خبری خوش برای داوطلبان گروه تجربی در کنکور سراسری؛

دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می کند/ توسعه رشته‌های میان رشته‌ای با پژوهش‌های کاربردی در حوزه سلامت

پنج‌شنبه 7 شهریور 1398 - 03:55
کد مطلب: 1026062
ش

داوطلبان گروه علوم تجربی کنکور سراسری می توانند 5 رشته دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران را در پذیرش بدون آزمون انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، یکی از برنامه‌های در دست اجرای دانشگاه آزاد اسلامی توسعه رشته های پزشکی و البته رشته های مرتبط با حوزه سلامت است. برنامه ای که در دوره جدید دانشگاه به عنوان یک هدف شناخته شد.

اگر جمع نبندیم و نگوییم همه داوطلبان، ولی با جرات می‌توانیم بگوییم که بسیاری از داوطلبانی که هر ساله در گروه علوم تجربی کنکور می دهند قبولی در رشته های پزشکی و یا رشته های مرتبط با حوزه سلامت را در اولویت قرار می‌دهند.

اما شاید بسیاری از آن ها ندانند در برخی از رشته هایی که مربوط به حوزه سلامت است نیز می توانند بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کنند.

دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران قرار است در رشته های زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری، شیمی محض، مددکاری اجتماعی و مدیریت کسب و کارهای کوچک بدون آزمون دانشجو پذیرش کند.

سیاست دانشگاه آزاد اسلامی این است که بخشی از رشته های وزارت علوم که مرتبط با سلامت است را بتواند ضمن حفظ حقوق وزارت علوم در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران ارائه کند تا پایان نامه دانشجویان مرتبط با حوزه سلامت ارائه شود.

به طور مثال دانشجویانی که در رشته زیست گیاهی تحصیل می کنند اما می خواهد در حوزه سلامت کار کنند را آموزش داده تا با ادبیات حوزه سلامت آشنا شوند و در صورت تمایل در حوزه‌های مرتبط با سلامت پژوهش کنند.

دلیل این تصمیم نیز مشخص است؛ آموزش دانش آموختگان حوزه سلامت که در جامعه خدمات ارائه می کنند بسیار مهم و حیاتی است چرا که مستقیما با سلامت مردم سرکار دارند. بنابراین اگر این دانش آموختگان درست و در فیلد لازم آموزش نبینند، این امر می تواند مشکلات بسیاری را در جامعه ایجاد کند.

به عبارتی حضور رشته های وزارت علوم در دانشگاه های وزارت بهداشت زمینه آشنایی آن ها با حوزه سلامت را آماده می کند و این ظرفیت را ایجاد می کند که دانشجویان در آینده بتوانند در تحصیلات تکمیلی در حوزه سلامت تحصیل کنند و با توسعه رشته های میان رشته ای نقش بیشتری در سلامت جامعه ایفا کنند که این وظیفه نیز با توجه به زیرساخت ها، بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی گذاشته شده است چرا که مسئولان دانشگاه معتقدند آموزش این دست از دانشجویان بسیار مهم است.

با این اوصاف پایان نامه دانشجویان در رشته های زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری، شیمی محض، مددکاری اجتماعی و مدیریت کسب و کارهای کوچک مرتبط با حوزه سلامت خواهد بود و دانشجویی که در رشته شیمی تحصیل می کند پایان نامه های خود را در حوزه داروسازی ارائه خواهد داد واین موضوع مقدمه توسعه رشته های میان رشته ای خواهد بود. بنابراین در رشته های وزارت علوم بدون آزمون در مقطع کارشناسی زمینه آشنایی دانشجویان و ارتباط آن ها با حوزه سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی فراهم می شود.

341 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار