در راستای تحکیم بنیان خانواده؛

ارائه خدمات مشاوره مذهبی و روان‌‌‌شناختی در واحد یادگار امام خمینی (ره)

دوشنبه 14 بهمن 1398 - 09:44
کد مطلب: 1059790
850

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام گفت: یک مرکز مشاوره روان‌‌‌شناختی و مذهبی در واحد یادگار ایجاد کردیم که به کلیه دانشجویان، مشاوره‌‌‌‌‌های رایگان در خصوص امور مذهبی و روان‌‌‌‌‌‌شناسی ارائه می‌‌‌کند. 

شهرام علم معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری در گفت‌‌و‌‌‌‌‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره برنامه‌‌های فرهنگی این واحد دانشگاهی در ارائه درس تعالی دانش خانواده گفت: یکی از پیشنهادات ما در کمیته فرهنگی واحد یادگار توجه به بحث خانواده است و ایجاد درس سبک زندگی اسلامی- ایرانی و خانواده‌ متعالی از جمله دروسی بوده که ارائه آن در دانشگاه‌‌‌ها، بسترساز مناسبی برای آموزش مهارت‌‌‌های زندگی است.

وی تشریح کرد: ارائه درس سبک زندگی اسلامی- ایرانی و خانواده‌ متعالی از جمله دروس مورد نیازی است که در کمیسیون فرهنگی مجلس مورد بررسی قرار گرفته، این درس بعد از دریافت مجوز لازم و ارائه آن به شکل هدفمند در دانشگاه‌‌‌ها و مراکز آموزش عالی، می‌‌‌تواند نقشی اثرگذار در توسعه و تحکیم بنیان خانواده، ترویج سنت ازدواج و ارائه سبک زندگی اسلامی به دانشجویان با معرفی الگوهای صحیح داشته باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از دلایل مهم و عمده افزایش سن ازدواج این است که جامعه در حال گذار را تجربه می‌کنیم؛ یعنی از دوران سنتی به دوران مدرن و قرن بیست و یکم پیش می‌رویم. چون جامعه در حال گذار بوده و هنوز هنجاری به جای هنجارهای سنتی جایگزین نشده‌، بنابراین تاکنون راه‌‌‌‌حل اساسی برای آن پیدا نشده است. متاسفانه، مسئولیت‌پذیری، تفاهم و فداکاری را به جامعه جوان نیاموختیم و آموزش این اصول را تنها در خانواده جستجو می‌کنیم؛ در صورتی که باید آن را در آموزش مدارس و دانشگاه‌‌‌ها دنبال کنیم.

علم درباره تعامل اثرگذار حوزه با دانشگاه در توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی تاکید کرد: پرورش نیروی انسانی کارآمد یکی از عوامل مهم توسعه کشور بوده و در حوزه دینی نیز پرورش طلاب کاردان می‌‌‌تواند در بسیاری از حوزه‌‌‌ها اثرگذار و کارآمد باشد. بدون تردید، تعامل و نزدیکی میان حوزه و دانشگاه، نقشی اثرگذار در توسعه سبک زندگی اسلامی داشته و استفاده از متخصصان امر که در زمینه‌‌‌‌‌‌های مشخص فعالیت دارند منجر به نزدیکی میان روحانیت و عامه مردم خواهد شد. تعامل و ارتباط نزدیک جامعه و روحانیون موجب گرایش بیشتر مردم به ویژه جوانان به دین و معنویت شده به این ترتیب، جامعه در مسیر صحیح گام برمی‌‌‌دارد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری درباره اسلامی‌‌‌سازی دانشگاه‌‌ها گفت: اسلامی شدن دانشگاه‌‌‌های کشور مسئله ای نیست که با تفاسیر سطحی و کلیشه‌‌ای بتوان آن را تبیین کرد بلکه باید تمام ارکان نظام آموزش عالی کشور از جمله وزارت علوم، حوزه علمیه و شورای عالی انقلاب فرهنگی با عزمی راسخ در این راه قدم بردارند و با تربیت و جذب نخبگان، کشور را به سمت بهره‌‌گیری از آموزه‌‌‌‌‌های ناب اسلامی پیش ببرند.

وی تصریح کرد: در واحد یادگار، کارگاه‌‌های مختلف فرهنگی و مذهبی را برای دانشجویان رشته‌‌‌‌‌های مختلف ایجاد کردیم. الگوهای ازدواج آسان و ترویج ازدواج دانشجویی از جمله دیگر مواردی بوده که مورد تاکید ما قرار گرفته است. توجه بر اصل خانواده‌محوری و ترویج و تسهیل ازدواج دانشجویی از دیگر برنامه‌‌‌های فرهنگی واحد یادگار بوده همچنین یک مرکز مشاوره روان‌‌‌شناختی و مذهبی هم در واحد یادگار ایجاد کردیم که به کلیه دانشجویان، مشاوره‌‌‌‌‌های رایگان در خصوص امور مذهبی و روان‌‌‌‌‌‌شناسی ارائه می‌‌‌کند.

انتهای پیام/

188 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار