معاون آموزشی وزیر بهداشت خبر داد:

آغاز جذب صدها عضو هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

یکشنبه 5 آبان 1398 - 09:42
کد مطلب: 1031338
استاد دانشگاه

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در جذب اعضای هیئت علمی به نقشه توسعه علمی دانشگاه‌ها، نیازهای بومی منطقه و همچنین اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی توجه ویژه کنند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، محمدباقر لاریجانی با بیان اینکه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کلیدی‌ترین دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی هستند، گفت: در برهه فعلی که تحول آموزش علوم پزشکی به عنوان نقشه راه حوزه آموزش عالی سلامت کشور در دست اجراست، لازم است جذب اعضای هیئت علمی در راستای این تحولات صورت پذیرد.

وی از آغاز فرایند شانزدهمین فراخوان جذب هیئت علمی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: دستورالعمل فرایند جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است و از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انتظار می رود با در نظرگرفتن نیازهای دانشگاه و همچنین با رعایت کامل این دسترالعمل، مراحل جذب را اجرا کنند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی خاطرنشان کرد: نقشه توسعه علمی مناطق آمایشی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در قالب برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تدوین شد. در این نقشه برآورد شده باتوجه به نیازهای بومی هر منطقه آمایشی و همچنین چشم‌اندازهای توسعه علمی منطقه، در هر رشته چه تعداد نیروی انسانی مورد نیاز است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: توصیه می شود دانشگاه‌ها در فرایند جذب نیروی هیئت علمی، نقشه توسعه دانشگاه را مدنظر قرار دهند و اعضای هیئت علمی به نحوی جذب شوند که بتوانند چشم‌اندازهای توسعه علمی دانشگاه را محقق کنند.

وی بر لزوم توجه به نیازهای منطقه در جذب هیئت علمی تاکید کرد و گفت: این نیازسنجی بارها در قالب پروژه های مختلف در قالب برنامه تحول آموزش در مناطق آمایشی صورت گرفته و توجه به نیازهای واقعی منطقه و مرتفع سازی این نیازها با تربیت نیروی انسانی در سطح مهارتی، آموزش های دانشگاهی عمومی و تخصصی از اهداف مهمی است که در آموزش علوم پزشکی دنبال می شود.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، پیشبرد اهداف تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در دانشگاه‌ها را از دیگر مسئولیت‌های اعضای هیئت علمی برشمرد و گفت: لازم است این موضوع در نظر گرفته شود که دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان های کشور، برخی وظایف حاکمیتی را نیز برعهده دارند و جذب اعضای هیئت علمی باید به نحوی صورت پذیرد که افرادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بتوانند این وظایف، از جمله برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را برعهده گرفته و پیگیری کنند.

لاریجانی ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شرکت در شانزدهمین فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی گفت: امیدواریم ورود این نیروهای جوان به دانشگاه‌های علوم پزشکی بسترهای پویایی بیش از پیش و زمینه های نوآوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را فراهم کند.

انتهای پیام/

168 / 168

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار