بیش از هفتصد مقاله به دبیرخانه ارائه شده است

اروپایی ها مهمان هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی ایران

سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 15:49
کد مطلب: 1003000
کنگره گیاهان دارویی

دبیر هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی، با اشاره به این که بیش از 700 مقاله به دبیرخانه این کنگره رسیده است، گفت : پس از مراحل داوری حدود 500 مقاله در کنگره پذیرفته شده که به صورت سخنرانی و پوسترارائه می شود .

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی و با حمایت ستاد توسعه فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 4 و 5 اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

در همین راستا « پیمان صالحی » دبیر هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی درباره جزییات برگزاری این کنگره اظهار کرد : هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی در 4 محور کشاورزی (اکولوژی، فیزیولوژی گیاهی ، اهلی کردن و اصلاح ، بیوتکنولوژی ، کشت و زارعت ، فرآوری اولیه پس از برداشت ، مکانیزاسیون و تکنولوژی بذر)، منابع طبیعی، داروسازی و پزشکی از جمله طب سنتی ، اثرات فارماکولوژیک ، اثرات بالینی ، و فرمولاسیون و کنترل بررسی و برگزار می شود.

صالحی تصریح کرد: در محور علوم پایه به مواردی از جمله گیاه‌شناسی ، فتوشیمی ، بیوشیمی ژنتیک ، اثزات بیولوژیک و بیوتکنولوژی و در محور صنعت و اقتصاد نیز به مواردی از جمله بازرگانی گیاهان دارویی و فرآورده های آن ها ، تولید فرآورده های گیاهان دارویی ، نوآوری در تولید محصولات کاربردی ، نظام کیفی و تولید محصولات با کیفیت و انتقال تکنولوژی و تولید محصولات گیاهی پرداخته می شود .

وی با اشاره به این که بیش از 700 مقاله به دبیرخانه این کنگره رسیده است، گفت: پس از مراحل داوری حدود 500 مقاله در کنگره پذیرفته شده که به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می شود .

صالحی خاطرنشان کرد : در این کنگره مهمانان خارجی از کشورهای آلمان ، یونان و لهستان حضور خواهد داشت و در کنار این کنگره نمایشگاه جانبی از محصولات داروهای گیاهی و فرآورده های طبیعی نیز برگزار می شود .

دبیر هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی با اشاره به این موضوع که هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی دارای امتیاز بازآموزی است، گفت: این کنگره از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC نیز مجوز برگزاری دارد .

انتهای پیام/

169 / 159

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار