جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور:

روحانی 16 آذر با حضور در دانشگاه، پاسخگوی جریان دانشجویی باشد

چهارشنبه 22 آبان 1398 - 16:59
کد مطلب: 1043041
حسن روحانی

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای از رئیس جمهور یا اعضای کابینه وی خواستند تا شانزدهم آذرماه در دانشگاه حاضر شود و پاسخگوی جریان دانشجویی باشد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای خطاب به روحانی اعلام کردند که دانشجویان بنا بر وظیفه انقلابی خود، جهت وصول مطالبات مردمی‌شان‌، خود به دیدار شما خواهند آمد.
در بخش ابتدایی این بیانیه آمده است: بی‌مقدمه، سخنان اخیرتان بر جنبش دانشجویی تکلیف کرد که خط مطالبات برخاسته از درد مردم را با دعواهای صوری و حاشیه‌ای مشخص کند و در شرایط فعلی با کنار زدن هر گونه نگاه جناحی و دعوای سیاسی به شکایت از حضرتعالی که با اهتمامی ویژه از هیچ حاشیه سازی برای فرار از پاسخگویی دریغ نمی کنید، زبان بگشاید.

دانشجویان در این بیانیه آورده‌اند: حال که افراد و نهادها را به پاسخگویی و شفافیت فرا جناحی می‌خوانید، وقت آن رسیده دست از حاشیه‌سازی‌هایی همچون ورود زنان به ورزشگاه‌ها و اعتراض به محدودیت اختیارات و تاکید مکرر مغرضانه بر اجرای قانون اساسی برداشته، نسبت به زخم هایی که بر پیکره نظام و امت اسلامی به دلیل ضعف عملکرد و فقدان مسئولیت پذیری و عدم اراده به حل مشکلات وارد کردید، به آحاد این مردم رنج کشیده در مسیر انقلاب، خصوصا جریان دانشجویی، پاسخ دهید.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: امروز زمان پرداختن به آسمان و ریسمانی که برای توجیه سیاست خارجی شکست خورده‌ خویش بافتید نیست. چرا که به جهت فقدان بارعلمی و همچنین عدم باورپذیری سخنان شما از جانب افکارعمومی، نیازی به پاسخگویی ندارد. هر چند در این مسیر آشکارا بر سیره‌ معصومان و باورهای انقلابی ظلم کردید. اما زمان آن است که پاسخگوی سوالات اساسی ناظر به عملکرد اقتصادی خویش و کارنامه دولت یازدهم و دوازدهم در بحث فساد باشید. تنها به بخشی از این مطالبات مشخص که گوشه‌ای از کارنامه‌ درخشان شما در مباحث گوناگون فساد، بیکاری، تورم، خصوصی سازی و ارز اشاره می‌کنیم.

در نامه جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی آمده است: وضعیت اسفناک صندوق‌های بازنشستگی که تقریباً همه آن‌ها با بحران‌های مالی در حد ورشکستگی روبرو هستند. صندوق بازنشستگی کشوری 1.262.000 نفر بیمه پرداز و حدود 1.300.000 نفر مستمری بگیر دارد. با این حال جنابتان به جای اهتمام برعلاج مشکلات این صندوق، با اعمال نفوذ حتی مانع حضور افراد شایسته شده و مجموعه‌های عظیم اقتصادی را در دستان افراد معلوم‌الحال رها کردید. نزدیک‌ترین فرد به شما در میان رجال سیاسی دولت که یکی از افراد موثر در مدیریت اقتصادی و سیاست خارجی دولت یازدهم و دوازدهم بود، امروز متهم به رشوه و اختلاس شده و به زندان می‌رود و در حالی که عموم مردم جامعه منتظر موضع‌گیری قاطع شما در برابر فساد وابستگانتان هستند، امروز متهمان دیگر فساد اقتصادی را در حلقه نزدیک اطرافیان شما در سفرهای استانی می‌بینیم.

دانشجویان بسیجی بیان کردند: شما تلاش کردید با آدرس غلط گم شدن ارز، از زیر بار افتضاحی که در تخصیص ارز به بار آوردید فرار کنید. اما مسئله اصلی آن است که دولت فخیمه، آگاهانه با رانت و فساد در اوج فشار اقتصادی، موجب ایجاد بحران ارزی در کشور شد. درباره 15 میلیارد یورو ارز از مجموع 28 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در 8 ماهه نخست سال جاری که بر اساس قوانین قرار بوده است به سامانه نیما واریز شود، شفاف‌سازی صورت گرفته نشد، از طرفی 33 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی را به کالایی اختصاص دادید که اکنون نه تنها کاهش قیمت که بعضا افزایش قیمت هم داشته‌اند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:‌ از شیوه رفتار سیاسی مخالفان خود انتقاد می‌کردید و حال با همان ادبیات، به گونه‌ای از افشای فساد سخن می‌رانید که گویی اخبار این فسادها را به تازگی دریافت کرده‌اید. چرا در این چند سال علی رغم اطلاع از به قول خودتان فساد چند میلیارد دلاری و چند صد میلیون دلاری و جرم‌های محرز سکوت کردید و اکنون که پس از چندین سال پرونده‌های فساد درحال رسیدگی جدی هستند، جنابعالی عدالت‌خواهی را ابزار بهره برداری انتخاباتی می‌کنید؟ اگر مطلع بودید و تا الان سکوت کردید، شما نیز شریک این جرم هستید و باید به مردم پاسخگو باشید. تولید مسکن از سال 92 به کمتر از نصف کاهش پیدا کرده است و به حدود 350 هزار واحد مسکونی رسیده است. صحبت صریح رهبری در مورد لزوم مسکن و نقش آن در تولید را نادیده گرفتید، اقدامات دولت گذشته را خطرناک خواندید و اکنون وزیر برکنار شده‌تان که از عاملان اصلی این رکود و گرانی در حوزه مسکن است می‌گویند که اعتماد به نفس داشته باشید، چون ما مسبب وضع موجود نیستیم!

در نامه دانشجویان به روحانی آمده است: بیش از ۳/۶ هزار میلیارد تومان ارزان فروشی صورت گرفته در ‌پالایش نفت کرمانشاه، کشت و صنعت مغان، آلومینیوم المهدی و هرمزال و زیرمجموعه‌های شرکت توسعه گردشگری را کدام نگاه کارشناسی رقم زده است؟ مطالبه شفافیت شما سرنوشت شرکت‌هایی همچون پالایش نفت کرمانشاه، نیشکرهفت تپه، هپکو اراک و ماشین‌سازی تبریز که به دلیل فقدان اهلیت و تخصص کافی خریدار، دچار بحران شده اند را نیز شامل می شد. پاسخگوی جراحتی باشید که با خصوصی‌سازی مملو از رانت و فساد و عدم شفافیت بر کارخانه‌های مادر و سود ده وارد کردید و هزاران کارگر را در شرایط سخت اقتصادی رها کرده و همچنان بر همان بیراهه گذشته و واگذاری‌های غلط اصرار دارید.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: حاشیه‌سازی و تکرار بازی‌های همیشگی را متوقف کنید. زمان آن فرا رسیده که شما و یا هریک از اعضای کابینه دولت‌های یازدهم و دوازدهم، تا شانزدهم آذرماه در نهاد دانشگاه حاضر شوید و پاسخگوی جریان دانشجویی باشید. هر چند پس از شش سال امیدی به واکنشی منطقی از طرف جنابتان به دلسوزی دوستان نداریم. درصورتی که تا روز موعود، دانشگاه‌ها میزبان کابینه قوه مجریه نشدند، از آنجا که بنا بر شنیده‌ها طی مسیر منزل تا پاستور نیز برایتان دشوار است و به همین جهت جلسات هیئت دولت در کاخی در نزدیکی منزلتان برگزار می‌شود، دانشجویان بنا بر وظیفه انقلابی خود، جهت وصول مطالبات مردمی‌شان‌، خود به دیدار شما خواهند آمد.

انتهای پیام/

300 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار