برنامه ریزی توسعه محله ای با واگذاری مسئولیت ها به مردم

جمعه 8 آذر 1398 - 19:51
کد مطلب: 1044448
برنامه ریزی توسعه محله ای

شهردار منطقه 11 در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار در منطقه 11 که با محوریت توسعه محله ای برگزار شد؛ فراهم آوری زیر ساخت ها و واگذاری مسئولیت های اجتماعی به هیئت امنای محلی و مردم را از مهم ترین ویژگی های برنامه توسعه محلات عنوان کرد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، نصراله آبادیان ضمن تشریح ویژگی منطقه 11 از لحاظ بافت فرسوده و اقدامات انجام شده برای نوسازی و برنامه های توسعه محلات بر ضرورت واگذاری مسئولیت ها به مردم تأکید کرد .

آبادیان افزود: در سند توسعه محلات 17 گانه این منطقه سعی کرده ایم برنامه های واقع بینانه با توجه به مسائل و مشکلات هر محله انجام دهیم .

وی گفت: یکی از خصوصیات برجسته این سند فعالیت های برنامه ای است که هر محله به خود اختصاص داده است. همچنین با توجه به فراهم آوری زیر ساخت ها در محله ها بیشتر مسئولیت ها و بخش قابل توجهی از موضوعات به مردم و هیئت امنای محلی (شورایاران) و مدیر ان محلات واگذار شده است.

شهردار منطقه 11 ارتقای فعالیت های عمرانی و محیطی از جمله ضریب نفوذ شبکه فاضلاب در سطح منطقه و تعریف کاربری های جدید را که باعث ارتقای محلی خواهند شد؛ از جمله نکاتی ابراز کرد که در این برنامه محقق خواهند شد.

در ادامه کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با تأکید بر اهمیت نقش شورایاران در اقدامات توسعه محله ای ، اولویت بندی اقدامات برنامه های یک ساله و دو ساله و لحاظ کردن تحقیقات SWOT را حائز اهمیت دانست و گفت: موضوع احساس تعلق محله ای بسیار مهم است و در دوره اجرای برنامه باید اجرای برنامه ها به ساکنان محله سپرده شود و مدیریت شهری نقش تأمین کننده و پشتیبانی داشته باشد.زیرا تجربه نشان داده که این رویکرد علاوه بر سرعت بخشیدن به اجرای برنامه ها به پایداری آن ها نیز کمک می کند . کاری که توسط خود مردم انجام می شود؛ از دوام بیشتری برخوردار خواهد بود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: شاید در برخی محلات این امکان هنوز وجود نداشته باشد اما در محلاتی مانند امیریه و خیلی از محلات منطقه 11 این فرصت وجود دارد.

این برنامه از سوی معاونت فنی و عمرانی نخستین جلسه ستاد باز آفرینی پایدار با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 ، کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، نمایندگان اداره آب و فاضلاب منطقه 5، اداره گاز منطقه 2 ، اداره برق فارابی و خیام، مرکز بهداشت جنوب، اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران، سازمان آتش نشانی، مدیریت بافت تاریخی شهر تهران با محوریت برنامه های توسعه محله ای در بخش مرکزی شهر تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار