افزایش خودآزاری در میان دانش‌آموزان دختر آمریکایی

نتایج بررسی‌های جدید نشان داده است، خودآزاری در میان دختران دانش‌آموز آمریکایی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

نقش زنان در افزایش امنیت فضای شهری

رئیس شورای اسلامی استان تهران گفت: امنیت فضای شهری با حضور بیشتر زنان در فضاهای شهری افزایش می‌یابد.

ساماندهی فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست

مدیر کل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی گفت: هیچ قانونی مبنی بر مکلف بودن بهزیستی به پرداخت مبلغی مشخص به فرزندان تحت پوشش خود به هنگام ترخیص وجود ندارد.

کمک بشاگردیها به مردم زلزله‌زده رابه اطلاع رهبرانقلاب خواهم رساند

رئیس کمیته امداد گفت: کمک بشاگردی‌ها به مردم زلزله زده غرب کشور بسیار با ارزش است و در گزارشی به مقام معظم رهبری این روحیه ایثارگرانه اعلام خواهد شد.

خطر آسیب‌های اجتماعی بیخ گوش آموزش و پرورش!

صدای گوش خراش و حرکت شتابان آسیب‌های اجتماعی در جامعه، امروز در مدارس نیز شنیده می‌شود و جامعه میلیونی دانش‌آموزی را به شکل قابل لمسی تهدید می‌کند، اما هنوز برنامه مشخصی در این خصوص از سوی متولیان تعلیم و تربیت ارائه نشده است.

3 ساله شدن هنرستان‌ها از سال آینده/محدودیت در ثبت‌نام‌ها بدلیل کمبود فضای آموزشی

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سه ساله شدن هنرستان‌ها و رشد ثبت نام در شاخه فنی‌و حرفه‌ای از نیاز به 16 هزار و 600 هنرآموز و 20 هزار استادکار برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

احیای سازمان جوانان در دستور کار نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احیای سازمان جوانان در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس نیست، از بررسی طرح تبدیل بخش معاونت جوانان به سازمان جوانان در کمیسیون اجتماعی خبرداد.

گذران زندگی خانواده "علی" بر مدار فقر

علی پسر ۶ ساله‌ معلولی است که در ۳ سالگی دچار تشنج شده و به علت دیر رسیده به بیمارستان علاوه‌ بر معلولیت جسمی و ذهنی، ناشنوا و گنگ نیز شده است.

شنبه مدارس مناطق زلزله‌زده باز است/مناطق زلزله زده استان کرمانشاه 17 هزار دانش آموز دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آمادگی این اداره کل برای بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده استان از روز شنبه((چهارم آذر) خبر داد.

میانگین سن اعتیادمردان ۲۴ سال و زنان ۲۶ سال است/مدارس از کتمان اعتیاد خودداری کنند/ایران تولید کننده موادنیست

‌مشاور دبیر کل و مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: امروزه نمی‌توان گفت که ایران تولید کننده مواد مخدر است؛ چرا که ما از پرچم‌داران اصلی مبارزه با مواد مخدر هستیم و سازمان ملل هم بر موضوع ضربه به کارگاه‌های تولید شیشه درون کشور صحه گذاشته است.

بطحایی: امکان ارفاق ۵ ساله دربازنشستگی فرهنگیان را نداریم/ جان باختن 50 دانش آموز در زلزله کرمانشاه

وزیر آموزش و پرورش درباره ارفاق در بازنشستگی فرهنگیان گفت: ما امکان استفاده از ارفاق برای قانون بازنشستگی را نداریم و در شرایط فعلی، نه دولت و نه نمایندگان با ارفاق پنج ساله در بازنشستگی فرهنگیان موافقت نمی‌کنند.

خسارت زلزله زدگان ایثارگر پس از برآورد هزینه، ظرف دو هفته پرداخت می شود

 معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: خسارات وارده به منازل زلزله زدگان ایثارگر در غرب کشور پس از برآورد هزینه ها، ظرف مدت دو هفته پرداخت می شود.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عصاره یک تاریخ پر افتخار است

مدیر شبکه الکوثر گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عصاره یک تاریخ پر افتخار است که باید اقدام شایسته و بایسته ای نسبت به معرفی آن به نخبگان، مسئولان، اصحاب رسانه و تمامی اقشار جامعه صورت پذیرد.

اینجا روستای کوئیک صیفوری است/ اعظم ؛ بیصدا می‌گرید

دیگر کوی و کوچه معنایی ندارد. دیوارهای مرزی که تا چندی پیش دارایی و کاشانه هر خانواری را مشخص می‌کرد با خاک یکسان شده؛ بسیاری از خانوارها بین ویرانه‌هایشان در جایی که قبلا نامش حیاط بوده چادر زده‌اند؛ امید در دل آنها به قدری جاری است که آمده‌اند مراقبت کنند از هر آنچه برایشان مانده است حتی اگر آن، تکه‌های در و پنجره‌ها و تیرهای چوبی سقف خانه‌های ویران شده‌اشان باشد.

جوانترین شهید بسیجی مدافع حرم دانشگاه آزاداسلامی

آرزوی سید مصطفی موسوی نابودی داعش بود

حیف است هفته بسیج باشد و از شهدای قهرمان مدافع حرم ننویسیم به ویژه اینکه در روزهای نابودی داعش قرار داریم و همه مسئولان و مردم این پیروزی را به یکدیگر تبریک می گویند و یادمان نرود که اگر شهدا و جانبازان مدافع حرم نبودند این پیروزی به دست نمی آمد . شهید سید مصطفی موسوی جوانترین شهید مدافع حرم از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی یکی از شهدای بسیجی بود که جان خود را دورتر از مرزهای ایران برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) اهدا کرد تا دشمن نتواند به مرزهای ما وارد شود.

صدور دفترچه درمانی تامین اجتماعی نوزادان به محض دریافت شناسنامه

بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی به محض اینکه شناسنامه نوزاد خود را دریافت کرد، می تواند برای اخذ دفترچه درمانی تامین اجتماعی بیمه شده تبعی خود اقدام کند.

راه اندازی ۳ مدرسه صبح رویش ویژه کودکان کار و خیابان

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی ۳ مدرسه صبح رویش ویژه کودکان کار و خیابان تا پایان سال جاری خبر داد.

در فضای آموزشی، استان تهران جز 5 استان محروم کشور است/نیازمند 500 مدرسه 9 کلاسه هستیم

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی تهران از میانگین کشوری هم پایین‌تر است، گفت: نیازمند 500 مدرسه 9 کلاسه هستیم.

وقف 300 میلیون تومانی بانوی گچسارانی برای  ترویج فرهنگ قرآنی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت : یک باب واحد  مسکونی به ارزش بیش از  300 میلیون توسط  یک بانوی گچسارانی در جهت ترویج فرهنگ قرآنی به ثبت رسید..

توزیع سرانه مدارس/ سرانه هر دانش‌آموز 17 هزار تومان است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سرانه هر دانش‌آموز 17 هزار تومان است، گفت: از این ماه به بعد تا آخر سال تحصیلی، سرانه به مدارس به صورت مستمر اختصاص پیدا می‌کند.

نظرسنجی

کدام برنامه صبحگاهی تلویزیون را بیشتر می‌پسندید؟

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو