واعظی در حاشیه جلسه دولت:

گزینه وزیرپیشنهادی آموزش و پرورش تاشهریور قطعی می‌شود

چهارشنبه 23 مرداد 1398 - 15:31
کد مطلب: 1024676
محمود واعظی

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: گزینه دولت برای وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در نیمه اول شهریور ماه قطعی می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز ، در حاشیه جلسه هیئت دولت محمود واعظی مسئول دفتر رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران حضور یافت.

وی در خصوص زمان معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه باید مقدمات بازگشایی مدارس آماده شود، در هفته گذشته مطالعاتمان در این خصوص آغاز شده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: به پنج تا شش گزینه برای وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رسیده‌ایم و امیدواریم در نیمه اول شهریور ماه قطعی شود.

واعظی در خصوص توقیف نفتکش ایرانی، گفت: تمام اسنادی که لازم بود به دادگاه جبل الطارق ارسال شد و روند مثبت است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مسئله کشمیر، اظهار داشت: موضوعی که ما درخصوص همه مسلمانان داشته ایم این بوده است که ما باید تلاش کنیم مسلمانان در کشورهایی که زندگی می کنند همه از حقوق انسانی برخوردار باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع کشمیر موضوع اختلافی بین هند و پاکستان است و ما با هر دو کشور پاکستان و هند روابط صمیمانه و خوبی داریم و همواره توصیه کردیم که این دو کشور خویشتن داری کرده و برخوردشان با مسلمانان کشمیر موضعی از جایگاه احترام و حفظ حقوق آنان باشد؛ امیدوارم تنش موجود به سرعت برطرف شود.

واعظی در پاسخ به سوال دیگری در مورد مذاکرات با اروپا، گفت: مذاکرات وارد فاز جدی تر شده است. جلسه ای را کمیسیون مشترک برگزار کرد و هم چنین جلسه ای قرار است با حضور وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی و ایران برگزار شود. کشورهایی نیز با ما صحبت کردند برای اینکه به چارچوبی برسیم.

وی افزود: رئیس جمهور فرانسه در این راستا فعالیت بیشتری دارد و مذاکرات ما با وی تقریباً تداوم داشته است و امیدواریم بتوانیم منافع ملت ایران را تامین کنیم و منافع کشور در برجام محقق شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تا اجرای گام سوم یک ماه وقت داریم، کل مرحله ۲ ماه است. اگر که به جمع بندی نرسیم در اینکه گام بعدی را برخواهیم داشت تردیدی نیست.

واعظی در مورد سفر رئیس جمهور به سازمان ملل نیز توضیح داد: در حال فراهم کردن مقدمات سفر هستیم، امیدواریم که آقای ظریف در جلسه سازمان ملل حضور داشته باشند. وزیر امور خارجه باید بتواند در جلسات مهم در سازمان ملل حضور داشته باشد.

وی گفت: نماینده ایران در سازمان ملل نامه اعتراضی جدی به دبیرکل سازمان ملل ارسال کردند و خواستار بررسی جدی موضوع شدند.

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار