کمتر از یک درصد زندانیان مبتلا به «اچ آی وی» هستند

شنبه 9 آذر 1398 - 13:11
کد مطلب: 1044511
اولین پیوند سلول‌های بنیادی در بیمار مبتلا به ایدز

معاون سلامت سازمان زندان‌ها گفت: کمتر از یک درصد زندانیان مبتلا به «اچ آی وی» هستند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهرزاد تشکلیان، معاون سلامت و حمایت سازمان زندان‌های کشور در مراسم روز جهانی ایدز با اشاره به اقدامات این سازمان در مبارزه با ایدز گفت: بیش از 50 درصد از زندانیان کمتر از 90 روز در زندان اقامت دارند، ضمن اینکه بیش از 20 درصد از زندانیان در بدو ورود فاقد اوراق هویتی هستند.

وی گفت: بیش از 126 کلینیک فعال در زندان‌های کل کشور داریم و 50 پزشک درمانگر ایدز نیز در زندان‌ها ارائه خدمات می‌کنند.

معاون سلامت و حمایت سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه 60 درصد زندانیان کشور مربوط به مصرف کنندگان مواد مخدر بوده و معتاد هستند گفت:‌ مهمترین اقدام این است که این افراد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحت درمان اعتیاد قرار دهیم.

تشکلیان با اشاره به اقدامات این سازمان در جلوگیری از بیماری‌های عفونی گفت: سال گذشته با کمک وزارت بهداشت،‌ درمان هپاتیت سی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شروع کردیم و 130 مورد درمان در زندان صورت گرفت، ضمن اینکه در سال 97، 213 هزار تست و در سال 98، 158 هزار تست انجام دادیم.

وی با بیان اینکه بیش از 145 هزار مشاوره در زندان‌ها صورت گرفته است، گفت: اکنون کمتر از یک درصد زندانیان مبتلا به اچ آی وی داریم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار