به وقت مطالبه؛

تشکل‌های دانشجویی برای تامین بودجه‌ با مشکل مواجه می‌شوند

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 - 14:37
کد مطلب: 1005652
دیداردانشجویان  و دانشگاهیان  دانشگاه آزاد با رهبر معظم انقلاب اسلامی

دبیر فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: جریان دانشجویی به جای این که دانشجویان مطالبات خود و مردم را پیگیری کنند در حد تامین بودجه‌های خودشان هم به مشکل برخورد می‌کنند.

لیلا زارعی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با اشاره به اهمیت دیدار رمضانی رهبر انقلاب با دانشجویان گفت: دانشجو تیغ برنده مطالباتش در دیدار با رهبری بیشتر دیده می‌شود، این دیدگاه‌ها و مطالبات باید بیشتر از سالی یک بار خدمت ایشان ارائه شود.

دبیر فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اصلی‌ترین دغدغه‌های جنبش دانشجویی در دیدار رمضانی رهبر معظم انقلاب افزود: تقریبا در تمام ابعاد موضوعات فرهنگی، اجتماعی، خانواده و غیره دچار مشکلاتی هستیم که به این معضلات نقد داریم. همچنین حوزه زنان و خانواده، سیاست‌های ابلاغی که از جانب رهبر معظم انقلاب برای تکریم خانواده‌ها داده شده نیز مورد نقد است که متاسفانه هیچ کدام از این ابلاغ‌ها در ارگان‌های سیاست‌گذاری ما دیده نمی‌شوند.

وی در خصوص بی‌توجهی سازمان‌ها و ارگان‌های اجرایی به سیاست‌های کلان و ابلاغیه‌ها افزود: متاسفانه ارگان‌های اجرایی ما هیچ توجهی به این ابلاغیه‌ها ندارند و حتی در مواردی نیز بر خلاف آن‌ها عمل می‌کنند. به نظر می‌رسد که ارگان‌ها از این سیاست‌ها اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

زارعی تاکید کرد: مطالبه اصلی جریان دانشجویی، سیاست‌هایی است که از سمت رهبر معظم انقلاب به دستگاه های مختلف ابلاغ شده، مورد توجه ارگان های مختلف باشد و این موارد در گام دوم انقلاب اسلامی در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و غیره تاکید شده است.

دبیر فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان عنوان کرد: در خصوص جنبش دانشجویی مسئله این است که فعلا با توجه به عملکرد نامناسب اقتصادی دولت، دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی و تشکل‌های دیگر در گرفتن برنامه‌ها و تامین بودجه دچار محدودیت هستند و این فشار اقتصادی از جانب ارگان‌های مختلف مثل وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بر تشکل‌های دانشجویی، باعث کند شدن امور جنبش دانشجویی شده که در نهایت تقلیل سطح دغدغه‌های دانشجویان به امور مالی و بودجه‌ای را در پی داشته است.

وی تاکید کرد: ما در چنین شرایطی شاهد این هستیم به جای این که دانشجویان مطالبات خود و مردم را پیگیری کنند، در حد تامین بودجه‌های خودشان هم به مشکل برخورد می‌کنند که حتما باید برای حل این مسائل از سمت دولت حمایت هایی صورت گیرد.

انتهای پیام/

300 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار