معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری صندوق رفاه دانشجویان مطرح کرد؛

برنامه صندوق رفاه برای افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی

پنج‌شنبه 2 آبان 1398 - 10:27
کد مطلب: 1031142
خوابگاه

معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: برای جبران بخشی از کمبود ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی بخشی از یارانه سود و کارمزد تسهیلات دریافتی دانشگاه‌ها و بخش خصوصی پرداخت می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، علیرضا صولتی درباره کمبود ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی بیان کرد: صندوق رفاه دانشجویان برای جبران بخشی از کمبود ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌ها بخشی از یارانه سود و کارمزد تسهیلات دریافتی دانشگاه‌ها و بخش خصوصی برای ساخت خوابگاه را پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها و بخش خصوصی اگر برای ساخت خوابگاه از تسهیلات بانکی استفاده کنند، صندوق رفاه دانشجویان متعهد شده و تمام سود بانکی را پرداخت می‌کند دانشگاه‌ها و بخشی خصوصی فقط اقساط و کارمزد را پرداخت می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری صندوق رفاه دانشجویان افزود: دانشگاه‌هایی که در مناطق محروم حضور دارند با تشخیص رئیس صندوق، اگر برای اقساط بانکی دچار چالش شوند، ۴ درصد کارمزد آنها هم توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می‌شود.

وی درباره استقبال بخش خصوصی از این تسهیلات، ادامه داد: این تسهیلات در سنوات گذاشته نیز بوده است ولی منجر به وام نشده است چون توجیه بخش خصوصی این است که سرمایه گذاری حتی با تقبل پرداخت سود توسط صندوق رفاه با توجه به پایین بودن نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی سودی برای آنها ندارد.

وی افزود: اما حدود ۲۰ دانشگاه دراین زمینه اقدام کرده و پرونده تشکیل داده‌اند و ما امیدواریم در سال جدید در این باره عملکرد خوبی داشته باشیم.

مهر

انتهای پیام/

300 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار