دفاع عضو کنگره آمریکا از جنبش تحریم اسرائیل و تاکید بر تحریم سعودی‌ها

دوشنبه 7 مرداد 1398 - 15:23
کد مطلب: 1022950
رشیده طلیب

«رشیده طلیب» عضو مسلمان کنگره آمریکا ضمن دفاع دوباره خود از جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی، بر لزوم تحریم عربستان سعودی تاکید کرده است.

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، «رشیده طلیب» فلسطینی‌تبار و عضو دموکرات ایالت میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا در یک مصاحبه ضمن رد اتهام‌زنیهای مربوط به «یهودستیز» بودن جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی گفت که «این جنبش در حال انتقاد از سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل است».

«جیک تَپِر» مجری «سی‌ان‌ان»، عصر یکشنبه به وقت واشنگتن مصاحبه‌ای با «رشیده طلیب» که جزو معدود حامیان جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا است و دولت «دونالد ترامپ» و برخی اعضای ارشد کنگره او را به «یهودستیزی» متهم کرده‌اند، ترتیب داد.

مجری این رسانه آمریکایی گفت: «شما به طور خاص به دلیل حمایت از جنبش بی‌دی‌اس که همان انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل است، حتی مورد انتقادات هم حزبی‌ها و همکاران دموکرات‌تان قرار گرفته‌اید، این یک جنبش ضد اسرائیلی است».

رشیده طلیب با قطع اظهارات مجری سی‌ان‌ان گفت: «این جنبش در حال انتقاد از سیاست‌های اسرائیل است، این یک جنبش تحریمی است. مردم به ویژه در اطراف و اکناف کشور (آمریکا) شناختی از بی‌دی‌اس و اینکه معنایش چیست، ندارند».

مجری سی‌ان‌ان سوال کرد: «من می‌خواهم واکنش شما را درباره اظهارات سناتور چاک شومر (رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا) نسبت به بی‌دی‌اس بشنوم، جنبشی که شما از آن حمایت می‌کنید. او (شومر) گفت: "وقتی چنین استاندارهای دوگانه‌ای وجود دارد که در آن جهان با همه به یک نحو رفتار می‌کند اما با یهودیان و دولت یهودی یه نحوی دیگر، فقط یک واژه رای اطلاق به آن وجود دارد: یهودستیزی. بیایید با صدای بلند چیزی که جنبش بی‌دی‌اس واقعا نماینده آن است را فریاد بزنیم"».

«جیک تَپِر» ادامه داد: «سوالی که شاید سناتور شومر و دیگرانی که از اسرائیل حمایت می‌کنند، دارند این است که چرا فقط روی اسرائیل تمرکز می‌شود و خواستار اعمال تحریم‌ها علیه دیگر کشورهایی که مسائلی دارند نمی‌شود، کشورهایی از قبیل مصر، پاکستان یا عربستان سعودی؟»


عضو مجلس نمایندگان آمریکا جواب داد: «اگر یک جنبش تحریمی علیه عربستان سعودی وجود داشته باشد، من اولین نفری خواهم بود که از آن حمایت میکند. به شما می‌توانم بگویم که در سراسر دانشگاه‌های (آمریکا)، یهودیان، مسلمانان، هندوها و افراد دارای عقاید متفاوت در حال فشار برای پس زدن سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل هستند چرا که آنها نقض حقوق بشر و بازداشت کودکان (در فلسطین) را می‌بینند. این واقعیت که مادر بزرگ من که در حال حاضر در کرانه باختری زندگی می‌کند، از حقوق برابری برخوردار نیست و نمی‌تواند آزادانه تردد داشته باشد، او هم اکنون کسی است که تحت اشغالگری قرار دارد».

وی با دفاع از جنبش جهانی تحریم‌ رژیم صهیونیستی این جنبش را یک شکل از «آزادی بیان» خواند و در رد اظهارات مخالفانش گفت: «می‌خواهند این جنبش را مردود بشمارند و سعی می‌کنند بگویند که این یک جنبش ضد یهودی است، این روش آنها برای بی اعتبار کردن جنبش است اما همه ما این واقعیت را می‌دانیم که تحت رهبری رژیم نتانیاهو، وضعیت نقض حقوق بشر بدتر شده است».

مجری سی‌ان‌ان با قطع سخنان رشیده طلیب گفت: «پس چرا درباره مصر (جنبش تحریم) وجود ندارد؟ شما مکرر می‌گویید که شما از جنبش تحریم عربستان سعودی حمایت خواهید کرد، از جنبش تحریم مصر حمایت خواهید کرد اما شما این کار را انجام نداده‌اید؟»

این عضو کنگره آمریکا جواب داد: «اما در حال حاضر هیچ طرحی در صحن مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم مصر وجود ندارد، من قطعا با هر گونه سرکوب آزادی بیان و متمم اول قانون اساسی (آمریکا) مخالفت می‌کنم».

وی افزود: «اگر فردا جنبشی برای تحریم عربستان سعودی وجود داشته باشد، آیا آنها برای این جنبش اسم خواهند گذاشت و آن را مغایر با با متمم اول قانون اساسی معرفی می‌کنند؟ شما نمی‌توانید استاندارد دوگانه داشته باشید. ما معلمانی در نقاط مختلف کشور (آمریکا) داریم که اصلا هیچ اطلاعاتی درباره اسرائیل ندارند».

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار