رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول:

۳۰ شرکت فناور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول فعالیت دارند

یکشنبه 28 مهر 1398 - 12:58
کد مطلب: 1030777
9211

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: ۳۰ شرکت فناور در واحد دزفول فعالیت دارند و هشت محصول این شرکت‌ها موفق به اخذ برند دانش‌بنیان شده‌اند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از واحد دزفول، علی افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول درباره فعالیت‌های شرکت‌های فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول اظهار کرد: تولید برانکار هوشمند بیمارستانی، تخت عکس‌برداری c-arm و دستگاه مکانیزه غذادهی به ماهیان، کودپاش کوله‌ای، پمپ خورشیدی، دستگاه چندکاره کشاورزی از مهم‌ترین محصولات دانش‌بنیان این واحد دانشگاهی است.

وی درباره فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در حوزه پژوهش بیان کرد: توسعه مراکز تحقیقات به‌ویژه در حوزه سلامت، فرهنگی اجتماعی و تکنولوژی اطلاعات و در هر مرکز تحقیقات پروژه‌های کلانی تعریف و اجرا خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول افزود: علاوه بر این ایجاد دفاتر تحقیق و توسعه شرکت‌های بزرگ شمال خوزستان در این واحد دانشگاهی، ایجاد نظام موضوعات پژوهشی برای رساله‌های ارشد و دکتری بر اساس نیازهای صنعت و جامعه از مهم‌ترین فعالیت‌های پژوهشی در سال جدید است.

ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای

افروس درباره ایجاد رشته های بین رشته ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: پیگیر ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای به‌ویژه در حوزه پیراپزشکی و علوم انسانی و توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی هستیم.

وی مطرح کرد:‌ جذب دانشجویان خارجی، آغاز به‌کار گلخانه صنعتی دو هکتاری، تولید محصولات سالم با برند دانشگاه از جمله اقداماتی است که در آینده نزدیک در این واحد دانشگاهی به ثمر خواهد نشست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در مورد فعالیت‌های این واحد دانشگاهی در حوزه کشاورزی عنوان کرد: دو گلخانه تولید نشا و سبزی و صیفی‌جات، کشت محصولات سالم و محصولات مهم صادراتی دزفول و تولید بذر از مهم‌ترین موضوعاتی است که به جد پیگیر آن هستیم.


تلاش برای جذب دانشجویان خارجی

افروس درباره جذب دانشجویان خارجی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و بر اساس ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول مانند استانداردهای آموزشی، پژوهشی، کارگاهی، رفاهی، ورزشی و رتبه‌بندی‌های علمی این واحد دانشگاهی پس از بازرسی‌های صورت گرفته مجوز پذیریش دانشجوی خارجی در این واحد دانشگاهی اخذ شد.

وی مطرح کرد: اکنون حدود ۱۰۰ متقاضی برای حضور در این واحد دانشگاهی وجود دارد که با توجه به کیفیت بالای این دانشگاه امیدواریم در روزهای آتی تا ۵۰۰ نفر به این تعداد افزوده شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول تصریح کرد: با تأسیس سه رشته جدید و افزایش سطح کیفی در فعالیت‌های فناورانه و تحقیقات این دانشگاه استقبال خوبی در زمینه ورود دانشجویان صورت گرفته که در مقایسه با سال گذشته رشدی ۲۰ درصدی داشته‌ایم.

افروس اظهار کرد:‌ با توجه به اینکه دانشگاه در زمینه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و مشارکت در سطح کلان کشوری حضور فعالی داشته است، امیدواریم با فعالیت‌های رسانه‌ای مناسب بتوانیم نقش اجتماعی پررنگ‌تری داشته باشیم.

انتهای پیام/

188 / 188

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار