3 میلیون دانش آموز درگیر سیل هستند

یکشنبه 18 فروردین 1398 - 21:48
کد مطلب: 1001388
کمک رسانی به روستاهای مجاور آق قلا

نماینده وزیر آموزش‌ و پرورش در ستاد امدادرسانی به سیل‌زدگان اظهار کرد: حدود سه میلیون دانش آموزان درگیر سیل اخیر هستند اما می‌شود یک تشکل ۱۰ میلیونی با حضور دانش آموزان تشکیل داد.

به گزارش ایسکانیوز، صبح امروز جلسه شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی در دفتر معاونت پرورشی و فرهنگی تشکیل شد و روند امدادرسانی، وضعیت مدارس استان‌های سیل‌زده و موانع و مشکلات بررسی و پیشنهادهایی نیز ارائه شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش در جلسه شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی گفت: هرچند سیل اخیر مصیبت‌هایی را بر کشور وارد کرد اما تقویت حس همدلی و همفکری را در جامعه موجب شد.

وی گفت: همه اقشار جامعه اعم از سپاه، ارتش و سایر نهادهای دولتی و مردمی کار امدادرسانی به سیل‌زدگان را دنبال می‌کنند اما حجم خسارت‌ها به حدی است که نیازمند تلاش بیشتر اقشار مختلف جامعه در این خصوص است.

کاظمی افزود: جلسه امروز با موضوع چگونگی راه‌اندازی پویش عمومی برای کمک به سیل‌زدگان و حضور پررنگ دانش‌آموز در امر امدادرسانی است و این جلسه حول این موضوع تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های واصله در برخی استان‌ها اسکان سیل‌زدگان در مدارس مانع از بازگشایی مدارس شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: ستادی در اداره کل فرهنگی هنری با حضور نمایندگانی از همه تشکل‌های دانش‌آموزی تشکیل‌شده است و کار امدادرسانی را سامان‌دهی کنند.

رضا مددی، نماینده تام‌الاختیار وزیر آموزش و پرورش در ستاد امدادرسانی به سیل‌زدگان تصریح کرد: همه بخش‌های وزارت آموزش‌وپرورش بسیج شده‌اند تا به وضعیت سیل‌زدگان در حوزه آموزش‌وپرورش رسیدگی کنند.

وی افزود: این تهدید باید به یک فرصت تربیتی تبدیل شود تا حس کمک به دیگران در دانش آموزان نهادینه شود.

وی گفت: بسیاری از فرهنگیان در حوادث سیل دچار خسارت شدند و نیازمند توجه سایر فرهنگیان هستند، تشکیل ستاد مشترکی در آموزش‌وپرورش برای سامان‌دهی کمک‌ها بسیار ضروری است.

مددی گفت: حدود سه میلیون دانش آموزان درگیر سیل اخیر هستند اما می‌شود یک تشکل ۱۰ میلیونی با حضور دانش آموزان تشکیل داد و سطح امدادرسانی را ارتقا داد.

تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی با ارائه گزارشی در این جلسه اظهار کرد: با توجه به شرایط پیش‌آمده این انجمن توجه و فعالیت‌های خود را روی استان‌های گلستان و لرستان متمرکز کرده است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در این جلسه گفت: بسیج دانش‌آموزی از هیچ تلاشی برای کمک به سیل‌زدگان دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: باید از این تهدید فرصت تربیتی ساخت لذا هرچند در ابتدا کار دشواری خواهد بود اما به‌مرور می‌شود آن را به فرصت تبدیل کرد.

سرهنگ صابر ماهانی ادامه داد: هماهنگی و هم‌افزایی بیش‌ازپیش می‌تواند کارایی بسیج دانش‌آموزی و سایر تشکل‌های دانش‌آموزی را در امدادرسانی افزایش دهد.

شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان هلال‌احمر کشور نیز در این جلسه با ا ارائه گزارشی از امدادرسانی در استان‌های مختلف، گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر از سیل‌زدگان خوزستان در کمپ‌های اسکان هلال‌احمر مستقر هستند.

وی بسیج همه اقشار برای امدادرسانی را ضروری دانست و افزود: کمک‌های مردمی اگر به‌صورت نقدی باشد با سرعت بیشتری در اختیار سیل‌زدگان قرار می‌گیرد.

محمد روشنی، رئیس سازمان دانش‌آموزی در این نشست خاطرنشان کرد: این سازمان آمادگی دارد تا کمک‌های مردمی را بسته‌بندی و به مناطق سیل‌زده ارسال کند.

وی افزود: با استفاده از تجربیات جنگ ۸ ساله می‌شود امدادرسانی را به نحو احسن انجام داد و در حال حاضر گروه‌های جهادی متشکل از دانش آموزان در حال امدادرسانی به سیل‌زدگان در استان‌های مختلف هستند.

رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی و تربیتی و همچنین اردوگاه‌ها تمامی تلاش خود را برای امدادرسانی به کار گرفتند.

بر اساس این گزارش، توزیع عادلانه کمک‌ها در بین سیل‌زدگان، تلاش برای بازگشایی مدارس مناطق سیل‌زده، اهدای لوازم‌التحریر به دانش آموزان، واگذاری کار توزیع وسایل موردنیاز سیل‌زدگان به هلال‌احمر، راه‌اندازی پویش عیدی من به تو ازجمله مسائل مطروح شده در این جلسه بود و مواردی مانند؛ تشکیل ستاد امدادرسانی در معاونت پرورشی و فرهنگی، تعیین روزی در سال ۹۸ به‌عنوان روز امدادرسانی به سیل‌زدگان، هر مدرسه یک پایگاه با آرم همه تشکل‌ها، ارسال کمک‌ها به هلال‌احمر، راه‌اندازی اردوهای جهادی و واگذاری آن به بسیج و راه‌اندازی پویش عمومی عیدی من به تو در فضای مجازی از مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار