نریمانی راد خبر داد:

درآمد فعالیت های پژوهشی به حساب خود واحد های دانشگاهی واریز خواهد شد

پنج‌شنبه 7 آذر 1398 - 09:10
کد مطلب: 1044363
نریمانی

محمد نریمانی راد از واریز درآمدهای فعالیت های پژوهشی به حساب خود واحدهای دانشگاهی خبرداد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز ؛ محمد نریمانی راد مدیر کل پشتیبانی و تامین منابع پژوهشی پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی در نشست راهبری پژوهشی منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامی که در واحد تبریز برگزار شد گفت: حوزه پشتیبانی و تامین منابع پژوهشی پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی شامل 4 حوزه مدیریت برنامه و بودجه، مدیریت صندوق پژوهشی(ASF)، مدیریت اعتبارات پژوهشی و امور قراردادهای پژوهشی است.

عضو شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در حوزه برنامه و بودجه، هر دانشگاه براساس بودجه پژوهشی مصوب بایستی برنامه عملیاتی (موافقتنامه های عملیاتی) را تنظیم و بر اساس آن بودجه پژوهشی را هزینه نمایند.

وی از تشکیل صندوق پژوهشی در رویکرد جدید پژوهشی دانشگاه خبرداد و گفت: برای حمایت از طرح های ملی و بین المللی که حائز اهمیت هستند صندوق حمایتی تشکیل شده است.

نریمانی راد تصریح کرد: حوزه اعتبارات ، مسولیت نظارت بر هزینه کرد بودجه در موارد مشخص شده را دارد و مسولیت جابجایی اعتبارات از مسئولیت این حوزه است و امور قراردادها ، مسولیت تنظیم قراردادها و تفاهم نامه ها را با هماهنگی و مجموعه حقوقی دانشگاه را بر عهده دارد.

وی به رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی جهت حمایت از فعالیت های پژوهشی واحد ها اشاره کرد و گفت: در آمد ناشی از کلیه فعالیت های پژوهشی شامل برگزاری همایش ها، انتشار کتاب و مجلات علمی، طرح های برون دانشگاهی و ... در اولین فرصت به حساب خود واحدهای دانشگاهی واریز خواهد شد.

316 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار