معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد؛

جزئیات نحوه بازگشت به کار جانبازان در وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه 5 اسفند 1398 - 11:01
کد مطلب: 1061918
علی الهیار ترکمن

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه نحوه اعاده به خدمت جانبازان، آزادگان، همسران و فرزندان شهدا مشمول قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به همه ادارات آموزش و پرورش و سازمان‌های وابسته ابلاغ کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش؛ بخشنامه نحوه اعاده به خدمت جانبازان، آزادگان، همسران و فرزندان شهدا مشمول قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به همه ادارات آموزش و پرورش و سازمان‌های وابسته ابلاغ کرد.

طبق این بخشنامه جانبازانی که قبل از تاریخ 6 اردیبهشت 1396 به‌ صورت پیش از موعد یا عادی و بدون سنوات ارفاقی بازنشسته شده‌اند، با رعایت شرط سنی کمتر از 60 سال برای مشاغل غیرتخصصی و 65 سال، فقط برای یکبار می‌توانند به خدمت اعاده و با تکمیل خدمت خود (حسب مورد 30 یا 35 سال) و با رعایت شرایط عمومی به بازنشستگی نائل آیند. پس از اشتغال مجدد، امکان بازنشستگی پیش از موعد میسر نیست.

بر اساس این بخشنامه، همچنین آزادگانی که به‌ دلیل استفاده از دو برابر شدن سابقه اسارت زودتر از خدمت 30 سال بازنشسته شده‌اند، می‌توانند برای یک‌بار و بار رعایت موارد بالا و لحاظ عین سوابق اسارت به بازنشستگی نائل آیند. همچنین طبق بند (ژ) ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه، همسران و فرزندان شهدا هم مشمول بخشنامه اعاده به خدمت خواهند شد.

در این بخشنامه تاکید شده است: افرادی که به موجب رأی صادره از مراجع قضایی یا هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا سایر مراجع قانونی مربوط، به دلیل محکومت از کار بر کنار شده‌اند و سایر ایثارگران (رزمندگان، فرزندان جانباران و . . .) مشمول این بخشنامه نخواهند بود. بازگشت به کار افراد واجد شرایط نیز با توجه به نیاز نیروی انسانی و براساس رسته و رشته شغلی یا اولویت به کارگیری و گروه کارکنان آموزشی مورد تأکید است.

در این بخشنامه از زیرمجموعه‌های وزارت آموزش و پرورش خواسته شده است با دریافت درخواست کتبی به تاریخ روز، بررسی شرایط همه متقاضیان مجددا انجام شود. همچنین در درخواست افراد باید عبارت «اینجانب با آگاهی و اطلاع کامل از مفاد بخشنامه ارسالی از سوی وزارت آموزش و پرورش، درخواست کتبی خود را تنظیم به امور اداری تحویل می‌دهم»، قید شود.

طبق بخشنامه ابلاغی و به استناد به قانون برنامه ششم توسعه و رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، در صورت دریافت پاداش پایان خدمت در بازنشستگی اول، پاداش مذکور و مرخصی‌های ذخیره شده مربوط به آن سنوات،‌ مجددا به این افراد تعلق نخواهد گرفت. بنابراین استرداد وجوه مذکور ممکن نیست.

براساس دستور این بخشنامه، فهرست مشخصات افراد به همراه مدارک مربوطه شامل تصویر برابر اصل شده آخرین حکم زمان اشتغال و اولین حکم بازنشستگی باید حداکثر تا تاریخ 29 اسفند 1398 به اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ارسال شود. فهرست مشخصات متقاضیان اما باید از سوی کارشناس بازنشستگی و رئیس اداره امور اداری و مدیرکل آموزش و پرورش استان امضا و ممهور شود.

طبق اعلام معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش فهرست مربوطه پس از بررسی و تأیید نهایی حداکثر تا پایان خرداد سال 1399 به استان برای اقدام ارسال خواهد شد.

همچنین آنطور که در این بخشنامه آمده است به کارگیری افراد واجد شرایط براساس محل فعلی پرونده بازنشستگی فرد انجام خواهد گرفت و باید مکاتبه با مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری استان درباره لغو حکم بازنشستگی و تسویه حساب انجام شود.

از دیگر تاکیدات این بخشنامه خودداری از به کارگیری افراد قبل از هماهنگی با مدیریت بازنشستگی استان و قطع حقوق بازنشستگی است.

انتهای پیام/

31 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار