دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

مردم با شرکت در انتخابات قدرت اجتماعی و سیاسی ایران را تقویت کنند

پنج‌شنبه 1 اسفند 1398 - 11:52
کد مطلب: 1061547
انتخابات

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری انتخابات باشکوه و مشارکت فراگیر ملت، از آحاد ملت سرافراز ایران اسلامی خواست تا با شرکت در انتخابات دوم اسفند قدرت اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایران عزیز را تقویت کنند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره حضور و مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای منتشر کرد.

در بخش ابتدایی این بیانیه آمده است:‌ملت سرافراز و بزرگ ایران در حالی به استقبال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می روند که این انتخابات به عنوان نخستین انتخابات دهه پنجم انقلاب اسلامی و با توجه به شرایط فعلی کشور از اهمیت و حساسیت فراوانی برخوردار است. در حال حاضر از هر روز گذشته تاریخ ایران، توانمند سازی و تقویت قدرت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایران عزیز اهمیت بیشتری دارد و مجلس شورای اسلامی، نماد قدرت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ملت شریف و عزیز جمهوری اسلامی ایران است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ملت آگاه و هوشیار ایران اسلامی همواره در همه بزنگاه‌های مهم تاریخی از امنیت، آرامش و سلامت اجتماعی در سایه همبستگی و پیوند خالصانه با ارزش‌های الهی و رهبری حکیم و الهی جمهوری اسلامی ایران صیانت کرده است. در سایه نظام برآمده از انقلاب اسلامی و در طول چهار دهه حاکمیت مردم سالاری دینی، همه ارکان نظام را با رای خود تعیین کرده و در هر انتخابات با حضور پرشکوه خود به دوست و دشمن نشان داده که از حرکت در مسیر مقاومت و استقامت بر آرمان‌ها و اهداف خود پایدار است و با نشاط اجتماعی بر استقرار جامعه اسلامی تاکید دارد.

در بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: برگزاری انتخابات با رای حداکثر و اداره امور کشور بر اساس رای و نظر مردم از اصلی‌ترین و مهم‌ترین جلوه‌های رابطه مردم با نظام اسلامی است و به همین دلیل است که برگزاری یک انتخابات باشکوه و با مشارکت حداکثری شهروندان، نقش بسیار مهمی در تثبیت پایه‌های مردمسالاری و نظام جمهوری اسلامی دارد. انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی برای تعیین نمایندگان خانه ملت در شرایط کنونی کشور نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: بدون تردید هدف اصلی دشمنان ملت ایران و در راس آن‌ها آمریکای سلطه طلب از اعمال فشار همه جانبه به ملت ایران، دلسرد کردن ملت از پیمودن مسیر پرافتخار و غرورآفرینی است که چهاردهه با اقتدار پیموده شده و این مسیر چیزی جز حرکت در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نیست. اما با نگاه به تاریخ چهاردهه حیات پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی آنچه که بیش و پیش از همه چیز به چشم می‌خورد دستاوردهای غرورآفرین در همه عرصه‌ها و میدان‌هایی است که ملت در آن پانهاده است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرده است: پیشرفت‌های علمی و فناوری کشور، ارتقای فرهنگی در همه ابعاد و تلاش برای بسط و تعمیق عدالت در تمام عرصه‌ها تنها بخشی از توفیقاتی است که ملت سربلند ایران در طول چهار دهه گذشته به آن دست یافته است. بدون شک استمرار این توفیقات و گذر از مشکلات پیش رو نیازمند حضور آگاهانه و خردمندانه ملت در همه عرصه‌ها و از جمله یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است و ناگفته پیداست که ملت رشید ایران به خوبی به اهمیت حضور خود در این انتخابات مهم بیش از هر کس دیگری واقف و آگاه است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تقدیر و سپاس از ملت شریف و آگاه ایران اسلامی برای حضور پرشکوه در راه‌پیمایی دشمن شکن 22 بهمن 1398 و عشق آفرینی بزرگ در تشیع پیکر مطهر سردار همیشه جاودان شهید سلیمانی گرانقدر، آحاد ملت سربلند را به حضور فراگیر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌د‌وره‌ای مجلس خبرگان رهبری و خلق حماسه‌ای دیگر فرا می‌خواند.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: در حال حاضر با محوریت آمریکای ظالم، ملت شریف ایران عزیز را به صورت فراگیر تحریم کرده‌اند ولی ملت دور اندیش ایران با تحریم منافع آمریکا، پرچم قدرت حضور سیاسی خود بر فراز قله های بلند جهان را بر افراشته خواهد کرد و با قدرت ایران عزیز، توان بازدارندگی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خود را به نمایش خواهد گذاشت و طمع دشمنان را فرو خواهد نشاند.

انتهای پیام/

300 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار