فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام فراخوان جذب هیئت علمی پیمانی دانشگاه فرهنگیان

سه‌شنبه 9 مهر 1398 - 10:48
کد مطلب: 1029083
دانشگاه فرهنگیان

ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی پیمانی دانشگاه فرهنگیان فراخوان شهریور98 چهارشنبه 10 مهر ماه به پایان می‌رسد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، متقاضیان شرکت در فراخوان جذب اعضای هیات علمی پیمانی دانشگاه فرهنگیان فراخوان شهریور1398 فقط تا فردا چهارشنبه 10 مهر برای ثبت‌نام فرصت دارند.

تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی، تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وفاداری به نظام جمهوری اسلامی، تخلّق به اخلاق علمی و رفتار مناسب با شئونات اسلامی و دانشگاهی، عدم سوء پیشینه و منع قانونی برای استخدام در موسسات دولتی، برخورداری از سلامت جسمی و روحی لازم و نداشتن نقص عضو، التزام به قوانین و مقررات صنفی، اخلاق حرفه‌ای، برخورداری از حسن شهرت اخلاقی، عقیدتی و سیاسی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن سوابق محکومیت کیفری و انتظامی، عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافی عفت عمومی و رفتار خلاف حیثیت شغلی، عدم سابقه فعالیت موثر علیه نظام جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه وابستگی یا گرایش به سازمان‌ها و تشکل‌های محارب و معاند با نظام جمهوری اسلامی و دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای داوطلبان ذکور از جمله شرایط عمومی متقاضیان برای شرکت در این فراخوان است.

متقاضیان همچنین باید از شرایطی اختصاصی از قبیل دارا بودن مدرک دکتری تخصصی از دانشگاه‌های معتبر داخل یا خارج کشور مورد تائید وزارت علوم برخوردار باشند. همچنین متقاضیان به جز شاغلان آموزش و پرورش، نباید در استخدام یا تعهد خدمت یا بورس در سازمان‌های دولتی و غیردولتی باشند.

حداکثر سن برای ثبت‌نام در این فراخوان داشتن حداکثر 40 سال سن است؛ اما جامعه ایثارگران از شرط سنی معاف هستند. همچنین متقاضیانی که دوره‌های آشنایی با آثار شهید مطهری را گذرانده باشند، در مصاحبه عمومی دانشگاه فرهنگیان از این امتیاز برخوردارند؛ زیرا آشنایی با آثار شهید مطهری از دوره‌های آموزشی اعضای هیئت علمی این دانشگاه است.

طبق فراخوان، محل خدمت متقاضیان بر حسب نیاز دانشگاه تعیین می‌شود و دانشگاه این اختیار را دارد که محل خدمت متقاضیان را در هر استان دیگر تعیین کند، پرسنل رسمی آموزش و پرورش در شرایط یکسان علمی با سایر متقاضیان در اولویت جذب قرار دارند.

ثبت‌نام متقاضیان جذب در دانشگاه فرهنگیان از ۲۶ شهریور آغاز شده بود و تا ۶ مهر ادامه داشت، اما بعد از یکبار تمدید، مهلت ثبت‌نام در این فراخوان فردا چهارشنبه 10 مهرماه به پایان می‌رسد. بعد از ثبت‌نام متقاضیان، فرآیند رسیدگی در دانشگاه‌ از ۱۳ مهر تا ۱۳ دی انجام و تقاضاها بررسی می‌شود. پس از بررسی فرآیند رسیدگی به متقاضیان جذب در دانشگاه‌، مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم از ۱۴ دی تا ۲۹ بهمن فرصت دارد بررسی‌های خود را در این زمینه انجام دهد و در نهایت نظر نهایی خود را برای پذیرش یا عدم پذیرش متقاضیان اعلام کند.

فرآیندهای جذب صرفاً از طریق سامانه جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می‌شود. بعد از اعلام نتایج از سوی سامانه نور رضوی متقاضیان تا 2 ماه فرصت اعتراض خواهند داشت.

رشته و گرایش‌های مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان در این فراخوان به ترتیب آموزش ابتدایی، گرایش‌‏های علوم تربیتی (شامل پیش دبستانی و آموزش ابتدایی، برنامه‏‌ریزی درسی و تکنولوژی آموزشی)؛ سایر گرایش‌ها فلسفه تعلیم و تربیت، مدیریت آموزشی، روانشناسی تربیتی، ​آموزش الهیات، دکتری تخصصی الهیات و معارف اسلامی همه گرایش‌ها، آموزش زبان انگلیسی، فقط دکتری تخصصی آموزش زبان انگلیسی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، دکتری تخصصی روانشناسی با گرایش روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی، روانشناسی بالینی، آموزش هنر، دکتری تخصصی هنر و مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در رشته‌های عکاسی، فیلم‌سازی، نقاشی، ارتباط تصویری، صنایع دستی، راهنمایی و مشاوره، دکتری تخصصی مشاوره همه گرایش‌ها و دکتری تخصصی روانشناسی همه گرایش‌ها (به جز روانشناسی تربیتی) و معارف اسلامی اشاره کرد.

همچنین سطح چهار حوزوی و دکتری مدرسی معارف اسلامی و نیز دارندگان دکتری تخصصی الهیات و معارف اسلامی در همه گرایش‌ها و سایر رشته‌های همسو با معارف اسلامی و الهیات نیز از جمله گرایش‌های کورد نیاز دانشگاه فرهنگیان است.

طبق اطلاعیه ثبت‌نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان، در شرایط برابر اولویت با رشته‌های مدرسی معارف اسلامی و رشته‌های حوزوی است و برای گروه معارف اسلامی داشتن مجوز تدریس از دفتر معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها الزامی است.

مدارک مورد‌نیاز برای بررسی و ارزیابی اولیه در جدول زیر آمده است:

انتهای پیام/

31 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار