از سوی دکتر طهرانچی صورت گرفت؛

ابلاغ بخشنامه دستورالعمل راه‌اندازی و اداره مراکز رشد واحدهای فناور و کارآفرین دانشگاه آزاد اسلامی

یکشنبه 13 مرداد 1398 - 09:35
کد مطلب: 1023591
759

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه دستورالعمل راه‌اندازی و اداره مراکز رشد واحدهای فناور و کارآفرین (دانش محور) دانشگاه را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه دستورالعمل راه‌اندازی و اداره مراکز رشد واحدهای فناور و کارآفرین (دانش محور) دانشگاه آزاد اسلامی را به معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه ابلاغ کرد.

طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده است: مراکز رشد واحدهای فناور و کارآفرین بستری به منظور توسعه فضای کسب و کار در سطح دانشگاه بوده و زیرساخت‌های فیزیکی و نرم‌افزاری را به منظور توانمندسازی هسته‌ها و واحدهای فناور و کارآفرین مهیا می کند. به منظور حمایت از ایجاد و توسعه کسب و کارهای نوین و فناور و همچنین شرکت‌های دانش بنیان و با توجه به اسناد بالادستی حوزه فناوری و نوآوری جمهوری اسلامی ایران، دستورالعمل راه‌اندازی و اداره مراکز رشد واحدهای فناور و کارآفرین (دانش محور) دانشگاه آزاد اسلامی به منظور یکسان‌سازی فعالیت‌ها تدوین و ابلاغ می شود.

در این دستورالعمل به مواردی ازجمله اهداف مراکز رشد، ترکیب شورای سیاست‌گذاری و راهبری، ارکان مرکز رشد، وظایف و اختیارات واحد مؤسس، شورای مرکز رشد واحد مؤسس، کمیته جذب و پذیرش مرکز رشد، وظایف و اختیارات مدیر مرکز رشد، خدمات مرکز رشد، مقررات مالی، نظارت و ارزیابی و... اشاره شده است که جزئیات کامل آن در اختیار معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه قرار گرفته است.

براساس این دستورالعمل؛ اهداف مرکز شامل مواردی ازجمله ایجاد فضای لازم برای رشد و گسترش واحدهای فناور و کارآفرین و کمک به این واحدها به منظور تولید و توسعه محصولات و خدمات، ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت کارآفرینان، دانش‌آموختگان دانشگاهی و فناوران، ایجاد زمینه های لازم برای تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی و سرمایه‌گذاری در اقتصاد خلاق، کمک به رونق اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری و کارآفرینی، توسعه شبکه همکاری بین بخش های تحقیقاتی و محیط کسب و کار و توسعه فضای صادرات و همکاری‌های بین‌المللی است.

گفتنی است مراکز رشد در راستای رشد واحدهای فناور و کارآفرین، خدماتی نظیر پشتیبانی از قبیل تأمین فضای کار و تجهیزات اداری، خدمات آزمایشگاهی، کارگاهی و اطلاع‌رسانی، خدمات مدیریتی، حقوقی، مالی، سرمایه‌گذاری، مربیگری و تجاری‌سازی، آموزش های تخصصی و مشاوره‌ای، خدمات شتابدهی، برگزاری رویدادهای مرتبط با فناوری و کارآفرینی و سایر خدمات مرتبط با توسعه، رشد و ارتقای واحدهای فناور و کارآفرین را در اختیار آنها قرار می‌دهند.

همچنین شبکه ارزیابان مراکز رشد در ذیل اداره کل سراهای نوآوری براساس دستورالعمل ارزیابی مراکز رشد به بررسی و ارزیابی هر یک از مراکز در دوره های زمانی مشخص خواهند پرداخت و نتایج ارزیابی را به اداره کل سراها ارسال می‌کنند.

انتهای پیام/

188 / 188

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار