رئیس کنفرانس بین‌المللی ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام خبر داد:

حضور 100 نفر از اندیشمندان کشور‌های اسلامی در کنفرانس بین‌المللی ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام

چهارشنبه 5 تیر 1398 - 10:03
کد مطلب: 1009344
مصطفی ذولفقار طلب

رئیس کنفرانس بین‌المللی ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام از حضور 100 نفر از اندیشمندان کشور‌های اسلامی در کنفرانس بین‌المللی ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، مصطفی ذوالفقار طلب رئیس کنفرانس بین‌المللی ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت آمیز که صبح امروز در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: در این کنفرانس یک‌روزه اندیشمندان اسلامی، نخبگان دانشگاهی، صاحب‌نظران داخلی و خارجی حضور یافته و پیرامون مباحث نهادینه‌سازی فرهنگ انسجام و همزیستی مسالمت‌آمیز در جهان اسلام، به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

وی چالش‌های فراروی تحقق همزیستی مسالمت‌آمیز، راهبردها و راهکارهای تحقق این همزیستی و مبانی اصول و جایگاه همزیستی مسالمت‌آمیز در آموزه‌های اسلامی را از جمله محورها و اهداف این کنفرانس دانست.

ذوالفقار طلب با اشاره به اهمیت برگزاری این کنفرانس در شرایط کنونی جهان خاطر نشان کرد: این نشست بین‌المللی با توجه به شرایط کنونی جهان، اهداف متعددی را با نگاه تقویت و بازشناسی همزیستی مسالمت‌‌آمیز در جهان اسلام مورد نظر قرار داده است. در این کنفرانس اندیشمندان، دانشگاهیان و روحانیون اسلامی با ارائه مقالاتی به شناخت بیشتر مبانی نظری وحدت‌گرا در همزیستی مسالمت‌آمیز مبادرت خواهند کرد.

رئیس برگزاری کنفرانس در ادامه تصریح کرد: بازشناسی ظرفیت‌های نظری اندیشمندان وحدت‌گرای اسلامی، همشناسی و درک متقابل متفکران جهان اسلام از یکدیگر و‌ هم‌چنین شناخت عوامل واگرا و نقش آن در عدم تحقق همزیستی مسالمت‌آمیز به‌صورت جدی مورد توجه حاضران و مدعوین کنفرانس قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: بررسی جایگاه تسامح، مدارا و صلح در آموزه‌های اسلامی و جایگاه حقوق بشر به‌ویژه حق بر متفاوت بودن در آموزه‌های اسلامی نیز در این کنفرانس مورد بازشناسی و بررسی قرار گیرد.

ذوالفقار طلب با بیان اینکه در نخستین کنفرانس بیش از یک‌صد میهمان داخلی و خارجی شرکت خواهند کرد، افزود: علاوه بر میهمانان داخلی، اندیشمندانی از کشورهای اسلامی آسیایی، شبه قاره هند، آسیای میانه و قفقاز و کشورهای عربی به کنفرانس دعوت شده‌اند که در نشست‌های مختلف به بررسی موضوعات پیش بینی شده خواهند پرداخت.

رئیس برگزاری کنفرانس یادآور شد: مقالات متعددی در چارچوب اهداف کنفرانس توسط اندیشمندان ارائه خواهد شد، تا کنون حدود 98 مقاله کامل و 180 چکیده مقاله به کمیته علمی کنفرانس از داخل کشور و هم‌چنین سراسر جهان رسیده است که با نظر هیئت علمی متشکل از استادان برجسته دانشگاه ارزیابی و انتخاب می‌شوند.

انتهای پیام/

321 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار