رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران ؛

پرداخت 50 درصد هزینه فیزیوتراپی توسط بیماران

سه‌شنبه 10 دی 1398 - 21:22
کد مطلب: 1057102
فیزیوتراپی

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: در شرایط حاضر ۵۰ درصد هزینه‌های فیزیوتراپی را مردم پرداخت می‌کنند، در حالی که این سهم نباید بیشتر از ۳۰ درصد باشد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، احمد مؤذن زاده، رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با اشاره به برگزاری ششمین سمینار تازه‌های الکتروتراپی که قرار است از ۱۹ تا ۲۰ دی ماه ۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار شود، افزود: توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌ها، باعث شد بتوانیم از ظرفیت شرکت‌های داخلی در جهت تأمین نیازهای خدمات فیزیوتراپی و الکتروتراپی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد تجهیزات ورزش درمانی در داخل تولید و تأمین می‌شود و در بحث الکتروتراپی، وابستگی ما به تجهیزات وارداتی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است.

در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد تجهیزات ورزش درمانی در داخل تولید و تأمین می‌شود و در بحث الکتروتراپی، وابستگی ما به تجهیزات وارداتی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است.

مؤذن زاده ادامه داد: شرایط شرکت‌های داخلی و دانش بنیان در زمینه تولید تجهیزات فیزیوتراپی و الکتروتراپی به گونه‌ای است که صادر کننده به اتحادیه اروپا هستیم.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با اشاره به اهمیت خدمات الکتروتراپی به بیماران، گفت: الکتروتراپی با استفاده از تجهیزات، نقش ارزنده‌ای در کاهش درد و التهاب، بهبود شکستگی‌ها و ترمیم زخم‌ها دارد.

وی به افزایش قدرت عملکرد عضلات با استفاده از الکتروتراپی اشاره کرد و افزود: این شاخه فیزیوتراپی وابسته به تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا است؛ به طوری که امروزه لیزرهای پر توان که اثرات درمانی بهتری دارند، جایگزین لیزرهای کم توان شده‌اند.

مؤذن زاده به مشکلات مراکز فیزیوتراپی در کشور اشاره کرد و گفت: ۳۵۰۰ مرکز فیزیوتراپی در دو بخش دولتی و خصوصی وجود دارد که با مشکلات عدیده‌ای در تأمین هزینه‌ها مواجه هستند؛ به طوری که در بخش دولتی، شاهد برون سپاری خدمات فیزیوتراپی هستیم.

۳۵۰۰ مرکز فیزیوتراپی در دو بخش دولتی و خصوصی وجود دارد که با مشکلات عدیده‌ای در تأمین هزینه‌ها مواجه هستند؛ به طوری که در بخش دولتی، شاهد برون سپاری خدمات فیزیوتراپی هستیم

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با اشاره به مطالبات معوق مراکز فیزیوتراپی، افزود: در حال حاضر بیمه تأمین اجتماعی به طور متوسط یک سال در پرداخت مطالبات این مراکز تأخیر دارد.

وی با عنوان این مطلب که در شرایط حاضر ۵۰ درصد هزینه‌های فیزیوتراپی را مردم پرداخت می‌کنند، ادامه داد: این در حالی است که این سهم نباید بیشتر از ۳۰ درصد باشد؛ بنابراین لازم است که بیمه‌های پایه بیش از پیش تقویت شوند.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار