دهقانی فیروزآبادی در واحد شیراز:

رویکردمعاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد، پاسخگویی به نیازهای واقعی جامعه است

شنبه 23 آذر 1398 - 09:54
کد مطلب: 1045745
مراسم معارفه مدیران کل معاونت فناوری، تحقیقات و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی

معاون تحقیقات، فناوری ‌و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اهداف و رویکرد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، مبتنی بر یک تفکر نمادین و شیک نبوده، بلکه اهداف این معاونت نتیجه تفکر در احساس ضرورت برای پاسخگویی به نیازهای واقعی جامعه است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز ، همایش فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران کل این معاونت در داشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد.

دهقانی فیروزآبادی در این همایش با تأکید بر لزوم عملیاتی کردن سیاست های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه های نسل اول با رویکرد آموزشی به تربیت نیروهایی پرداختند که عمدتاً در ادارات و نهادهای مختلف مشغول به کار شدند. در نسل دوم نیز با رویکرد پژوهش و تحقیقات و با توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها، نیروهای متخصص جهت همکاری با صنایع تربیت شدند، اما در حال حاضر هدف اصلی دانشگاه های نسل سوم و چهارم، کارآفرینی و توسعه فناوری است.

وی افزود: در حال حاضر، آماده سازی نیروی انسانی برای اشتغال حرفه ای و تربیت انسانها برای زندگی اجتماعی و ارتقای شخصیت آنها از اهداف اساسی دانشگاه ها خواهد بود.

معاون تحقیقات، فناوری ‌و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدا با پرورش نیروی دیوان سالار، نیاز مبرم ادارات و وزارتخانه ها در دو دهه اول پس از انقلاب به نیروهای تحصیل کرده اداری را برطرف ساخت و‌ در ادامه سیاست خود را با شروع دوران توسعه و سازندگی در کشور و نیاز به افراد تحصیل کرده ای که به تحقیق و پژوهش نیز آشنا باشند، به رویکرد پژوهش محوری و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی، تغییر داد.

دهقانی فیروزآبادی‌ ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تأکیدات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه، معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری به ایجاد و ساماندهی ساختارهای فناوری به منظور تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی با مسئولیت اجتماعی و نقش مؤثر در کارآفرینی و پیشرفت پرداخته است.

وی تأکید کرد: اهداف و رویکرد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، مبتنی بر یک تفکر نمادین و شیک نبوده، بلکه اهداف این معاونت نتیجه تفکر در احساس ضرورت برای پاسخگویی به نیازهای واقعی جامعه است، چرا که دانشگاه باید در حال حاضر، نیروی انسانی کارآفرین و خلاق تربیت کند.

دهقانی فیروزآبادی، در پایان با اشاره به آیین‌نامه بازار فناوری و سراهای نوآوری و تشریح خدمات صندوق خطرپذیر ستارگان و صندوق فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، از تصویب نهایی آیین نامه بازار فناوری و سراهای نوآوری‌ در جلسه هیأت امنای دانشگاه خبر داد.

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار