با حضور دکتر طهرانچی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای

پنج‌شنبه 1 اسفند 1398 - 12:00
کد مطلب: 1061551
طهرانچی

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به امضا رسید.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، به منظور گسترش ارتباطات و تعاملات فی مابین، عصر روز چهارشنبه ٣٠بهمن ماه در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی به امضای دکتر مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر رسول محمدی مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه رسید.

بهره‌برداری از فضاهای دانشگاه جهت راه‌اندازی فروشگاه در سراسر کشور، ارائه خدمات تأمین کالا توسط رفاه برای دانشگاه با قیمت رقابتی و ارائه تخفیفات مناسب، ارائه خدمات کارت خرید رفاه ویژه کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، حمایت مالی از پروژه‌های تحقیقاتی مرتبط با موضوعات موردنیاز رفاه، طراحی و اجرای دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت متناسب با نیاز رفاه و استفاده از توانمندی‌های علمی، تخصصی اجرایی و ظرفیت‌‌های سخت‌‌افزاری طرفین به منظور توسعه استانداردها و مهارت­‌های آموزشی و پژوهشی ازجمله موضوعات این تفاهم‌نامه است.

دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با همکاری رفاه در حوزه تولید محصولات ارگانیک، برندساز باشد

دکتر طهرانچی در جلسه امضای این تفاهم‌نامه همکاری، با بیان اینکه کشور در حال گذار از فضای سبک زندگی خرد و فردی، به سبک زندگی اجتماعی است، گفت: لازمه این سبک زندگی، آماده‌سازی نسل جوان از لحاظ آموزشی و بهره‌گیری از روش‌های علمی و فناورانه است که همراه شدن دانشگاه با تحولات اجتماعی و فضای کسب‌وکار، ضروری به نظر می‌رسد، البته این سبک جدید منافاتی با سبک زندگی اسلامی ندارد و باید آن را بومی کرده و چارچوب‌های ایرانی-اسلامی را بر آن حاکم کنیم و آن را رشد دهیم.

وی با بیان اینکه فضای کسب‌وکار در کشور در حال تغییر است، اظهار داشت: نباید به تغییر فضای کسب‌وکار، به عنوان یک صنعت وارداتی نگاه کنیم چرا که کشور ما 3هزار سال مدنیت دارد و در بازارهای بزرگی همچون بازار تهران، سبک و منطق خاص، مدرسه دینی و غیره دارد، اما آیا فروشگاه‌های بزرگ و پاساژهای جدید قواعد و محوریت سبک زندگی ایرانی-اسلامی را در خود دارند؟ متأسفانه در این مورد فکر نشده و تنها یک تقلید محض صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه، گفت: رفاه به عنوان فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ که می‌خواهد تحت یک نظام پیشکسوت حرکت کند، می‌تواند در این مباحث به عنوان پیشتاز وارد شود. دانشگاه آزاد اسلامی نیز می تواند با کمک فروشگاه رفاه، مسئله‌شناسی کند تا مسائل و نیازهای این صنعت را استخراج و احصا کند. در این راستا آمادگی داریم گروه های مشترک شکل دهیم و دانشگاه در میدان نظر و فروشگاه رفاه در میدان عمل، یک سبک علمی بومی طراحی و پیاده کنیم.

دکتر طهرانچی ادامه داد: یکی از برنامه‌های ما این است که مانند بیمارستان‌های آموزشی-درمانی که دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی در محیط عملی آموزش می‌بینند و مهارت می‌آموزند، بتوانیم با مشارکت شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه، دانشجویان را در محیط عملی فروشگاه‌ها آموزش دهیم.

وی با قدردانی از نگاه نو و خلاقانه دکتر محمدی مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره ای رفاه، تأکید کرد: بسیار خرسندیم که مجموعه رفاه در این زمینه پیشرو شده است. به یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت خواهیم داد که روی مسائل و نیازهای فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه فکر کند و با شناسایی چالش ها و نیازهای آن، نیروهایی متخصص انبارداری، حسابداری، بازاریابی، طراح تربیت کنیم.

دکتر طهرانچی با تأکید بر لزوم توجه به موضوع امنیت و سلامت غذایی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی که در تولید بذرهای هیبریدی ایرانی پیشتاز است، می‌تواند با همکاری رفاه در حوزه تولید محصولات ارگانیک، برندساز باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: فروشگاه رفاه به عنوان یک نهاد پیشرو در ارائه خدمات مایحتاج مردم می تواند با پشتوانه علمی دانشگاه آزاد اسلامی – که خود دارای پشتوانه اجتماعی است – اتفاقات خوبی رقم بزند. امیدوارم با این حرکت، بتوانیم در افق تربیت نیروی انسانی و تأمین امنیت و سلامت غذایی مثمر ثمر باشیم.

فروشگاه رفاه با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند از یک مدل جدید علمی برخوردار شود

احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای این نشست، به ارائه گزارشی مختصری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: این دانشگاه در اقصی نقاط کشور گسترده شده و با دارا بودن بیش از یک میلیون صدهزار دانشجو، 38 درصد بار آموزش عالی کشور را بر دوش دارد. شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه نیز در 700 فروشگاهی که در سراسر کشور دارد، باعث اشتغال مستقیم 11هزار و 500 نفر شده است. به همین دلیل، این دو نهاد می‌توانند با انعقاد این تفاهم‌نامه خدمات مؤثرتر و مفیدتری به جامعه ارائه کنند.

حیدری به اهداف امضای این تفاهم نامه اشاره کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه در مباحث آموزشی و تحقیقاتی و استفاده از ظرفیت‌های رفاه در جهت تأمین مایحتاج دانشگاه، کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان مهمترین هدف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه این اولین بار در کشور است که فروشگاهی به سمت مهارت‌آموزی، کارآموزی و علمی شدن حرکت می کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه فروشگاه رفاه در حال گسترش است، می تواند نیروهای پاره‌وقت موردنیاز خود را از میان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تأمین کند.

حیدری با اشاره به ظرفیت‌های شبکه آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: این شبکه بی نظیر کارگاهی و آزمایشگاهی می تواند در بخش های مختلف ازجمله کنترل کیفیت، صنایع غذایی و... به فروشگاه رفاه کمک کند تا محصولات خریداری شده این فروشگاه، در آزمایش های کنترل کیفی قابل اعتماد و مؤثر مورد آزمایش قرار گرفته و در فروشگاه‌ها عرضه شود.

وی از ارائه یک کارت خرید 10 میلیون تومانی به کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی توسط شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه خبر و داد و گفت: این کارت به صورت قرض‌الحسنه و با در اختیار کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه قرار می‌گیرد تا علاوه بر خرید با تخفیف حداقل 5درصدی، بتوانند از بازپرداخت اقساطی و بدون سود بهره‌مند شوند. کارکنان و اعضای هیئت علمی پس از خرید، می‌توانند از طریق معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی و بسته به شرایط پرسنلی و حقوق و مزایای خود، از این کارت استفاده کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم انعقاد این تفاهم نامه سبب خیر و برکت باشد تا هم دانشگاه آزاد اسلامی بتواند خدمتی به کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان خود در آستانه سال جدید داشته باشد و هم فروشگاه زنجیره ای رفاه با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی بتواند از یک مدل جدید علمی برخوردار شود که بیش از پیش برای کشور مفید واقع شود.

با توجه به حضور پررنگ و مؤثر دانشگاه آزاد اسلامی در کشور، تنها این دانشگاه قادر است به ما کمک کند


در ادامه، رسول محمدی مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه با تشکر ویژه از مهندس حیدری برای هموار کردن مسیر انعقاد این تفاهم‌نامه، گفت: امروز در دنیا بزرگترین صنعتی که اشتغال و درآمدزایی ایجاد می کند، خرده‌فروشی است. با نگاهی به فهرست 50 شرکت برتر دنیا که 8-7 شرکت خرده‌فروشی را در خود دارد، می‌توان دریافت که این صنعت چه در بخش آنلاین و چه فیزیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: با توجه به اینکه کشور ما در مسیر توسعه قرار دارد و با سرعت خوبی هم در حال حرکت است، نیاز به دانش جهانی داریم تا در این مسیر از آموزه‌های دانشگاه های خوب دنیا و البته دانشگاه آزاد اسلامی، استفاده کنیم. به دلیل اینکه متأسفانه در کشور ما به صنعت خرده‌فروشی توجه چندانی نشده و تنها یکی دو رشته مرتبط با این صنعت در دانشگاه ها تدریس می‌شود، دست نیاز به سمت دانشگاه آزاداسلامی دراز کرده‌ایم. با توجه به حضور پررنگ و مؤثر این دانشگاه در سراسر کشور، تنها دانشگاه آزاد اسلامی قادر است این کار را برای ما انجام دهد و به ما کمک کند.

محمدی با بیان اینکه شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در سال آینده 8-6 هزار نیروی جدید جذب خواهد کرد، تأکید کرد: دغدغه ما جذب نیروهایی است که مهارت مناسب و کافی داشته باشند. از دانشگاه آزاد اسلامی می خواهیم همانطور که در همه عرصه ها حضوری مثبت و مؤثر دارد، به صنعت خرده‌فروشی نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشد تا با همکاری یکدیگر بتوانیم در حوزه توزیع مدرن کارهای بهتری انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به تفاهم‌نامه‌های این شرکت با دانشگاه‌های مختلف ازجمله دانشگاه تهران، فنی و حرفه‌ای، پیام نور، صنعتی شریف و الزهرا (س) اشاره کرد و گفت: امیدواریم در قالب این تفاهم‌نامه، همکاری مثبت و مثمر ثمر با دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشیم تا بتوانیم علاوه بر افزایش ضریب نفوذ فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه که هدف این شرکت است، رضایت دانشگاه آزاد اسلامی را نیز جلب کنیم.

گفتنی است در جلسه انعقاد این تفاهم‌نامه، مقرر شد کمیته ای از نمایندگان دانشگاه و رفاه برای پیگیری، هماهنگی، برنامه ریزی و اجرای مفاد این تفاهم‌نامه تشکیل شود که از طرف دانشگاه احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و از طرف رفاه رسول محمدی مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه به عنوان نمایندگان تام الاختیار در کمیته معرفی شدند.

انتهای پیام/

300 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار