نحوه انتقال سوابق بیمه‌ای از صندوق‌های دیگر به تأمین اجتماعی

دوشنبه 29 مهر 1398 - 12:33
کد مطلب: 1030875
بیمه تامین اجتماعی

رئیس گروه احتساب سوابق بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: شرایط انتقال سوابق بیمه‌ای از صندوق‌های دیگر به تأمین اجتماعی امکان‌پذیر است.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهدی شکوری، رئیس گروه احتساب سوابق بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی، درباره نحوه انتقال سوابق بیمه‌ای از یک صندوق به صندوقی دیگر گفت: براساس قانون هر شخصی که در یک صندوق تحت پوشش بیمه بوده و پس از آن به شغل دیگری مشغول می‌شود و تحت پوشش صندوق بیمه‌ای دیگری قرار می گیرد، می‌تواند سوابق بیمه‌ای قبلی خود را به صندوق جدید منتقل کند.

رئیس گروه احتساب سوابق بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی افزود: به عنوان مثال اگر کسی 10 سال در آموزش و پرورش خدمت کرده است و بعد از آن خود را بازخرید کرده و تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته است، می‌تواند سوابق بیمه‌ای خود را به این سازمان منتقل کند.

وی گفت: فرایند این اقدام به این شکل است که آن فرد باید با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی، تقاضای خودش را در خصوص انتقال سابقه به این سازمان ارائه بدهد و یک مابه‌التفاوت انتقال سوابق بیمه‌ای دارد که باید آن را نیز بپردازد.

شهابی ادامه داد: براساس قانون، نحوه محاسبه مابه‌التفاوت مشمولین قانون نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی، برابر است با 18 درصد از آخرین حقوق و مزایا.

فارس

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار