آقای رئیس‌جمهور فرهنگیان نگرانند!/بیانیه ۶ تشکل فرهنگیان

یکشنبه 2 تیر 1398 - 04:53
کد مطلب: 1008985
 افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب

در بیانیه ۶ تشکل فرهنگیان خطاب به رئیس‌جمهور، آمده است: آخرین تنشی که اخیراً بر پیکر مدیریت وزارت آموزش و پرورش وارده شده است، انتصاب فردی با پیشینه عملکردی کاملا حزبی و سیاسی به سرپرستی این وزارتخانه است.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در بیانیه ۶ تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش خطاب به رئیس‌جمهور آمده است: آموزش و پرورش به عنوان نهادی حساس و دیربازده، بیش از هر وزارتخانه‌ای نیاز به ثبات مدیریت دارد؛ آن هم مدیریتی فرهنگ‌مدار و معلمانه، اما متاسفانه در دوران ریاست جمهوری جنابعالی شاهد تزلزل و بی ثباتی در مدیریت این دستگاه سرنوشت ساز بوده‌ایم.

چندان که ظرف مدت ۶ سال، زمام امور تعلیم و تربیت نسل آینده را به ۳ وزیر و یک سرپرست سپرده‌اید! و طبعا دامنه این تغییرات شتابزده به مدرسه کشیده شده و خانواده‌ها را از بی سر و سامانی اوضاع آموزش و پرورش نگران ساخته است و مکررا شاهد بروز ناملایمات و حوادث زیانباری هستند که سرنوشت عزیزان‌شان را تهدید می‌کند.

آخرین تنشی که اخیرا بر پیکر مدیریت وزارت آموزش و پرورش وارده آمده است انتصاب فردی با پیشینه عملکردی کاملا حزبی و سیاسی به سرپرستی این وزارتخانه است؛ فردی که وابستگی‌های گروهی و سابقه گرایش‌هایش به سردمداران جریان فتنه و موضعگیری‌ها و رفتارهای تند سیاسی‌اش همواره با اعتراضات فراوان و ایجاد تشنج در جامعه مواجه بوده است؛ چندان که حتی در سمت معاونت سیاسی استانداری نیز مسئولان بالاتر دولت شما ایشان را تحمل نکرده اند. همچنین لااقل می توان گفت که موضع‌گیری‌های نسنجیده‌اش اتهام حمایت از برنامه 2030 را متوجه او ساخته است.

آموزش و پرورش به عنوان نهادی حساس و دیربازده، بیش از هر وزارتخانه‌ای نیاز به ثبات مدیریت دارد؛ آن هم مدیریتی فرهنگ‌مدار و معلمانه، اما متاسفانه در دوران ریاست جمهوری جنابعالی شاهد تزلزل و بی ثباتی در مدیریت این دستگاه سرنوشت ساز بوده‌ایم

در ادامه این نامه آمده است: شما می‌دانید که مقام معظم رهبری همواره نسبت به حزبی و سیاسی شدن آموزش و پرورش هشدار داده‌اند و مدیران این وزارتخانه را از رفتار گروهی و جناحی برحذر داشته اند و از آن با تعبیر «سَمّ» یاد کرده‌اند لذا جای شگفتی است که سکّان کشتی هدایت 13 میلیون دانش‌آموز و راهبری یک میلیون معلم فرهیخته به یک تندروی سیاسی سپرده شود. فردی که در همان روزهای نخست سرپرستی، نشستی با «خانه احزاب» گروه‌های اصلاح طلب فرهنگی برگزار می‌نماید و سخنگوی دولت جنابعالی در این جلسه خواستار حمایت احزاب فوق­‌الذکر جهت معرفی ایشان به عنوان وزیر می‌گردد!

تقاضا داریم به جامعه والامقام فرهنگیان از دریچه چند گروه سیاسی اصلاح‌طلب نگاه نکنید و نگذارید منزلت و مصلحت معلم، بیش از این قربانی مصالح سیاسی این گروه­‌ها شود. جامعه فرهنگیان که سال‌هاست تحقق عدالت و وعده‌های انتخاباتی و مطالبات بر حق خویش را به انتظار نشسته‌اند، نگران آن هستند که در قبال واگذاری بخشی از مطالبات شان در قالب نظام رتبه بندی، شاهد آن باشند که آموزش و پرورش به یک حزب تمام عیار در ایام انتخابات آتی تبدیل گردد و اهداف متعالی تربیت کودکان و نوجوانان کشور، تحت تأثیر منافع سیاسی و حزبی گروهی قدرت طلب زیرپا گذاشته شود.

در این نامه مطرح شده است: ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی! دوران مسئولیت شما به سرعت سپری می‌شود، نگذارید فاجعه بهره‌برداری ابزاری از معلم، دانش آموز و مدرسه، در راستای منافع قدرت طلبانه یک جریان سیاسی در دولت شما انجام و به نام شما تمام شود؛ امید داریم فشارهای این جریان سیاسی، منجر به تکرار ماجرای شهردار سابق نگردد و جنابعالی را به تأیید انتصابی ناخواسته وادار ننماید. یقین داشته باشید که در جمعیت میلیونی معلمان،‌ شخصیت های فرهیخته و آزاده و بی‌حاشیه‌ای برای جانشینی شهیدان رجایی و باهنر وجود دارند. «اِنَّ اللهَ یَأمُرُکُم اَن تُؤَدُّوا الاَمانتِ اِلى‌ اَهلِها»

ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی! دوران مسئولیت شما به سرعت سپری می‌شود، نگذارید فاجعه بهره‌برداری ابزاری از معلم، دانش آموز و مدرسه، در راستای منافع قدرت طلبانه یک جریان سیاسی در دولت شما انجام و به نام شما تمام شود

کانون تربیت اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، انجمن اسلامی فرهنگیان خراسان، انجمن اسلامی فرهنگیان آذربایجان شرقی، جمعیت اسلامی فرهنگیان حامی دولت اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالتخواه استان اصفهان.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار