عطارزاده:

نظام پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی هم راستا با چشم انداز20 ساله جمهوری اسلامی ایران است

دوشنبه 13 آبان 1398 - 10:30
کد مطلب: 1032033
18

مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه و اهداف نشست های راهبری پژوهشی منطق ده گانه دانشگاه آزاد اسلامی را ارائه کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی سازمان مرکزی، ایمان عطارزاده مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی درباره سیاست گذاری های کلان، پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه گفت: براساس سیاست گذاری های کلان، پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در افق چشم انداز، مجموعه ای توسعه یافته و توانمند در مدیریت چرخه مساله یابی و تولید دانش خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه توانسته با ارتقاء و هدایت صحیح منابع انسانی، سازمانی، اطلاعاتی و زیرساختی دانشگاه، جریان ارائه راه حل های نوآورانه مبتنی بر پژوهش را در پاسخ به نیازهای ملی و محلی در سطوح مختلف نهادینه و به طور کارآمد ارائه کند.

عطار زاده افزود: نظام پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این افق به واسطه فعالیت های پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و با اتکاء بر منابع انسانی متخصص، پژوهشکده ­های برتر، مراکز متعالی و آزمایشگاه ­های پیشرفته در توسعه دانش و فناوری، نوآوری مبتنی بر پژوهش و تولید ثروت از اقتصاد دانش دارای نقش مؤثر و پیشرو در کشور هم راستا با چشم انداز بیست ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی با اشاره به ماموریت پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: ماموریت های پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی در خصوص مدیریت و هدایت منابع، زیرساخت ها و نظام پژوهش در دانشگاه که شامل شبکه مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی و منابع انسانی، اطلاعاتی و فیزیکی با هدف تولید دانش و ارائه راه حل های نوآورانه مبتنی بر پژوهش در پاسخ به نیازهای ملی و محلی است.

مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این حوزه برنامه ریزی نشست های تخصصی راهبری پژوهشی منطقه ای با مناطق ده گانه با رویکرد تمرکز موثر بر توسعه زیرساخت های امور پژوهشی، درآمدزایی از مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی استان ها و توسعه ارتباط موثر با صنایع را در دستور کار خود قرار داده است.

عطارزاده با اشاره به مهمترین اهداف نشست های راهبری پژوهشی، گفت: این اهداف شامل تقویت قابلیت پاسخگویی نظام پژوهشی دانشگاه به نیازهای تحقیقاتی ملی و محلی، نظارت و ارزیابی برون دادهای پژوهشی، تحقق برنامه های پژوهشی استان ها، پیشرفت طرح پایش آزاد استان ها، توسعه کمی و کیفی فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی، افزایش درآمدها و منافع دانشگاه از فعالیت های پژوهشی، افزایش پژوهش های هدفمند و کاهش پژوهش های بدون تقاضا و یا بدون کاربست، افزایش سرمایه گذاری بیرونی در فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه، افزایش فعالیت ها و قابلیت های بین المللی نظام پژوهشی دانشگاه، توسعه متوازن شبکه های آزمایشگاهی و تحقیقاتی، ارتباط با صنایع و برگزاری نشست های تخصصی و انعقاد قراردادهای همکاری بین دانشگاه و صنعت است.

وی افزود: دستورالعمل و شیوه برنامه ریزی و اجرای نشست های تخصصی راهبری پژوهشی مناطق 10 گانه به استان ها ابلاغ و در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

188 / 188

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار