بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل:

اتحادیه انجمن اسلامی مستقل هیچ نماینده‌ای در احزاب سیاسی ندارد

دوشنبه 15 مهر 1398 - 09:52
کد مطلب: 1029610
تبلیغات انتخاباتی

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور اعلام کرد: این اتحادیه هیچ نماینده‌‌ای در هیچ سطحی و در هیچ کدام از احزاب و گروه‌های سیاسی خرد و کلان ندارد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور در بیانیه انتخاباتی شماره یک، اقشار مختلف نخبگانی، گروه‌های مختلف تاثیرگذار و رسانه‌های آزاد و مستقل را به آگاهی بخشی عمومی و کمک به شناخت بیشتر فضای انتخاباتی دعوت کرد.

در بخش ابتدایی این بیاینه آمده است: نظام جمهوری اسلامی ایران، متشکل از انقلابی در تمامی ابعاد، زوایا و سطوح است که بر پایه مردم سالاری دینی و با استعانت از منظومه فکری امامین انقلاب نمود واقعی و نابی از جمهوریت و مشارکت وسیع مردمی را در انواع و اشکال متفاوت به جهانیان ارائه کرده است؛ چارچوبی نوین، جاری و ساری از مشارکت و نگاهی متفاوت به سرمایه انسانی که بنیان‌های فکری غرب و شرق را در حکومت داری، نقض کرده و الگوی مطلوب حکومت داری کارآمد را با امتزاج دین و سیاست ارائه کرده است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور در این بیانیه آورده است: جمهوری اسلامی ایران در برهه‌های مختلف تاریخی نشان داده که با قدرت از رای مردم صیانت کرده است و در دفاع از مردم سالاری دینی به هیچ وجه کوتاه نیامده و نخواهد آمد؛ انتخابات‌های متعدد، متنوع و مستمر که نه جنگ، نه فتنه، نه تحریم و نه بست‌ نشینی نتوانست آن‌ها را متوقف کند و یا تغییری هر چند کوچک در آن پدید بیاورد.

در بخش دیگری از بیانیه ذکر شده است: از نظر ما آن چه جایگاه واقعی و اهمیت انتخابات را به تصویر می‌کشد و حماسه‌های سیاسی_اجتماعی را خلق می‌کند، حضور گسترده، حداکثری و از تمامی طیف‌های فکری آحاد ملت در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. ما معتقدیم فضای سیاسی جمهوری اسلامی متعلق به حزب، گروه و جریان سیاسی خاصی نیست و همه گروه‌های سیاسی که حاکمیت نظام اسلامی و انقلابی، اصل ولایت مطلقه فقیه و مردم سالاری دینی را قبول دارند و خود را موظف به رعایت قوانین می‌دانند، زیر چتر حمایتی انقلاب اسلامی هستند و همچنین حق دارند نماینده و یا نمایندگانی را در مجلس شورای اسلامی داشته باشند. از سویی دیگر ما به شدت با تمامیت خواهی احزاب خاص، حذف گروه‌های غیر همسو با خود، برچسب‌زنی و تهمت‌زنی به گروه‌های مختلف مخالف هستیم.

در این بیانیه آمده است: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور نگاه و حرکت سیاسی و انتخاباتی خود را بر مبنای مبانی دین اسلام ناب، منظومه فکری امامین انقلاب و رهنمودهای روز مقام معظم رهبری تدبیر می‌کند و صراحتا اعلام می‌دارد از هیچ کدام از احزاب، افراد و گروه‌های سیاسی چه در قالب لیست انتخاباتی و یا اشخاص حقیقی و حقوقی حمایت نخواهد کرد.

در بخشی از این بیانیه آورده شده است: ضمن احترام به همه کسانی که بعنوان ادوار محترم اتحادیه یا ادوار محترم دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور، در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سابقه فعالیت‌های تشکیلاتی داشته‌اند، صراحتا اعلام می‌داریم، تمامی مواضع اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل بطور رسمی و تنها از طریق بیانیه‌های انتخاباتی اتحادیه و یا از طریق مصاحبه‌هایی توسط دبیر تشکیلات و دبیر سیاسی منتشر خواهد شد.

دانشجویان در این بیانیه تاکید کردند: اتحادیه انجمن اسلامی مستقل هیچ نماینده‌ در هیچ سطحی و در هیچ کدام از احزاب و گروه‌های سیاسی خرد و کلان ندارد. تمامی نشست‌ها و جلسات سیاسی توسط اعضای شورای مرکزی اتحادیه با هدف کمک به پویایی و سلامت جریان انتخابات و تلاش برای مشارکت بیشتر مردمی در چارچوب تبادل نظر انجام می‌پذیرد و نیز به صورت شفاف رسانه‌ خواهد شد. همچنین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از همه گروه‌های سیاسی جهت حضور در جلسات بحث و گفت‌وگو و یا میزگردها و کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های مختلف سراسر کشور با هدف کمک به انتخاب آگاهانه مردم و شناخت برنامه‌ها و دیدگاه‌های طیف‌های مختلف سیاسی، دعوت بعمل می‌آورد.

در بخش پایانی بیانیه آمده است: اقشار مختلف نخبگانی، گروه‌های مختلف تاثیرگذار و رسانه‌های آزاد و مستقل را به آگاهی بخشی عمومی و کمک به شناخت بیشتر فضای انتخاباتی دعوت می‌کنیم تا با یاری خداوند و با رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی ان‌شاالله باری دیگر شاهد مشارکت حداکثری مردم غیور ایران اسلامی بوده و پیوند عمیق ملت و نظام اسلامی را به رخ زیاده خواهان جهان بکشانیم و همچنین الگویی موفق از پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی را، به ملت‌های آزاده ارائه کنیم.

انتهای پیام/

300 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار