرده است هر کس که کمی پول، عشق به امام و کمی همت داشته باشد، می تواند در عرض چند ساعت به زیارت رفته و باز گردد.

نصب پلاکاردهایی با عکس قربانیان حوادث رانندگی در ایستگاه‌های مترو

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: به مناسبت روز جهانی یادبودقربانیان حوادث رانندگی، پلاکاردهایی باعکس برخی قربانیان در ایستگاه‌های متروی تهران نصب می شود.

ارسال سومین محموله امدادی شهرداری تهران به مناطق زلزله‌زده

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از ارسال سومین محموله امدادی شامل تجهیزات و ماشین آلات خدمات شهری به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد.

تصویب همترازی شهرداران برخی کلانشهرها بامقامات ارشد کشور

هیئت وزیران همترازی شهرداران کلانشهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر جمعیت با مقامات موضوع بند (ه) ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری را تصویب کرد.

فراخوان مسجدجامعی برای کتابگردی در " ۲ آذر"

عضو شورای شهر تهران از هموطنان خواست که دوم آذر با حضور در کتابفروشی ها، کتاب بخرند.

واقفان  کردستان ۲۱۰ میلیون ریال  به زلزله‌زدگان کرمانشاه کمک کردند 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از ارسال محموله کمک ۲۱۰ میلیون ریالی موقوفات کردستان به زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد.

هویت کلید واژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: هویت کلید واژه سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است و برگزاری چنین همایش‌هایی، اهداف و کارکردهای هویت در این سند را مشخص می‌سازد.

رئیس سازمان اوقاف :آموزش فرهنگ وقف باید از مدارس آغاز شود /ثبت بیش از 15 هزار موقوفه طی 8سال گذشته

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص فرهنگ سازی وقف در جامعه و تاثیر آن گفت: رسیدن موقوفات به بیش از ۱۵ هزار موقوفه طی هشت  سال گذشته  در توان سازمان اوقاف بوده، اما توان رسانه ها، فضای مجازی و یا سایر بخش ها بیشتر و بهتر است که باید سازمان اوقاف را در این زمینه کمک کنند .

همه شهروندان تهرانی در آلوده کردن آب سهیم هستند

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش از بازدید و پایش منطقه "کن" خبر داد و گفت: در هر منطقه‌ای که ببینیم ارتفاع یا سطح منطقه به گونه‌ای است که می‌تواند فاضلاب‌های بالادست را به سمت خود هدایت کند، برای پایش به آنجا خواهیم رفت.

مهم ترین مسئله فرهنگی در کلانشهر تهران عدم وجود یک پیوند مناسب میان شهر و شهروندان است

این عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش عدم پیوند مناسب میان شهر و شهروندان را مهمترین چالش فرهنگی کلانشهر تهران دانست.

تلاش برای بازگشایی مدارس استان کرمانشاه از روز دوشنبه

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: تلاش می‌کنیم که با 2 و یا حتی 3 شیفته کردن مدارسی که آسیب ندیده‌اند از روز دوشنبه مدارس استان را بازگشایی کنیم.

دستور قضایی به تاکسی‌های اینترنتی: از waze استفاده نکنید

تاکسی های اینترنتی فعال در کشور، از تاریخ ۳۰ آبان ماه جاری موظف به منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waze) شدند.

مراسم اعطای جایزه ملی وقف به ۵۴ نخبه کشور برگزار می‌شود/جایزه بنیاد فرهنگی البرز

همایش پنجاه وپنجمین سال اعطای جایزه ملی وقف به منظور تجلیل از ۵۴ نخبه کشور روز سه شنبه همزمان با روز وقف علم وفناوری وبا شرکت مسئولان علمی وفرهنگی کشور برگزار می‌شود.

پدیده‌ای به نام «خانه‌های نوساز فرسوده»

تصویر ساختمان خسارت دیده مسکن مهر در زلزله کرمانشاه به تصویر قالب در پس ذهن بسیاری از مردم بدل شده، خانه‌های نوسازی که قرار بود مهرشان، گرما بخش ساکنانش باشد و روزگاری نه چندان دور با هزاران امید و آرزو پای در آن گذاشته بودند.

سرویس­ ایاب و ذهاب مدارس استان قم ساماندهی می‌­شود

طرح ساماندهی سرویس‌­ مدارس استان قم با هدف عملیاتی شدن دستورالعمل و آیین‌نامه اجرایی حمل‌و نقل دانش آموزان مدارس به منظور پیشگیری از آسیب‌ها و جرائم احتمالی اجرایی شد.

به جریان انداختن امید و روح زندگی در دانش آموزان /حمایت بنیاد کودک از دانش آموزان زلزله زده کرمانشاه

قائم مقام مدیرعامل بنیادکودک از کمک رسانی این موسسه به دانش آموزان زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد.

وام ٣٢ میلیونی برای تاکسیران ها/ آغاز تحویل تاکسی‌های صفر

معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی شهر تهران گفت:تحویل تاکسی‌های صفر توسط خودروسازان در حال انجام است و کد رهگیری برای تحویل خودرو صادر شده است.


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو