در کارگروه مدیریت پسماند استان تهران تصویب شد؛

تحویل و واگذاری زمین دفع پسماندهای صنعتی ویژه ؛ بزودی

چهارشنبه 10 مهر 1398 - 15:01
کد مطلب: 1029235
کارگروه مدیریت پسماند استان تهران

چهل و هشتمین نشست کارگروه مدیریت پسماند استان  تهران ، موضوع ماده ٢ آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها به ریاست انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و به دبیری  سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در محل استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سعید محمودی در تشریح مصوبات این جلسه گفت؛ نخستین دستور کار این نشست تعیین تکلیف مدیریت پسماندهای پزشکی به ویژه موسسات و مراکز خود درمانی بود که مقرر شد تا پایان سال جاری تفکیک پسماندها در کلیه مراکز درمانی بصورت ١٠٠ درصد انجام و سپس دفع بهداشتی صورت پذیرد.
وی با تاکید بر اینکه برای بی خطرسازی و دفع بهداشتی کامل این پسماندها باید برآورد مالی و برنامه ریزی دقیق و فوری صورت پذیرد، افزود:همچنین مقرر شد دفع بهداشتی پسماندهای پزشکی به شکل رقابتی به بخش خصوصی واگذار گردد و برای پسماندهای بی خطر سازی شده و نشده نرخ بندی با نظارت محیط زیست مشخص شود.
محمودی با اشاره به دومین دستورکار این جلسه مبنی بر ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در مورد احداث سایت دفع پسماندهای ویژه و صنعتی استان در اراضی هوشنگ اباد و عزیز آباد ، گفت:در این خصوص باتوجه به موافقت مکتوب اداره کل منابع طبیعی استان تهران مقرر شد با هماهنگی فرمانداری ری عملیات واگذاری موقت زمین در هفته جاری صورت پذیرد و سازمان همیاری شهرداری هم مکلف شده تا حداکثر یکماه آینده نسبت به آماده سازی زمین مذکور اقدام کند.
محمودی همچنین گفت : سازمان همیاری شهرداری تهران مکلف شد با نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران درخصوص اماده سازی طرح جامع مدیریت پسماندهای ویژه صنعتی استان تهران هم اقدام کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیرکارگروه مدیریت پسماند استان در تشریح دیگر مصوبات این نشست افزود:دستورکار بعدی این نشست اختصاص داشت به موضوع تعیین تکلیف کالاهای متروکه و تبدیل به پسماند شده سازمان اموال تملیکی استان تهران که در این رابطه مقرر شد سازمان اموال تملیکی لیست کالاهای تبدیل شده به پسماند را به اداره کل محیط زیست ارائه نماید تا نهایتا پسماندهای ویژه از عادی تفکیک و پسماندهای ویژه به سایت های مجاز ارسال و پسماندهای عادی با هماهنگی و تعامل اموال تملیکی با سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، مدیریت شود .
دبیر کار گروه مدیریت پسماند استان تهران در پایان گفت: دستورکار پایانی این جلسه هم اختصاص داشت به ارائه گزارش پیشرفت کار تدوین طرح جامع مدیریت پسماند کلان شهر تهران که مقرر شد در جلسه بعدی کارگروه، شهرداری تهران به اتفاق مشاور طرح جامع مدیریت پسماند نسبت به ارائه برنامه عملیاتی درخصوص وضعیت فعلی سایت آرادکوه و ساماندهی وضعیت موجود و انتقال سایت فوق، اقدام کند.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار