دکتر طهرانچی در جلسه بررسی بودجه 99-98 دانشگاه:

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تفسیر درستی از عملکرد هزینه‌ای خود داشته باشند/ بودجه سالانه میثاق بین سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد است

شنبه 29 تیر 1398 - 19:49
کد مطلب: 1021726
6582

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: واحدهای دانشگاهی باید در برنامه عملیاتی بودجه سالانه، تفسیر درستی از عملکرد هزینه‌ای خود داشته باشند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اولین جلسه بررسی بودجه 99-98 دانشگاه که صبح امروز برگزار شد، با بیان اینکه جلسات بررسی و تدوین بودجه دانشگاه آزاد اسلامی براساس سال مالی جدید، از امروز آغاز شده است، گفت: از خداوند مدد می‌جوییم که بتوانیم در این دوره برنامه‌های خوبی را برای دانشگاه آزاد اسلامی عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی از امسال منطبق با سال تحصیلی خواهد بود، اظهار داشت: قرار است در جلسات بررسی و تصویب بودجه، فعالیت‌های سال 99-98 دانشگاه آزاد اسلامی را از منظر مالی به صورت دقیق و عملیاتی بررسی کنیم.

دکتر طهرانچی تأکید کرد: بودجه تعریف عملیاتی برنامه‌هاست، بنابراین هر اقدامی که در یک سال آینده مدنظر است، باید در بودجه مشخص باشد. در گذشته بودجه در دانشگاه آزاد اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار نبود و بیشتر فرم نمایشی داشت، اما در دوره جدید مدیریتی همه برنامه‌های دانشگاه در قالب بودجه سالانه تدوین و اجرایی خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در نظام مالی جدید این دانشگاه، حساب‌های درآمدی غیرقابل برداشت است، تصریح کرد: حساب‌های درآمدی در چرخش مالی دانشگاه به حساب هزینه‌ای باز می‌گردد، بنابراین واحدهای دانشگاهی باید در برنامه عملیاتی بودجه سالانه، تفسیر درستی از عملکرد هزینه‌ای خود داشته باشند، چرا که در غیر این صورت حساب درآمدها به واحد باز نمی‌گردد.

وی با تأکید بر اینکه برنامه بودجه استان‌ها باید به گونه‌ای لحاظ شود که درآمد و هزینه با هم منطبق باشد، گفت: بودجه‌ای که استان‌ها ارائه می‌دهند، باید واقعی بوده و هزینه‌ها و درآمدها به صورت واقعی ملاحظه شده باشد و بودجه برنامه‌ای باشد که فعالیت‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در یک سال آینده را به صورت شفاف مشخص کند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: همه بخش‌های درآمدی واحدهای دانشگاهی باید در بودجه دیده شود. برخی از واحدها در پیش‌نویس بودجه، درآمدهای حاصل از مدارس و آموزشکده‌های سما را لحاظ نکرده بودند، در صورتی که زمانی که می‌خواهیم بودجه استان را بررسی کنیم، باید همه سرفصل‌ها و منابع درآمدی در نظر گرفته شود، چرا که یک ریال درآمد و هزینه خارج از بودجه مصوب مورد قبول نخواهد بود.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه بودجه میثاق بین سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: بودجه‌نویسی بازی با اعداد نیست و زمانی که تأکید داریم تا هر ریال را در بودجه ببینیم، این موضوع نشان از دقت در عملکرد دارد نه آوردن اعداد در تراز مالی، بنابراین در این دوره از بررسی بودجه استان‌ها، رؤسا و معاونان مالی استان‌ها پیش از حضور در جلسه اصلی، جزئیات بودجه را با معاونت‌های مربوطه ستاد مرکزی بررسی می‌کنند و تصمیم‌گیری کلان و تصویب نهایی بودجه در این جلسات انجام می‌شود، بنابراین از امروز تا هفته آینده یک کار سنگین و جدی عملیاتی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه اگر بودجه کسری داشته باشد، نمی‌تواند در تحقق برنامه‌های دانشگاه راهگشا باشد، خاطرنشان کرد: استان‌ها باید پیش از تدوین بودجه، ملاحظات لازم را در نظر بگیرند تا با کسری بودجه مواجه نشوند. واحدهای دانشگاهی باید برای هر آیتم جدول بودجه، برنامه مشخص داشته باشند و اینکه اعلام کنند که می‌خواهیم برنامه‌هایی داشته باشیم، مورد قبول نیست، بلکه باید اطلاعات کامل و قراردادهای مشخص داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اینکه جهت‌گیری واحدهای دانشگاهی در گروه‌های تحصیلی چیست و به کدام سمت حرکت می‌کنند، باید در برنامه بودجه مشخص شده باشد تا بتوانیم تناسب آن را بررسی کنیم.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پایان اظهار داشت: بودجه امسال نسبت به سال گذشته به صورت دقیق‌تر بررسی می‌شود و برای هر فعلی که قرار است در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق بیفتد، یک ردیف درآمدی و هزینه‌ای مشخص شده که واحدهای دانشگاهی موظفند براساس آن عمل کنند.

انتهای پیام/

188 / 188

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

یکشنبه 30 تیر 1398 - 09:38
  • 0
  • 0
آیین نامه سرشار از حق خوری است نیمی از آیتم های حکم از افزایش 5 درصدی معاف شده و از طرف دیگر افزایش کمک هزینه خانوار از 400 هزار تومن ثابت کسر شده خدا ازتون نگذره که تو این وانفسای گرونی و تورم ما رو به خاک سیاه نشوندید هر چند که جرأت انتشار این کامنت رو ندارید

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار