200 هزار زن تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار هستند

شنبه 12 مرداد 1398 - 13:42
کد مطلب: 1023516
بیمه زنان خانه ار

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران با بیان اینکه 200 هزار زن تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار هستند، گفت: در حال حاضر 62 هزار نفر در تهران تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار هستند که زنان مجرد نیز می‌توانند تحت پوشش این نوع بیمه قرار بگیرند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، ناهیدحیدری مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران در جلسه هم‌اندیشی بررسی چالش بیمه‌ای زنان گفت:‌ فلسفه وجودی تأمین اجتماعی تأمین امنیت برای نیروهای مولد است و در حال حاضر یک‌سوم حجم عملیات تأمین اجتماعی در تهران قرار گرفته است.

وی گفت: 3 میلیون و 600 هزار نفر جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی غرب استان تهران است که از این تعداد یک میلیون و 380 هزار نفر بیمه شده اصلی هستند که 25 درصد آنها بانوان هستند.

3 میلیون و 600 هزار نفر جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی غرب استان تهران است که از این تعداد یک میلیون و 380 هزار نفر بیمه شده اصلی هستند که 25 درصد آنها بانوان هستند

وی ادامه داد: تأمین اجتماعی در کل کشور حدود 14 میلیون بیمه شده اصلی دارد که 3 میلیون و 300 هزار نفر از آنها بانوان هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران یادآور شد: قانون بیمه زنان از سال 87 مصوب شده است و در گذشته 152 هزار نفر بیمه زنان خانه‌دار بوده‌اند و در استان تهران نیز 45 هزار نفر تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار قرار گرفته بودند که با اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته در حال حاضر این آمار در تهران به 62 هزار نفر رسیده است و در کشور نیز 200 هزار نفر تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار هستند.

وی گفت: یکی از اهداف برقراری بیمه زنان خانه‌دار کمک به معیشت خانواده است که با بیمه‌پردازی به موقع، از تعهدات بلندمدت آن برخوردار می‌شوند.

حیدری گفت: علاوه بر زنان متأهل، زنان مجرد نیز می‌توانند تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار قرار بگیرند و تمام زنانی که بین 18 تا 50 سال سن دارند می‌توانند از مزایای این بیمه برخوردار شوند. خدمات بیمه‌ای برای زنان خانه‌دار در قالب نرخ‌های متعددی است که اعلام شده است.

وی گفت: خدماتی که به زنان خانه‌دار، بیمه تأمین اجتماعی ارائه می‌شود شامل بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت است و اگر زنان متأهل از طریق بیمه همسرشان خدمات درمانی دریافت می‌کنند، می‌توانند از درمان بیمه زنان خانه‌دار استفاده نکنند.

وی یادآور شد: براساس مصوبه اخیر تأمین اجتماعی، کارفرمایان خوش‌حساب از 13 خرداد لغایت 13 شهریورماه می‌توانند نسبت به بخشودگی جرائم خود اقدام کنند.

حیدری گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز و تحریم‌های صورت‌گرفته، تأمین اجتماعی برای حمایت از تولید و کارفرمایان، بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش‌حساب را اجرایی کرده است که با پرداخت اصل بدهی، صددرصد جرائم آنها بخشیده خواهد شد.

وی گفت: البته کارفرمایان می‌توانند تا 12 قسط بدهی خود را تقسیط کنند که به ازای هر 6 ماه 15 درصد از جرائم نیز به بدهی آنها تعلق می‌گیرد.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران گفت: 30 هزار کارگاه در اداره‌کل غرب استان تهران جزو کارگاه‌هایی است که دارای دیون معوق هستند که 3 هزار میلیارد تومان باید پرداخت کنند که با اجرای بخشودگی جرائم، این مبلغ به یک‌هزار میلیارد تومان کاهش پیدا می‌کند.

فارس

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار