ایمن ترین شاسی بلندهای دنیا + قیمت

دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - 22:06
کد مطلب: 1001448
ب ام و

زمانیکه صحبت از اطلاعات ایمنی از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) به میان می‌آید برخی از خودرو‌های شاسی بلند سایز کوچک به طور چشمگیری عملکرد بهتری را نسبت به دیگر مدل‌ها به نمایش می‌گذارند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، گذشته از این برخی شاسی بلند‌های کامپکت و ساب کامپکت به صورت پیش فرض به همراه امکانات ایمنی فعال عرضه می‌شوند که این در حالیست که برخی دیگر تنها تعداد انگشت شماری از این تجهیزات را در ازای هزینه‌ای اضافی ارائه می‌دهند

ما به منظور کمک به تعیین این که کدام شاسی بلند‌های کامپکت و ساب کامپکت بهترین سطح ایمنی را ارائه می‌کنند به مقایسه‌ی امتیاز‌های آزمایشات تصادف و همچنین امکانات ایمنی آپشنی و پیش فرض ارائه شده در هر خودرو پرداخته‌ایم.

این لیست هر دو گروه کراس اور‌های مرسوم و لوکس را در بردارد. لازم به ذکر است که از آنجاییکه مدل‌هایی که به طور کامل برای سال ۲۰۱۹ باز طراحی شده‌اند فاقد امتیاز ایمنی هستند، بیشتر کراس اور‌هایی که در سال ۲۰۱۹ مجدداً طراحی شده‌اند را از این لیست حذف کرده‌ایم.

علاوه بر این در رابطه با بسیاری از شاسی بلند‌های سال ۲۰۱۹ که نسبت به سال گذشته بدون تغییر بوده‌اند نیز در زمینه‌ی ایمنی اطلاعات کاملی در دست نیست.

از این رو ما در ایجاد این لیست به امتیازات ایمنی وبسایت یو اس نیوز و امتیازات آزمایشات تصادف رسمی که به مدل‌های مشابه سال ۲۰۱۸ اختصاص داده‌ شده‌اند رجوع کرده‌ایم.

تمامی مدل‌های ذکر شده در این لیست موفق به کسب حداقل امتیاز ۹٫۰ از ۱۰ شده‌اند. ترتیب قرار گیری خودرو‌ها در این لیست از پایین‌‌‌ترین تا بالاترین امتیاز می‌باشد.

به یاد داشته باشید که امتیازات موجود در وبسایت یو اس نیوز همزمان با مشخص شدن اطلاعات و نقد و بررسی‌های کارشناسی جدید مرتباً تغییر خواهند کرد.

بنابراین امتیازات ذکر شده در این مطلب ممکن است با امتیازات داده شده در نقد و بررسی‌های ما در بخش خودرو‌های جدید مغایرت داشته باشند.

در ادامه همراه ما باشید تا ایمن‌ترین شاسی بلند‌های سایز کوچک موجود در بازار کنونی را بیشتر بشناسید:

۲۰۱۹ BMW X1

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۰

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۷

قیمت: ۳۴٫۹۵۰ دلار

BMW X1 2019 موفق به کسب امتیاز کلی پنج ستاره از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) شده که پنج ستاره به آزمایشات تصادف از جناحین و چهار ستاره به آزمایشات واژگونی و تصادف از جلو اختصاص دارد.

این خودرو همچنین امتیازات بالایی را در هر شش آزمایش تصادف موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) از آن خود ساخته و موفق به کسب امتیاز Advanced در زمینه‌ی اجتناب از تصادف از جلو نیز شده است.

امکاناتی مانند دوربین دید عقب و برف پاک کن‌های حساس به باران به صورت پیش فرض در مدل X1 2018 موجود می‌باشند.

از تجهیزات ایمنی دلخواه این خودرو می‌توان به سیستم نور بالای خودکار، صفحه نمایش هشدار دهنده، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، سنسور‌های پارک، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم شناسایی عابرین پیاده، سیستم ترمز اضطراری خودکار، و کروز کنترل منطبق شونده اشاره کرد.

بویوک انکور ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۱

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۲

قیمت: ۲۳٫۲۰۰ دلار

مدل انکور ۲۰۱۹ امتیاز چهار ستاره در آزمایشات واژگونی و امتیاز پنج ستاره را در تمامی دیگر آزمایشات تصادف از سوی سازمان NHTSA به خود اختصاص داده است.

این خودرو همچنین از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) نیز امتیازات دقیقا یکسانی را با همتای شرکتی خود یعنی شورولت ترَکس دریافت نموده است.

این خودرو به جز در آزمایش همپوشانی کوچک سمت سرنشین در قسمت جلوی خودرو که خراشیدن جسمی مانند یک تیر چراغ برق به وسیله‌ی گوشه‌ی خودرو‌ را شبیه سازی می‌کند، در تمامی آزمایشات امتیاز Good را از آن خود ساخته است.

بویوک انکور به صورت پیش فرض به دوربین دید پشت مجهز است.

سیستم‌های کمک راننده‌ی پیشرفته‌ای نظیر سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، و سنسور‌های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو به عنوان تجهیزات قابل خرید ارائه می‌گردند.

شورولت ترَکس ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۱

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۳

قیمت: ۲۱٫۳۰۰ دلار

شورولت ترکس ۲۰۱۹ به طور کلی امتیاز پنج ستاره را در آزمایشات تصادف سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها به نام خود ثبت کرده است.

این شاسی بلند امتیاز چهار ستاره را در آزمایشات واژگونی و امتیاز پنج ستاره را در آزمایشات تصادف از جلو و جناحین کسب نموده است.

موسسه‌ی بیمه ایمنی بزرگراه‌ها نیز در پنج آزمایش تصادف خود امتیاز Good را به شورولت ترکس اعطا کرده است.

اگرچه این خودرو در آزمایش همپوشانی کوچک سمت سرنشین در قسمت جلو به امتیاز Acceptable (قابل قبول) بسنده کرده است.

دوربین دید عقب به صورت پیش فرض در مدل ترکس موجود خواهد بود.

امکاناتی مانند سنسور‌های پارک در قسمت عقب، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، و سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو به صورت آپشن در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت.

بویوک اِنویژن ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۱

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۸

قیمت: ۳۱٫۹۹۵ دلار

بویوک انویژن ۲۰۱۹ با کسب پنج ستاره در آزمایشات تصادف از جناحین و چهار ستاره در آزمایشات واژگونی و تصادف از جلو، امتیاز کلی پنج ستاره را از سوی NHTSA به خود اختصاص داده است.

این خودرو همچنین در تمامی پنج آزمایش تصادف موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها نیز امتیاز Good را از آن خود کرده و همچنین موفق به کسب امتیاز Advanced در زمینه‌ی اجتناب از برخورد از جلو نیز شده است.

از امکانات کمک راننده‌‌ای که به صورت از پیش تعیین شده در بویوک انویژن ۲۰۱۹ به چشم می‌خورد می‌توان به دوربین دید عقب، سنسورهای پارک در قسمت عقب خودرو، و سیستم راننده‌ی نوجوان یا Teen Driver کمپانی جنرال موتورز که امکان قرار دادن محدودیت‌های مجزا در بخش‌های سرعت و سیستم صوتی را برای شما فراهم می‌کند، اشاره کرد.

علاوه بر تجهیزات ذکر شده می‌توانید از امکانات اضافه‌ای همچون دوربین ۳۶۰ درجه، صفحه نمایش هشدار دهنده، سنسور‌های پارک در قسمت جلو خودرو، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل انطباقی، سیستم کمکی پارک دوبل و پارک عمودی، و صندلی‌ مجهز به سیستم هشدار دهنده‌ی ایمنی ویبراتور نیز بهره مند شوید.

کیا اسپورتیج ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز (۲۰۱۸): ۱۰ / ۹٫۳

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۶

قیمت: ۲۳٫۷۵۰ دلار

کیا اسپورتیج ۲۰۱۸ در مجموع موفق به دریافت پنج ستاره از سوی NHTSA شده که پنج ستاره به آزمایشات تصادف در جناحین و چهار ستاره به آزمایشات واژگونی و تصادف از جلو اختصاص دارد.

موسسه‌ی بیمه‌ی ایمنی بزرگراه‌ها نیز علاوه بر اعطای امتیاز Good در تمامی شش آزمایش تصادف خود امتیاز برتر Superior را نیز بخاطر تکنولوژی اجتناب از تصادف از جلو این خودرو به کیا اسپورتیج بخشیده است.

مدل اسپورتیج ۲۰۱۹ به صورت پیش فرض به دوربین دید عقب مجهز است.

تجهیزات ایمنی فعالی نظیر نور بالای خودکار، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم کمک به تغییر مسیر، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، ترمز اضطراری خودکار،‌ و سنسورهای پارک در قسمت جلو و عقب خودرو به عنوان آپشن‌های قابل خرید در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است که کیا اسپورتیج ۲۰۱۹ به عنوان فینالیست عنوان ارزشمند‌ترین شاسی بلند کامپکت برگزیده شده بود.

لکسوس ۲۰۱۹ NX

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۴

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۹

قیمت: ۳۶٫۳۸۵ دلار

سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها امتیاز کلی پنج ستاره را به لکسوس NX 2019 اعطا کرده است.

این خودرو علاوه بر کسب امتیاز کامل در پنج آزمایش تصادف IIHS و دریافت امتیاز Superior در بخش اجتناب از برخورد از جلو، امتیاز Good این موسسه را در زمینه‌ی چراغ‌های جلویی به خود اختصاص داده است.

این امتیازات برتر، مدل NX را واجد شرایط دریافت عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس می‌کنند، هرچند این خودرو آزمایش تصادف دشوار همپوشانی کوچک در سمت سرنشین را پشت سر نگذاشته است.

لکسوس NX 2019 به صورت پیش فرض به همراه تکنولوژی‌های کمک راننده‌ای همچون دوربین دید عقب، نور بالای خودکار، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، ترمز اضطراری خودکار، سیستم شناسایی عابرین پیاده، و کروز کنترل منطبق شونده عرضه می‌گردد.

از امکانات دلخواه در این شاسی بلند می‌توان به سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، برف پاک کن‌های حساس به باران، سیستم دوربین دید چشم پرنده، و سنسور‌های پارک به همراه ترمز خودکار اشاره کرد.

نسخه‌ی هیبرید لکسوس NX 2019 توسط هیچ یک از دو سازمان NHTSA و IIHS مورد آزمایش جداگانه قرار نگرفته است.

هرچند این خودرو شباهت بسیاری با مدل غیر هیبرید NX داشته و هر دو خودرو امکانات ایمنی یکسانی را ارائه می‌دهند.

سوبارو کراس تِرِک ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۴

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۹

قیمت: ۲۱٫۹۸۵ دلار

به گفته‌ی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها سوبارو کراس ترک ۲۰۱۹ امتیاز کلی پنج از پنج ستاره را از سوی این سازمان دریافت کرده است.

این خودرو چهار ستاره را در آزمایشات واژگونی و تصادف از جلو و امتیاز پنج ستاره را در آزمایشات تصادف از جناحین به نام خود به ثبت رسانده است.

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها نیز عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس خود را به مدل کراس ترک ۲۰۱۹ اعطا کرده است.

دوربین دید عقب تنها ویژگی پیش فرضی است که در این خودرو به چشم می‌خورد.

امکاناتی نظیر نور بالای خودکار، سیستم هشدار دهنده‌ی حرکت نوسانی، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، ترمز اضطراری خودکار، ترمز خودکار معکوس، و کروز کنترل منطبق شونده از جمله تجهیزاتی هستند که به صورت آپشن‌ در این خودرو ارائه می‌شوند.

کمپانی سوبارو برای سال ۲۰۱۹ مجموعه‌ی EyeSight که شامل امکانات تکنولوژی‌ کمک راننده می‌‌شود را در مدل پایه‌ی این خودرو به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

آکورا RDX 2019

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۴

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۹

قیمت: ۳۷٫۳۰۰ دلار

به گفته‌ی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها آکورا RDX 2019 که بار دیگر به طور کامل طراحی شده عنوان انتخاب ایمنی برتر این موسسه را از آن خود کرده است.

این خودرو همچنین در مجموع امتیاز پنج ستاره را از سوی NHTSA دریافت کرده که شامل چهار ستاره در آزمایشات واژگونی و برخورد از جلو و پنج ستاره در آزمایشات تصادف از جناحین می‌شود.

مدل RDX 2019 به صورت پیش فرض به دوربین دید عقب و مجموعه‌ی ایمنی AcuraWatch مجهز است.

پکیج ایمنی این خودرو ساز شامل امکاناتی نظیر سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم کاهش دهنده‌ی میزان انحراف خودرو از جاده، ترمز اضطراری خودکار، و کروز کنترل منطبق شونده می‌شود.

از تکنولوژی‌های اضافه‌ای که به عنوان آپشن‌های قابل خرید عرضه می‌شوند می‌توان به دوربین دید پیرامون،‌ صفحه نمایش هشدار دهنده، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، و سنسور‌های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو اشاره کرد.

نیسان کیکس ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۶

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۸

قیمت: ۱۸٫۵۴۰ دلار

نیسان کیکس هنوز به وسیله‌ی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها در زمینه‌ی ایمنی امتیاز دهی نشده است.

اما این در حالیست که موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها مدل ۲۰۱۹ این خودرو را به عنوان انتخاب ایمنی برتر برگزیده است.

این خودرو در تمامی آزمایشات تصادف بجز آزمایش تصادف همپوشانی کوچک سمت سرنشین در قسمت جلو خودرو موفق به کسب امتیاز Good شده است.

این خودرو همچنین در رابطه با سیستم اجتناب از تصادف از جلو خود نیز امتیاز Superior را به نام خود به ثبت رسانده است.

مدل کیکس ۲۰۱۹ به صورت پیش فرض به یک دوربین دید عقب و ترمز اضطراری خودکار مجهز می‌باشد.

امکانات بیشتری نظیر دوربین دید پیرامون، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، و سنسورهای پارک در قسمت عقب خودرو آپشن‌های قابل خرید این خودرو را تشکیل می‌دهند.

۲۰۱۹ BMW X2

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۷

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۸

قیمت: ۳۶٫۴۰۰ دلار

مدل X2 2019 از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها به عنوان انتخاب ایمنی برتر برگزیده شده است.

این خودرو موفق به کسب امتیازات Good در هر شش آزمایش تصادف، امتیاز Advanced در زمینه اجتناب از برخورد از جلو، و امتیاز Acceptable در بخش چراغ‌های جلویی شده است.

این خودرو هنوز توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها در زمینه‌ی ایمنی مورد آزمایش قرار نگرفته است.

BMW X2 2019 به صورت پیش فرض به همراه امکاناتی مانند دوربین دید عقب و سنسور‌های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو عرضه می‌شود.

صفحه نمایش هشدار دهنده، سیستم تشخیص علامت محدوده‌ی سرعت، نور بالای خودکار، سیستم کنشی کمک به پارک خودرو، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل منطبق شونده، و سیستم شناسایی عابرین پیاده در هنگام روز امکانات کمک راننده‌ی دلخواه این خودرو را تشکیل می‌دهند.

آئودی ۲۰۱۹ Q5

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۷

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۹

قیمت: ۴۲٫۹۵۰ دلار

آئودی Q5 2019 موفق به کسب امتیاز ایمنی کلی پنج ستاره از سوی NHTSA شده است.

این خودرو نیز همانند بسیاری از رقبا امتیاز چهار ستاره را در آزمایشات واژگونی و امتیاز پنج ستاره را در آزمایشات تصادف از جلو و از جناحین به خود اختصاص داده است.

این خودرو همچنین در تمامی آزمایشات تصادف موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها نیز امتیاز Good را به نام خود به ثبت رسانده و همچنین امتیاز Superior را در زمینه‌ی تکنولوژی اجتناب از برخورد از جلو دریافت نموده است.

با این وجود امتیاز پایین‌ این شاسی بلند در بخش چراغ‌های جلو باعث شده تا عنوان انتخاب ایمنی برتر این موسسه به این خودرو تعلق نگیرد.

آئودی Q5 2019 علاوه بر برخورداری از دوربین دید عقب از سیستم‌های Audi Pre Sense Basic و Audi Pre Sense City نیز بهره می‌برد.

سیستم Pre Sense Basic در صورتیکه یک برخورد قریب الوقوع را حس کند کمربند ایمنی را محکم کرده و پنجره‌ها را بالا می‌برد.

سیستم Pre Sense City ویژگی‌هایی مانند ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های پایین و سیستم تشخیص عابرین پیاده را نیز به لیست امکانات این خودرو می‌افزاید.

از تکنولوژی‌های دلخواه کمک راننده‌ی پیشرفته در این خودرو می‌توان به صفحه نمایش هشدار دهنده، دوربین پارک ۳۶۰ درجه، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، سیستم کمک به پارک خودرو در جلو و عقب، و سیستم کمکی Vehicle Exit Assist که به منظور کمک به فراهم سازی خروجی ایمن از خودرو سرنشینان را از رفت و آمد‌های پیش رو آگاه می‌سازد اشاره کرد.

مزدا CX-3 2019

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۸

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۱

قیمت: ۲۰٫۳۹۰ دلار

به گفته‌ی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها مزدا CX-3 2019 با کسب امتیاز Good در هر شش آزمایش تصادف این موسسه و امتیاز Superior در بخش اجتناب از تصادف از جلو عنوان انتخاب ایمنی برتر این موسسه را به خود اختصاص داده است.

این خودرو همچنین در آزمایشات تصادف از جلو و از جناحین و همچنین آزمایشات واژگونی به ترتیب امتیازات پنج و چهار ستاره را از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها دریافت کرده است.

نتیجه‌ی این نتایج امتیاز کلی پنج ستاره است، اگرچه نگرانی‌های ایمنی بالقوه‌ای در رابطه با سرنشین سمت راست صندلی عقب گزارش شده است.

همچنین این احتمال وجود دارد که پنل درب داخلی این خودرو در برخی مواقع به فضای سرنشینان نفوذ کند.

مزدا CX-3 2019 به صورت پیش فرض به همراه امکاناتی مانند دوربین دید عقب، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، و ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های پایین عرضه می‌شود.

تکنولوژی‌های ایمنی فعال اضافه‌ای همچون چراغ‌های جلو انطباقی، نور بالای خودکار، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، کروز کنترل منطبق شونده، و سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو در تمامی سرعت‌ها به همراه ترمز اضطراری خودکار به عنوان آپشن‌های قابل خرید در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند.

هیوندا توسان ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۸

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۴

قیمت: ۲۳٫۲۰۰ دلار

هیوندا توسان ۲۰۱۹ در آزمایشات تصادف از جلو و جناحین سازمان NHTSA موفق به کسب امتیاز پنج ستاره شده و در آزمایشات واژگونی این سازمان نیز امتیاز چهار ستاره را از آن خود کرده که در مجموع امتیاز کلی پنج ستاره را نصیب این خودرو می‌سازند.

علاوه بر این هیوندا توسان از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها نیز به عنوان انتخاب ایمنی برتر سال ۲۰۱۸ برگزیده شده است.

این شاسی بلند در تمامی شش آزمایش تصادف این موسسه موفق به دریافت امتیاز Good شده و در زمینه‌ی تکنولوژی اجتناب از برخورد از جلو نیز امتیاز Superior را به نام خود به ثبت رسانده است.

دوربین دید عقب را می‌توان تنها ویژگی ایمنی پیش فرض در هیوندا توسان ۲۰۱۹ در نظر گرفت.

از تکنولوژی‌های کمک راننده‌ی پیشرفته‌ای که به صورت آپشن در این خودرو ارائه می‌شود می‌توان سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، ترمز اضطراری خودکار، و سیستم شناسایی عابرین پیاده را نام برد.

مزدا CX-5 2019

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۹

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۷

قیمت: ۲۴٫۳۵۰ دلار

به گفته موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها مزدا CX-5 2019 عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس این موسسه را به خود اختصاص داده است.

این خودرو از سوی NHTSA نیز موفق به دریافت امتیاز کلی پنج ستاره شده که شامل پنج ستاره در آزمایشات تصادف از جلو و از جناحین و چهار ستاره در آزمایش واژگونی می‌شود.

تجهیزاتی نظیر دوربین دید عقب، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، سیستم نظارت بر نقطه کور، و ترمز اضطراری در سرعت‌های پایین به صورت از پیش تعیین شده در این شاسی بلند موجود خواهد بود.

تکنولوژی‌های اضافه‌ای همچون چرا‌غ‌های مه شکن، سیستم دوربین پارک ۳۶۰ درجه، صفحه نمایش هشدار دهنده، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، ترمز خودکار در تمامی سرعت‌ها، کروز کنترل منطبق شونده، و سنسور‌های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو به عنوان آپشن در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت.

هوندا ۲۰۱۹ CR-V

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۹

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۷

قیمت: ۲۴٫۳۵۰ دلار

هوندا CR-V 2019 هنوز توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها امتیاز دهی نشده اما با این وجود نسل کنونی این خودرو با کسب امتیاز چهار ستاره در آزمایشات واژگونی و پنج ستاره در آزمایشات تصادف از جلو و جناحین موفق به دریافت امتیاز کلی پنج ستاره شده است.

مدل ۲۰۱۹ این خودرو همچنین با کسب امتیاز Good در هر شش آزمایش تصادف و دریافت امتیاز Superior در زمینه‌ی اجتناب از برخورد از جلو، عنوان انتخاب ایمنی برتر موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها را نیز به نام خود به ثبت رسانده است.

هوندا CR-V 2019 به صورت پیش فرض به همراه یک دوربین دید عقب عرضه می‌شود.

ورژن‌های بالاتر از نسخه‌ی پایه‌ امکانات ایمنی اضافه‌ای همچون نور بالای خودکار، سنسور‌های پارک در قسمت عقب خودرو، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم کاهش انحراف از جاده، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور،‌ سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، ترمز اضطراری خودکار، و کروز کنترل انطباقی را به این خودرو اضافه خواهند کرد.

ولوو XC60 2019

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹٫۹

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۰

قیمت: ۳۹٫۸۰۰ دلار

به گفته‌ی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها ولوو XC60 2019 در پنج آزمایش تصادف این موسسه موفق به کسب امتیاز Good شده و در بخش تکنولوژی اجتناب از برخورد از جلو نیز امتیاز Superior را به خود اختصاص داده است.

با این حال از آنجاییکه این شاسی بلند آزمایش دشوار همپوشانی کوچک سمت سرنشین در قسمت جلو را پشت سر نگذاشته عنوان انتخاب ایمنی برتر به آن تعلق نمی‌گیرد.

به علاوه این خودرو در بخش چراغ‌های جلو نیز تنها به امتیاز قابل قبول (Acceptable) بسنده کرده است.

سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها هنوز اطلاعات مرتبط با آزمایشات تصادف مدل XC60 را منتشر نکرده است.

ولوو XC60 2019 به صورت پیش فرض به همراه لیست چشمگیری از سیستم‌های ایمنی پیشرفته مانند دوربین دید عقب، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، چراغ‌های جلویی نور بالا فعال، سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم اجتناب از برخورد با خودرو‌های مسیر مخالف، سیستم کاهش برخورد به سیستم ترمز فعال، ترمز خودکار پس از برخورد، و سیستم حفاظتی و کاهش دهنده‌ی انحراف از مسیر روانه‌ی بازار می‌شود.

علاوه بر این مدل XC60 این توانایی را دارد تا به بررسی جاده پرداخته و در صورتیکه حضور عابرین پیاده، دوچرخه سواران، و یا حیوانات بزرگ را حس کند به سرنشینان هشدار دهد.

از دیگر امکانات ایمنی اضافه‌ای‌‌ که در این خودرو ارائه می‌شود می‌توان به دوربین ۳۶۰ درجه، صفحه نمایش هشدار دهنده، سیستم هشدار دهنده‌ی فاصله با دیگر خودرو‌ها، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، سیستم کمکی پارک خودرو، کروز کنترل منطبق شونده، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور به همراه سیستم کمک به هدایت خودرو، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از پشت به همراه سیستم ترمز، و سنسور‌های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو اشاره کرد.

کمپانی ولوو همچنین در مدل XC60 تکنولوژی نیمه خودکار Pilot Assist خود را نیز ارائه می‌کند که این تکنولوژی به حفظ خودرو در مرکز مسیر خود و در فاصله‌ای امن با خودرو جلویی کمک خواهد کرد.

مرسدس بنز ۲۰۱۹ GLC

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۱۰

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۸

قیمت: ۴۰٫۷۰۰ دلار

مرسدس بنز GLC 2019 از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها به عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس برگزیده شده است.

این خودرو هنوز توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها امتیاز دهی نشده اما مدل ۲۰۱۸ GLC از سوی این سازمان موفق به کسب امتیاز کلی پنج ستاره شده که پنج ستاره به آزمایشات تصادف از جلو و از جناحین و چهار ستاره به آزمایش‌های واژگونی اختصاص داده شده است.

امکاناتی نظیر دوربین دید عقب، سیستم کمک به حفظ ثبات خودرو در هنگام وزش باد، سیستم کمکی ترمز فعال، و سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده به صورت پیش فرض در این خودرو موجود خواهند بود.

این خودرو همچنین به تکنولوژی Pre-Safe نیز مجهز بوده که به وسیله‌ی بالا بردن شیشه‌ها و سفت کردن کمربند‌های ایمنی خودرو را برای یک برخورد آماده می‌کند.

از امکانات کمک راننده‌ی پیشرفته‌ای که به عنوان آپشن‌های قابل خرید در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت می‌توان به دوربین پارک ۳۶۰ درجه،‌ صفحه نمایش هشدار دهنده، نور بالای منطبق شونده، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم فعال کمک به پارک خودرو، سیستم شناسایی عابرین پیاده، و سیستم Pre-Safe Plus که راننده را از برخورد‌های احتمالی در قسمت عقب خودرو آگاه می‌سازد و با اعمال پشتیبانی ترمز به کاهش احتمالات وقوع برخورد‌های ثانویه می‌پردازد، اشاره کرد.

کیا نیرو ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۱۰

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۳

قیمت: ۲۳٫۴۹۰ دلار

کیا نیرو ۲۰۱۹ از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها به عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس انتخاب شده است.

با این حال سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها هیچگونه اطلاعاتی را در رابطه با آزمایشات تصادف این کراس اور ساب کامپکت منتشر نکرده است.

دوربین دید عقب به عنوان تنها ویژگی ایمنی پیش فرض کیا نیرو ۲۰۱۹ در این خودرو به چشم می‌خورد.

با این وجود چندین تکنولوژی‌ ایمنی دیگر شامل سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم کمک به تغییر مسیر، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب،‌ ترمز اضطراری خودکار، سیستم شناسایی عابرین پیاده، کروز کنترل منطبق شونده، و سنسور‌های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو نیز به عنوان آپشن‌های قابل خرید به همراه این خودرو عرضه خواهند شد.

هیوندا کونا ۲۰۱۹

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۱۰

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۵

قیمت: ۱۹٫۹۹۰ دلار

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها مدل کونا ۲۰۱۹ را به عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس برگزیده است.

سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها در زمان نگارش این مطلب هنوز این شاسی بلند را مورد ارزیابی قرار نداده است.

دوربین دید عقب، سیستم نظارت بر توجه راننده، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، و سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو از امکانات ایمنی پیش فرض در این خودرو به شمار می‌رود.

تکنولوژی‌های ایمنی پیشرفته‌ای همچون نور بالای خودکار، سنسور‌های پارک در قسمت عقب خودرو، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌‌ی برخورد به هنگام حرکت رو به عقب، سیستم شناسایی عابرین پیاده، و کروز کنترل منطبق شونده تجهیزات دلخواه این شاسی بلند را تشکیل می‌دهند.

لازم به ذکر است که هیوندا کونا عنوان ارزشمند‌ترین شاسی بلند ساب کامپکت وبسایت یو اس نیوز را نیز به خود اختصاص داده است.

۲۰۱۹ BMW X3

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۱۰

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۶

قیمت: ۴۱٫۰۰۰ دلار

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس خود را به BMW X3 2019 اعطا کرده است.

این خودرو هنوز توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها مورد آزمایش قرار نگرفته است.

از امکانات ایمنی فعالی که به صورت پیش فرض در BMW X3 2019 ارائه می‌شود می‌توان به دوربین دید عقب، سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، ترمز اضطراری خودکار، سیستم شناسایی عابرین پیاده، و سنسور‌های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو اشاره کرد.

شما همچنین می‌توانید با پرداخت هزینه‌‌ی اضافی از تجهیزاتی مانند سیستم دوربین دید پیرامون، صفحه نمایش هشدار دهنده، سیستم کمکی پارک دوبل، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، کروز کنترل منطبق شونده، سیستم نظارت بر نقطه کور، و سیستم هشدار دهنده برخورد به هنگام حرکت در جلو و عقب نیز بهره مند شوید.

منبع: فوت و فن

انتهای پیام/

308 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار