کریمی :

تعویق طرح تشکیل وزارت بازرگانی به خواست دولت/ مجلس مخالف است

سه‌شنبه 5 شهریور 1398 - 09:24
کد مطلب: 1025921
وزارت بازرگانی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت نیز با توجه به برداشتی که از فضای مجلس داشت، چند هفته پیش خواستار به تعویق افتادن بررسی طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی در مجلس شد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز ، علی‌اکبر کریمی در خصوص طرح تشکیل وزارت تجارت،گفت: با تفکیک وزارت صنعت و تشکیل وزارتخانه‌های صنعت و معدن و طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی مخالف هستم.

وی افزود: دوبار مخالفت نمایندگان مجلس با لوایح دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی، نشان‌دهنده این است که مجلس معتقد است این تفکیک به مصلحت کشور نیست و با این موضوع چه به شکل لایحه و چه به شکل طرح مخالفت خواهد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اصرار مکرر دولت برای تشکیل این وزارتخانه در شرایط کنونی، دلیل منطقی ندارد گفت: من با تشکیل وزارت بازرگانی در شرایط کنونی مخالف هستم چرا که حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و بهبود تنظیم بازار، با تشکیل این وزارتخانه امکان پذیر نخواهد بود.

کریمی اظهار داشت: طی دو سال گذشته طرح تشکیل وزارت بازرگانی چندبار در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفته بود که نمایندگان مجلس با آن مخالفت کردند.

وی تأکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم این طرح هم نتواند آرای موافق نمایندگان را جلب کند و به احتمال زیاد از دستور کار مجلس خارج خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نیز با توجه به برداشتی که از فضای مجلس داشت، چند هفته پیش خواستار به تعویق افتادن بررسی طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی برای مدتی در مجلس شد؛ به همین دلیل پیش از تعطیلات مجلس، این طرح بررسی نشد و در حال حاضر با روال عادی در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

مهر

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار