رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران مطرح کرد؛

استثمار پزشکان جوان در بیمارستان های دولتی

سه‌شنبه 7 آبان 1398 - 09:00
کد مطلب: 1031465
دکتر محمد رازی

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: پزشکان جوان تمام وقت در بیمارستان های دولتی، بیگاری می کنند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، دکتر محمد رازی رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: آموزش های اصلی بعد از فارغ التحصیلی توسط انجمن های علمی صورت می گیرد و برگزاری این قبیل کنگره ها باعث می شود سطح علمی و دانش همکاران ارتقا یابد.

وی توجه به اخلاق پزشکی را یکی از موضوعات کنگره امسال عنوان کرد و گفت: ما باید با اجرای صحیح قوانین، بتوانیم همکاران را به راه مستقیم رابطه با بیماران هدایت کنیم.

رازی با اشاره به اینکه اخلاق پزشکی همان قوانین خاص پزشکی است ادامه داد: لازم است این قوانین، بازبینی و مرور شود تا بهتر بتوانیم در مسیر رابطه صحیح با بیمار، گام برداریم. زیرا، این قوانین، بسیار پیچده است.

پزشکان جوان که تمام وقت در بیمارستان های دولتی خدمت می کنند، به نوعی استثمار می شوند و برای بیمارستان کار می کنند

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران، به راهنماهای بالینی در نظام سلامت اشاره کرد و افزود: داشتن راهنماهای بالینی از نظر اقتصادی و هزینه ای که به بیمار و کشور تحمیل می شود، بسیار موثر است.

وی در ارتباط با طرح تحول سلامت گفت: این طرح تنها یک نکته مثبت داشت که البته من آن را منفی می دانم و آن رایگان شدن درمان برای مردم بود. در حالی که قبل از اجرای طرح تحول سلامت، بیمارستان های دولتی به فراخور بودجه ای که داشتند، خدمات به بیماران ارائه می دادند و شرایط بهتر از الان بود.

رازی با اشاره به حرف و حدیث هایی که پیرامون درآمد پزشکان در بخش دولتی مطرح می شود، افزود: پزشکان جوان که تمام وقت در بیمارستان های دولتی خدمت می کنند، به نوعی استثمار می شوند و برای بیمارستان کار می کنند. زیرا، ۷۰ درصد از کارانه آنها را بیمارستان بر می دارد و ۳۰ درصد نیز بعد از دو سال به این پزشکان پرداخت می شود. در حالی که برای هزینه کردن ۷۰ درصد هیچ تعریفی نشده و معلوم نیست چگونه و کجا خرج می شود.

وی گفت: پزشکان جوان باید شبانه روز برای بیمارستان کار کنند و این ظلم به این قشر از پزشکان کشور است.

۷۰ درصد از کارانه پزشکان را بیمارستان بر می دارد و ۳۰ درصد نیز بعد از دو سال به این پزشکان پرداخت می شود. در حالی که برای هزینه کردن ۷۰ درصد هیچ تعریفی نشده و معلوم نیست چگونه و کجا خرج می شود

گفتنی است؛ بیست و هفتمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران از ۱۳ تا ۱۷ آبان ۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار