انجام مداخلات روانی، اجتماعی در حادثه سیل شیراز

پنج‌شنبه 8 فروردین 1398 - 17:00
کد مطلب: 1000607
علی اسدی

 معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت اقدامات انجام شده در راستای مداخلات روانی، اجتماعی حادثه سیل شیراز را تشریح کرد.

به گزارش ایسکانیوز، علی اسدی معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت گفت: در چند روز اخیر اقداماتی مانند حضور در کمیته بحران معاونت بهداشت، حضور کارشناسان سلامت روان در کلیه کمیته های مربوطه و تشکیل کمیته های تخصصی سلامت روان در معاونت بهداشت انجام شده است.

وی افزود: دستور آماده باش به کلیه روانشناسان مراکز خدمات جامع سلامت در کلیه شهرستان های استان فارس، اعلام آماده باش به کلیه روانشناسان سایر سازمان ها در استان، هماهنگی با واحد فوریت های پزشکی برای اعلام اطلاعات فردی کلیه مجروحان و متوفیان، تشکیل تیم های دو نفره روانشناسان و اعزام به 5 بیمارستان شیراز، تهیه تراکت های آموزشی و توصیه ای و انتشار در کلیه شبکه های اجتماعی از اقداماتی بود که از آغاز این حادثه با محوریت گروه سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد.

تا کنون کمپ های 729 خانوار به تعداد 4323 نفر توسط روانشناسان ارزیابی و حمایت های روانشناختی اولیه شده اند

اسدی ضمن اشاره به همکاری با تیم بحران دانشگاه و معاونت بهداشت برای انتقال و اسکان مهمانان نوروزی و سیل زده در محل های امن گفت: هماهنگی با گروه روانپزشکی برای اعلام آماده باش در میان روانپزشکان تعیین شده در استان برای پوشش حمایت های روانی، اجتماعی توسط شهرستان های حاضر در قطب برای شهرستان هایی که روانشناس ندارند و یا سطح آسیب گسترده بوده است از دیگر اقدامات در این راستا بوده است.

وی گفت: تشکیل 11 تیم دو نفره متشکل از روانشناسان و اعزام تیم های فوق به7 کمپ استقرار مهمانان نوروزی و سیل زده، ارائه آموزش و حمایت های روانی، اجتماعی به افراد مستقر در چادرها، همدلی و ارائه مداخلات روانشناختی برای بازماندگان درگذشتگان و خانواده های مصدومین سلسله اقداماتی بوده که در حال پیگیری است.

اسدی در پایان گفت: تا کنون کمپ های 729 خانوار به تعداد 4323 نفر توسط روانشناسان ارزیابی و حمایت های روانشناختی اولیه شده اند.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار