نحوه پذیرش دانشجویان نخبه در دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

شنبه 7 اردیبهشت 1398 - 10:56
کد مطلب: 1003398
ش

امکان انتخاب رشته برای داوطلبان استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای آینده فراهم خواهد شد، داوطلبان باید به ضوابط پذیرش توجه کنند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی، امکان انتخاب رشته برای داوطلبان استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای آینده فراهم خواهد شد، داوطلبان باید به ضوابط پذیرش توجه کنند.

متقاضیان دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ‌التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۷ برای رشته‌های دامپزشکی، برای رشته‌های علوم انسانی ۱۸,۵، ۱۷.۵ برای سایر رشته‌ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه‌نامه اجرایی براساس معدل و رتبه‌بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل‌های انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروه‌های تخصصی مربوط معرفی می‌شوند. امتیاز نهایی هر داوطلب براساس شاخص‌های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوهنامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار می‌گیرد.

دارا بودن حداقل نمره پایان‌نامه ۱۸,۵ برای همه رشته‌ها ضروری است.

دانش‌آموختگانی که ارزیابی پایان‌نامه آن‌ها به صورت توصیفی بوده است تنها دانش‌آموختگانی که پایان‌نامه آن‌ها با درجه عالی ارزیابی شده است مجاز به ثبت‌نام در دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) خواهند بود.

متجانس و همنام بودن رشته فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی برای متقاضیان استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی ضروری است.

متقاضیان باید دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته را حداکثر تا ۶ نیمسال به پایان رسانده باشند. دوره تابستان و مرخصی/مرخصی‌های بدون احتساب در سنوات جزء نیمسال /نیمسال‌های تحصیلی محسوب نمی‌شود.

دانشجویانی که دارای دروس معادل‌سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) نمی‌شوند.

داوطلبان دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه‌ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا علمی پژوهشی فارسی‌زبان و غیرفارسی‌زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه کنند.

برای پذیرش در دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه‌ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

داوطلبان این دوره لازم است در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده باشند و با پرداخت مبلغ ۹۲۰ هزار ریال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم ثبت‌نام اینترنتی برای دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) اقدام کنند.

انتهای پیام/

167 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار