مدیرکل بهزیستی استان تهران:

چند معلول در پایتخت زندگی می کنند؟/ جزئیات هزینه‌های نگهداری از معلولان

چهارشنبه 10 مهر 1398 - 21:59
کد مطلب: 1029270
 مصوبه قانون حمایت از حقوق معلولان از سوی رئیس جمهور جهت اجرا به سازمان بهزیستی کشور ابلاغ شد

 مدیرکل بهزیستی استان تهران، گفت: در سطح استان تهران، بیش از ۱۴۰ هزار معلول شناسایی شده‌اند که تحت حمایت بهزیستی قرار دارند. همچنین طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه و خانواده نیز در سطح کشور برای شناسایی این افراد هر ساله اجرا می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، داریوش بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران درباره هزینه‌های نگهداری از معلولان گفت: هر فردی یک سرانه هزینه تعریف شده دارد. افرادی که دارای معلولیت هستند متناسب با نوع و درصد معلولیت دارای هزینه‌های متفاوت هستند. در سالجاری سرانه یک فرد معلول مجهول الهویه، بیش از ۹۰۰ هزار تومان و سرانه یک فرد معلول که با خانواده‌اش زندگی می‌کند، بیش از ۸۰۰ هزار تومان تعریف شده است.

بیات نژاد بیان کرد: افرادی که دارای هر گونه معلولیتی هستند با توجه به شرایط، نیاز‌های خاصی دارند که باید با همکاری سازمان‌ها تحقق پیدا کند.

در سالجاری سرانه یک فرد معلول مجهول الهویه، بیش از ۹۰۰ هزار تومان و سرانه یک فرد معلول که با خانواده‌اش زندگی می‌کند، بیش از ۸۰۰ هزار تومان تعریف شده است

وی با اشاره به وظایف دستگاه‌ها در قبال معلولان ادامه داد: بستر اماکن مختلف عمومی در سطح شهر باید با توجه به نیاز این عزیزان مناسب سازی شود که قرار است مناسب سازی در طرح‌های جدید شهرداری، رعایت و این مسئله از سازمان بهزیستی پیگیری شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: دریافت پروانه یا پایان کار نیز از شهرداری، نیازمند تایید جهت مناسب سازی اماکن برای تردد افراد با معلولیت‌های متفاوت است.

بیات نژاد گفت: یکی از معیار‌های ارزشیابی فعالیت‌های هر سازمان، مناسب سازی اماکن در اختیار، برای تردد راحت معلولان بوده که باعث ایجاد رقابت در دستگاه‌ها نیز شده است. همچنین سازمان برنامه و بودجه هر ساله بخشی از اعتبارات را به مناسب سازی اماکن اختصاص می‌دهد.

وی گفت: یکی از قوانین مهم در حمایت از معلولان نیز، قانون حمایت از افراد دارای معلولیت است که رعایت اصول مناسب سازی در اماکن عمومی یکی از اصول مهم آن است. عدم اجرای این قانون، می‌تواند تا مرحله انفصال از خدمت مقام مسئول پیش برود.

در تهران، بیش از ۱۴۰ هزار معلول شناسایی شده‌اند که تحت حمایت بهزیستی قرار دارند

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پایان گفت: حق برخورداری مساوی از تمامی امکانات در تمامی سطوح کشور باید رعایت شود، اما هنوز راه زیادی در پیش داریم.

میزان

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار