سردار منتظرالمهدی به ناجا بازگشت

یکشنبه 24 شهریور 1398 - 15:34
کد مطلب: 1027519
سعید منتظر المهدی

سردار سعید منتظرالمهدی که به عنوان مأمور به ستاد مبارزه با مواد مخدر رفته بود با پایان مأموریت به نیروی انتظامی بازگشت.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با پایان ماموریت خود در این ستاد به نیروی انتظامی بازگشت.

بر پایه این گزارش اواخر سال گذشته بود که سردار منتظرالمهدی با درخواست و پیگیری سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و موافقت فرمانده ناجا برای یک دوره کوتاه 6 ماهه به ستاد مواد مخدر رفت و دیری نپایید که این زمان به سر آمد و ماموریتش در ستاد پایان یافت.

سردار منتظرالمهدی با تایید خبر بازگشتش به ناجا گفت: از ابتدا هم برای یک ماموریت چند ماهه و محدود به ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری رفته بودم و موافقت فرمانده ناجا هم بر همین قرار بود.

وی با تاکید بر این مطلب که ستادها باید کار ستادی کنند و اساسا جنس مدیریتی کار وی بیشتر عملیاتی و میدانی است گفت: در همین ایام کوتاه با توجه به مسئولیت‌های بنده در حوزه‌های پیشگیری، فرهنگی و درمان و کاهش تقاضا تمام تلاش خود را به کار بستند تا در سایه مشورت با اهل فن و جلب مشارکت‌های مردمی و همکاری سازمان‌ها و همراهی دوستانم در ستاد، با استعانت از حضرت حق توفقیاتی در حوزه‌های فوق‌الذکر داشته باشیم.

مشاور فرمانده ناجا افزود: اگرچه ایام 6 ماهه فرصت کمی بود و طبیعتا در این مدت کوتاه نمی‌شود تحولات بنیادین ایجاد کرد با این وضع تلاش کردیم با اقدامات هدفمند و تعریف پروژه‌های مهم بستری برای تعالی و پیشرفت اساسی به ویژه در حیطه پیشگیری فراهم کنیم و در حوزه‌های درمان نیز گام‌های بلندی برداریم.

وی گفت: در این مدت به کمک اندیشمندان و اساتید حوزه درمان اعتیاد، چارچوب‌هایی ایجاد شد که انشاءالله آیندگان آن را به فرجام مطلوب می‌رسانند.

سخنگوی سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: واقعیت امر این است که درمان اعتیاد بسیار پیچیده و چند وجهی است و به هیچ وجه نمی‌شود بر سر آن خطر کرد؛ باید اقدامات کاملا علمی، عملی و عقلانی باشد برای همین همواره تاکید می‌کنیم که بهتر است معتاد نشویم چون کار سخت و دشوار می‌‌شود؛ البته همیشه چاره‌ای و راه بازگشتی وجود دارد.

وی با تاکید بر این مطلب که ایران در حوزه درمان، در دنیا حرف اول را می‌زند گفت: به همین دلیل است که بسیاری از کشورها درمانگران و پژوهشگران حوزه اعتیادشان را جهت علم‌آموزی به ایران می‌فرستند.

منتظرالمهدی در پاسخ به سوال فارس درخصوص اقدامات فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: ستاد، پتانسیل‌های خوبی برای اقدامات فرهنگی دارد چون بودجه خوبی برای آ‌ن تخصیص یافته و این فرصت بسیار خوبی است برای انجام اقدامات آموزشی، پیشگیری و استفاده از همه پلتفرم‌های 6 گانه رسانه‌ای.

وی افزود: در حوزه فرهنگی و پیشگیری دیگر نمی‌توان صرفا با نسخه‌های 20 سال گذشته، پدید‌ه‌های اجتماعی دنیای امروز را مدیریت کرد بلکه باید روش‌های فرهنگی و تقویتی را متناسب با پدیده‌های متعدد و متنوع امروزی تنظیم کرد.

مشاور فرمانده ناجا در پاسخ به پرسش دیگر فارس درمورد اینکه آینده ستاد را چگونه ارزیابی می‌کنید گفت: من آینده بسیار خوبی را برای ستاد مبارزه با مواد مخدر پیش‌بینی می‌کنم و با شناختی که از برادر عزیزم سردار مومنی دارم حتما اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خواهد خورد چرا که در کارشان بسیار خبره بوده و صاحب تجربیات فراوانی هستند و علاوه بر مبارزه بی‌امان با سوداگران و قاچاقچیان مواد مخدر توجه ویژه‌ای به حوزه پیشگیری، صیانت، درمان، توانمندسازی و باز اجتماعی شدن معتادان دارد و امیدوارم بتوانند این پدیده خانمان برانداز را مدیریت کنند.

گفتنی است سردار منتظرالمهدی دانش آموخته رشته پزشکی و دارای درجه PHD در رشته روانشناسی سلامت است؛‌ وی تجارب زیادی در امور فرهنگی و اجتماعی داشته و تا قبل از مسئولیت سخنگویی در ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاون اجتماعی و سخنگوی سابق نیروی انتظامی بوده است؛ منتظرالمهدی با حفظ سمت مشاور فرمانده ناجا به ستاد مبارزه با مواد مخدر مامور شده بود.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار