جزئیات پرداخت حق مهدکودک مادران فرهنگی

سه‌شنبه 8 بهمن 1398 - 13:44
کد مطلب: 1059466
امتحان مدرسه

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص پرداخت حق مهدکودک مادران فرهنگی گفت: 6 ماه اول سال پرداخت شده است و پرداخت حق 6 ماه دوم در دستور کار قرار دارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، تعدادی از مخاطبان پویشی تحت عنوان «چرا هزینه مهدکودک مادران فرهنگی در حقوقشان محاسبه نمی‌شود؟»، مطرح کردند و خواستار پیگیری پرداخت حق مهدکودک مادران فرهنگی شدند.

در این پویش این بانوان گفتند: چرا باید کارمندان خانم تمام ادارات دولتی حق هزینه مهد کودک فرزندانشان از بدو تولد بگیرند به جز فرهنگیان؛ آیا این تبعیض و بی‌عدالتی نیست که باعث نارضایتی بخش مهمی از فرهیختگان کشور شده که سکاندار علم و ادب جامعه هستند، برای گرفتن حق خودشان باید شکایت کنند تا دیوان عدالت اداری حکم بدهد بعد آموزش و پرورش می‌گوید بودجه نداریم پس ما کی باید به حق قانونی‌مان برسیم.

چرا باید کارمندان خانم تمام ادارات دولتی حق هزینه مهد کودک فرزندانشان از بدو تولد بگیرند به جز فرهنگیان

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش به خاطر کسری بودجه‌هایی که در سال‌های گذشته داشت این موضوع را انجام نمی‌داد که به رأی وحدت رویه در دیوان عدالت اداری تبدیل شد.

وی ادامه داد:‌ ما داوطلبانه حضور پیدا کردیم و از کمک‌های معاونت قضایی دیوان عدالت تشکر ویژه داریم که خیلی کمک حال آموزش و پرورش بود و در این زمینه کمک‌هایی داشت.

الهیار ترکمن اضافه کرد: عددهای سال گذشته را جمع بندی کردیم تا در خصوص آموزش و پرورش ماده 24 قانون الحاقی 2 را اعمال کنند. یعنی از حساب‌های ما بردارند و به حساب‌های افراد بریزند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: از سال 98 پرداخت حق مهدکودک در دستور کار قرار گرفت و 6 ماه آن پرداخت شده است و 6 ماهه دوم نیز تا آخر سال از سر جمع تخصیص‌هایی که می‌گیریم، پرداخت می‌شود که در دستور کارمان قرار دارد.

وی تصریح کرد: به جد معتقد هستیم که یکی از ضوابط بودجه برای تمام کارکنان دولتی، شرایط و رفاهیاتی است که ایجاد می‌کنیم و باید آموزش و پرورش هم از آنها برخوردار باشد.

فارس

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

معلم پنج‌شنبه 10 بهمن 1398 - 15:26
  • 0
  • 0
چرا الکی حرف می زنید؟ شش ماه اول سال را به چه کسی پرداخت کردید؟ کسی یک ریال به ما پرداخت نکرده.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار